Šta je novo?

Laptop problem, nece da se ugasi posle Shut Down-a

petrasko

Poštovan
Učlanjen(a)
28.08.2017
Poruke
122
Poena
80
Laptop HP Probook 440 G4, imam ga 3 i po meseca. Sve je normalno radilo tokom prvih 2 i po meseca, od jednom, je laptop poceo da baguje da koci, kada pomeras mis, on toliko baguje da ni mis ne mozes da pomeris, ja sam uzeo restartovao ga i on je radio lepo, ali kada ga ugasim, svetli mi lampica na laptopu za wifi, avionski rezim i power dugme, kao da nije ugasen, ja sam onda probao pritiskom na shut Power da ga ugasim, on se ugasi ali svetli trepkajuca zuta lampica, valjda je za bateriju, i onda trebam da drzim 15-20 sekundi power dugme da bi se upalio. Uradio sam nov sistem(windows 10 pro, pre toga je bio windows 10 enterpirse), ali opet je isto, takodje, malo se sporije pali, a ima ssd san disk 250gb, pomoc neka?
 
E hvala druze na brzom odgovoru, ovo prvo sam uradio sada, a ovo drugo za fast startup sam odradio pre neki dan, procitao na netu. Je l' ima jos nesto sta bih trebao uraditi ?
 
ako je osmica ili desetka mogao bi da izvrtiš iz elevated cmd-a dism pa sfc komande.
 
Uradio sam, prvi put je proradilo, sada svaki put nece, kao i pre...

EDIT : Po neki put hoce da se ugasi normalno, po neki put ne..
 
Poslednja izmena:
digni neki liveboot i vidi dal on gasi kako treba,tako isključuješ svoj OS i hdd-kabal-kontroler iz priče.
 
Apdejtuj BIOS, vidim da ima podosta ispravki u novijim verzijama.
 
Nazad
Vrh Dno