Šta je novo?

IT Kursevi

CryptSpace

Poštovan
Učlanjen(a)
01.02.2015
Poruke
62
Poena
60
Potreban mi je predlog za IT skole u Beogradu
Citao sam svuda po forumima da je IT akademija bacanje para, guglao sam ostale ali deluju mi na prvi pogled da su lose skole
Imam predznanje i planiram da upisem Web dev kurs, posto odnekud treba da pocnem i mislim da bi mi to za pocetak bilo ok
 
Gotovo svi ce ti ovde savetovati da koristis internet i tutoriale i sam "zagrejes stolicu".
 
Bas tako. Najjeftinije i najefikasnije resenje jer ces nauciti taman koliko ces hteti i ne mozes kriviti profesora/los kurs sto nemas pojma
 
I naucices da za 6 meseci ne moze da se postane programer (kurs)

Internet i udri 8-10 sati svaki dan
 
Hvala na savetima, ali me nista bas dobro razumeli

Ja imam predznanje u web dev, radio sam sa html5/css3 i php tokom srednje skole, ne ocekujem da naucim nesto na tim kursevima, posto mi se na fax ne ide a hteo bih nesto da upisem da odnekud pocnem, da dobijem taj sertifikat i imam bar neki dokaz za znanje osim portfolia
 
Hvala na savetima, ali me nista bas dobro razumeli

Ja imam predznanje u web dev, radio sam sa html5/css3 i php tokom srednje skole, ne ocekujem da naucim nesto na tim kursevima, posto mi se na fax ne ide a hteo bih nesto da upisem da odnekud pocnem, da dobijem taj sertifikat i imam bar neki dokaz za znanje osim portfolia

Projekte stavi u portfolio

JavaScript ti fali

Posto imas predznanje "WebDev"-a kako kazes,imas sigurno dosta projekata iza sebe,samim tim Portfolio ce ti biti reprezentativniji sto je bitno za WebDev-a
 
Poslednja izmena:
da dobijem taj sertifikat i imam bar neki dokaz za znanje osim portfolia
Ti sertifikati nemaju nikakvu tezinu u ozbiljnim firmama (drzavna diploma jos i ima), vec se gleda znanje - https://forum.benchmark.rs/showthre...ak-programer&p=5687085&viewfull=1#post5687085

Dakle, ako nemas solidan portfolio i dokazano znanje ili ako im se ne svidis kao osoba u paketu (misle da se ne bi uklopio u tim), dzabe ti diplome i sertifikati (a ionako nema neke skolice/kursa da ju je neko od forumasa bezrezervno pohvalio).
 
Hvala na savetima, ali me nista bas dobro razumeli

Ja imam predznanje u web dev, radio sam sa html5/css3 i php tokom srednje skole, ne ocekujem da naucim nesto na tim kursevima, posto mi se na fax ne ide a hteo bih nesto da upisem da odnekud pocnem, da dobijem taj sertifikat i imam bar neki dokaz za znanje osim portfolia

Taj sertifikat ima vrednost koliko i salveta sa natpisom SERTIFIKAT. Portfolio, znanje i iskustvo steceno u radu na projektima je najbolji pokazatelj, a ne sertifikat sumnjive skole. Ako vec imas predznanje onda radi na tome da ga unapredis i prosiris, a to neces uraditi ako odes u skolu u kojoj ne ocekujes da ces ista nauciti. To je kompletno pogresno razmisljanje.
 
XY puta sam video reakciju ljudi kad vide neki zavrseni domaci kurs za programiranje, od kojih je jelte 98% IT akademija i ni jednom nije bila reakcija "ekstra, ajde da ga zovemo".
 
Da li se isplate ovi kursevi za polje digitalnog marketinga? Vidim da ima nekih kao sto je onaj Ivan Bildi i ostali? Kostaju oko 260€
 
Informacija iz prve ruke?

Da, prva ruka (aka moja draga) sedi upravo iza mene :D Uzela je kurs zarad dopune (vec ima dostsa iskustva u tom polju), ako ona kaze da je utisak ok - ko sam ja da se zalim? :D
 
Nazad
Vrh Dno