Šta je novo?

Sapphire RX 580 4 gb

fortes

Slavan
Učlanjen(a)
10.02.2006
Poruke
691
Poena
319
Da li ova kartica : https://www.emmi.rs/grafičke-kartic...phire-pulse-4gb-gddr5.11.html?productId=60874

vredi 5.000 dinara razlike u odnosu na 1050 ti : https://www.emmi.rs/grafičke-kartice-(vga)-geforce-gtx1050ti-asus-4gb-ddr5.11.html?productId=59023

Casual gaming uglavnom World of Warships,stari TW-ovi i TES-ovi i poneki BF4 na 1920x1080 , eventualno da izvrti BF5 ako me bude jednog dana privukao. Da nije crkao izlaz na staroj ne bih ni menjao ali kada već menjam da može da izvrti nove naslove narednih godinu-dve. Da li sam sa ovom skupljom značajno mirniji ili mi je svejedno?

I što su tako prokleto skupe, ranije se mid-range nalazio u rangu 150€ bez problema :D ? Prošle godine sam se lomio između rx560 i 1050 pa sam odustao jer mi bilo neisplativo za njih da dajem 150€ kad ni minimum za bf5 nisu ispunjavale, sad već moram a cene su još gore koliko vidim.
 
Vredi i 10 hiljada vise, ali je ipak prejaka za tvoj FX 6300.

Ako neces u skorije vreme menjati platformu, onda ti je najisplativije da uzmes polovnu 1050Ti sa domacom garancijom, za 90-110 evra.

To je realno i najjaca graficka koju ce lepo da izgura, osim ako ga ne drzis na 4.5+Ghz. :d
 
Poslednja izmena:
Ne gura ni priblizno lepo, predji na bilo koji intel i5/i7 od 4-te generacije na ovamo, videces sta je lepo :)

Ryzen 3 ima bolje gaming performanse od FX 8350, daleko bolje, sa R5 nije ni za poredjenje.

Koristio sam FX 6300 dobro klokovan(4.56GHz, OC NB, OC dual-channel ram), pa i5 4570, pa Ryzen 3, pa FX 8320, pa opet Ryzen 3, a drug koristi godinama FX 8350, znam o cemu pricam :D
 
Poslednja izmena:
i sve da mora radeon,ne dodati tih 15tak e na 8gb verziju je najblaže rečeno bezveze.dosta igara zbog konzola pakuje manje više krš teksture dok su hd jedan od jačih razloga što je pc neprevaziđena platforma,a dosta igara ide preko 4gb sa jačim teksturama...
 
Vredi i 10 hiljada vise, ali je ipak prejaka za tvoj FX 6300.

Ako neces u skorije vreme menjati platformu, onda ti je najisplativije da uzmes polovnu 1050Ti sa domacom garancijom, za 90-110 evra.

To je realno i najjaca graficka koju ce lepo da izgura, osim ako ga ne drzis na 4.5+Ghz. :d

U planu je na proleće nezavisno od kartice bilo da se pređe na Ryzen cpu verovatno R5 2600 . Ako je ovo dobra cena za 580 onda razmišljam da iskoristim priliku sada dok je na popustu jer koliko vidim stanje se ne popravlja što se tiče cena. Izguraće kombinacija brodiće do tada valjda :)

Pitanje je više da li je rx 580 4gb za 26.000 bolja kupovina od 1050ti za 21.000, a ako dobro razumem svakako jeste.
 
Brzi je sigurno malo (u rangu je sa 1060 6GB) ali su to sve razlike na papiru, u praksi neces videti losije performanse (osim moooozda Witcher na par mesta zasteka jer pojede malo vise od ta 3 GB memorije). To je naravno sudeci po raznim benchmark testovima. U principu gledaj cenu samo.
 
po meni,vredi ići na 580 8gb kad su već ovolike cene jer samo hd teksture vrede tu sitnu doplatu koliko su modeli sa 8gb više.takođe,u dosta slučajeva razlika je što može i 1440p da se upali pa bar kao vsr ako već nije 1440p monitor i to đuture sa tim teksturama izgleda značajno bolje.

opet,zavisi šta će da se igra,za ps3/xbox 360 portove svakako nema smisla toliko jaka karta.
 
Poslednja izmena:
RX 570 je bolja kartica a moze se naci i za 19K.
 

Užas. Slažem se. Ali to je što je.
Ryzen uzimam na leto, dotle i stari procesor služi svrsi,naročito jer mi je fokus na World of Warships,BF4 i starijim RPG klasicima. To nek gura dve godine a onda jednog dana kad izađe TES VI Bože zdravlja pravim neku ozbiljniju varijantu. Realno to je jedino što bi me interesovalo od igara verovatno na duži period.

Zadovoljan sve u svemu.
 
Sačekao sam da stara skroz crkne i danas u očaju hteo i 1030 da uzmem kad sam video akciju

https://www.comtradeshop.com/asus-gtx-1060-3gb-dual-oc-dual-gtx1060-o3g-graficka-karta.html

za 24.000 1060 što je mislim sasvim solidna ponuda koliko vidim, izvadio kreditnu,otvorio se i rešio...i da je samo zbog tišine isplatilo se :D

odlično gura i na starom fx6300 sve što me interesuje od igara

Losa kupovina i po pitanju cene i po pitanju modela. I kao sto je vec receno rx 570 je bolja kartica a kosta 19k vec par meseci.
 
Loša kupovina samo za ATI/AMD fanboyeve. Grafika samo Nvidia, uvek je bolja kupovina. Oko modela se da raspravljati ali je svakako 1060 najbolja kupovina u ovom trenutku. Pogotovu za onog ko ima procesor starije generacije.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
O čemu vi ljudi? Ja sam na neki način hteo da stavim temu ad akta jer od početnog pitanja došao sam posle 4 meseca do rešenja. Za moje potrebe, s obzirom šta i koliko igram, koliko često menjam grafiku (ponavljam prethodnik je HD 5770 od pre Hrista mislim da sam je za bf3 ili bf4 namenski uzeo da mogu da pokrenem ne sećam se sad koji beše), sa činjenicom da barem naredna 3-4 meseca neću menjati ostatak konfiguracije a poznajući sebe verovatnije neću dok mi nešto ne crkne kao što se da videti iz toka diskusije, i sa cenovnim rangom kakav je trenutno na tržištu i naročito sa činjenicom da sam svojim nemarom sačekao da bude situacija da moram da reagujem odmah bukvalno u minut pred praznike ovo je bilo sasvim dobro rešenje. Ako kažete da ta rx570 daje isto za 5.000 manje ok eto da ljudi znaju da imaju i tu opciju. Meni ste na konkretno pitanje odgovorili da je rx580 4gb dobra kupovina kad je bila na popustu što je greška što nisam reagovao , dali mi alternativu sa 1060 3gb koja je u tom trenutku bila skuplja(30k+), ja popravio izlaz sa stare grafike odustao sad mi stara crkla skroz na skroz i izbor se sveo na 1060 3gb i 1050 ti model od 20 i kusur hiljada dostupne u ta 3-4 sata koja sam imao na raspolaganju da se odlučim. rx570 nije ni pomenut u tom rangu. Inače cene su takve da za 200€ imate taj izbor osim ako nećete polovno a ja nikada neću polovno i bez garancije šta god da kupujem.
Ukratko opet ponavljam....zadovoljan sam kupovinom, spavaću miirno i ako sam se ispružio za 5000 više nego što sam morao. Hvala svima na odgovorima :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno