Šta je novo?

Budget Gaming Konfa za Starcraft 2

mrspis

Poštovan
Učlanjen(a)
01.04.2017
Poruke
0
Poena
50
Pozdrav drugari
ispao sam iz price o komponentama odavno, a podao sam stari komp pa sada jurim nov. Potreban mi je savet za budzet konfiguraciju koja bi primarno sluzila da vrti Starcraft 2ku na Ultra i na 1080p, prikljucena HDMIem na Plazma tv. Hard disk i SSD mi ne trebaju posto mi je to ostalo od starog racunara. Znaci nesto sto bi zadovoljilo date zahteve, a pozeljno da bude u okviru od 150-200e. Ostale stvari mi nisu mnogo bitne, sem da windows 7 ok radi, ne koci, i da mogu da se gledaju FullHd filmovi bez problema. Napomenuo bih da ne koristim nikakve zahtevne programe, niti bih igrao neke novije zahtevne igrice, eventualno Diablo 3 i mozda World of Warcraft. Takoje jos jedna napomena, uzeo bih racunar samo sa Nvidia grafikom iz razloga sto ima pfysics, koji mi je bitan zbog igranja jedne od omiljenih igara Alice Madness Returns, koja koristi tu tenologiju. Raije sam imao R9 280x i seckalo je a njoj, a kada sam presao na GTX970 radilo je bez ikakvih problema. Ne ocekujem za ovaj budzet takvu klasu grafika, to je iz starog sistema koji sam prodao, vec samo da zadovoljava navedene uslove. Hvala puno!
 
Koju mašinu trenutno imaš, šta planiraš da presadiš iz nje i šta konkretno želiš da zameniš?

Mada, od nove mašine sa NVidia grafikom za 200€ nema ništa...moraćeš da uskladš očekivanja.
Plus, mislim da ti GTX 970 lepo radi posao za ovo šta si naveo...
 
Poslednja izmena:
Trenutno imam neki krs lap top u kom imam dobar SSD od 120gb + pored toga imam 3TB HDD 3.5 koji mi stoji, tako da mi to od komponenti ne treba. Moja greska, u staroj konfi sam imao gtx 770 i to je odlicno radilo sa i5 3570 i 4gb rama, takodje ssd bio. Ne znam, ciljam na neku GTX 750, 670 ili nesto slicno.. znaci sklapam racunar ispocetka, stime sto vec imam hard. Gledam neke oglase na KP i par mi je zapalo za oko, kao npr ovaj
https://www.kupujemprodajem.com/Kom...ti-2gb-65726860-oglas.htm?filter_id=321195838
ima i drugih sa amd procesorima, ali kolko sam citao sc2 je cpu demanding, tako da bi pre isao na intel. Alternativa bi bila ovako nesto
https://www.kupujemprodajem.com/Kom...ti-2gb-70476937-oglas.htm?filter_id=321195838
ali gledajuci uporedni test taj intel i5 je daleko bolji od amd-a, a moj stari i5 3570 bolji od oba ta navedena procesora..
 
Poslednja izmena:
Ja sam upravo probao kampanju na Ultra (nesto i podigao na Extreme) na Radeon 555 Mobile, FullHD ni da secne Into the Void misija. Moguce da bi recimo Last Stand seckala, ona je bas zahtevna, ali obicne melee igre ne verujem da bi primetile razliku.

Znaci taj rang graficke dobro radi, a CPU je 7700HQ, koji nije nesto bolji od i7 3570 za te svrhe.
GTX970 bi trebao da ti radi posao. Nista drugo i ne moras da menjas.

Nema smisla da ides na GTX750/670, kada vec imas GTX770??
 
Druze nisi me shvatio ja sam svoj racunar prodao i ostao je samo HDD i SSD, sada sklapam ostalo. Koju grafiku GTX bi mi preporucio kao minimum da mi sve lepo radi na ultra (najvise igram misije) pozz
 
Za 200e mislis kupiti i CPU i MB i RAM i GPU?
To ce morati neko dosta iskusniji od mene. Novo nemas izbora za tu cifru, znaci nesto polovno, ali to je van mog reona interesovanja, pa nemam sta predloziti.
 
Neku polovnu radnu masinu sa i7 2600, grafiku GTX 1060(ima ih na forumu za 100e), trebalo bi da moze za 200-240e.

Sve polovno naravno.

Imaces i jacu graficku od GTX 970 :)

U slucaju da poslusas savet, obrati paznju na napajanje u konfi, koliko PCI express moze da isporuci kao i na maks. velicinu grafike koja staje u kuciste.
 
Poslednja izmena:
Ima forumu, ima na KP za 120.
 
Nazad
Vrh Dno