Šta je novo?

Problem? Monitor ili graficka?

NeLePFC

Poštovan
Učlanjen(a)
17.05.2016
Poruke
200
Poena
70
Dobro vece dobri ljudi,imam odredjenih problema koje jos uvek ne mogu da dokucim,iako je konfiguracija kupljena pre nekih mesec-dva,isto kad i monitor... Od samog pocetka se desava da povremeno monitor izgubi signal,to traje mozda sekundu,ili cak krace...Taman kad sam izgubio strpljenje i mislio da ga reklamiram nakon nekih 15ak dana,poceo je normalno da radi i tako nekih 2,3 nedelje nije bilo nikakvih smetnji. Od nedavno,u prethodnih 10ak dana,problem se intenzivirao i sve je cesci. Poceo sam prvo od kablova,kupio sam drugi display port,ali se isto desava,reinstalirao sam drajvere i dalje je problem prisutan,cackao sam po NVIDIA control panelu,nema sta nisam podesavao i menjao,jos uvek je problem tu,pokusao sam i iz command promta nesto da resim,iskljucio sam i neke procese,guglao sam,nema sta nisam radio i nemam vise ideju sta bi mogao biti problem. Kad povezem na TV preko HDMI kabla radi normalno,kad povezem komp i monitor istim kablom,onda mi dozvoljava osvezavanje od samo 30HZ! Ok kapiram da sam se zeznuo za monitor,iako sam mislio da je top kupovina,ali me zanima da li ima neko nesto mudro da kaze povodom ove situacije,osim da menjam monitor ili ga reklamiram? To mi je krajnja solucija,posto mi je komp neophodan i ne bih voleo bas da ga zadrzavaju u servisu 3 nedelje. U video zapisu koji sam snimio neposredno pre objavljivanja ovog posta se vidi problem koji se manifestovao vise puta,jasno je uocljivo pa mozda neko i skonta o cemu se radi? Inace graficka je : ASUS GeForce GTX 1050 Ti Cerberus OC 4GB GDDR5 128bit

 
Poslednja izmena:
nosi grafiku na provereno ispravan računar,a zgodno bi bilo da i monitor na istom proveriš.

ako baš nemaš nikog ili te mrzi,možeš da digneš neki liveboot (poželjno strelec ili neku sličnu win PE varijantu da bi mogao drajver da digneš) ali ako je problem hardverski nećeš ništa postići ni sužiti sa tim.
 
To mi je palo na pamet,da bih utvrdio u cemu je kvar,a graficku necu da skidam zbog garancije,posto sam kupio gotovu konfiguraciju,tako da cu monitor morati kod nekog da odnesem da istestiram. Bas izolovan i cudan problem,danima guglam i nista pametno nisam nasao. :( Ipak mislim da do grafe nije problem,jer mi u isto vreme bude povezana sa TV-om i tu nema nikakvih problema,a na Display Portu tako treperi i gubi kontakt.
 
Poslednja izmena:
ostaje ti u međuvremenu da digneš liveboot i tako isključiš OS,hdd,hdd kontroler,kablove i +5v granu napajanja iz priče.

ako i na drugom monitoru na istom izlazu bude problem,reprodukuj problem,snimi i pošalji zajedno sa reklamacijom i ako si kupio pre 6 meseci ili manje imaš pravo da ti odmah vrate pare.
 
Upravo sam pre 20ak minuta digao Live Linux i bukvalno ga silujem,za sad radi bez problema. Nema sta mu nisam ukljucio i testirao. E sad videcemo dalje kako ce se ponasati. Mada cudi me ako je do sistema,taj isti Windows sam instalirao na sve racunare u kuci i nikad nije pravio probleme,a na ovom kompu od prvog dana bukvalno. Nista mi vise nije jasno :) Jel moguce da Windows kolje neku od komponenti? Kontam da je glupo pitanje,sistem je na SSD-u instaliran,da nije mozda i on problem? Drajvere odma otpisujem jer sam ih reinstalirao vise puta,a za graficku sam skinuo sa oficijalnog sajta,mada sam probao i sa svim onim programima za automatsko azuriranje drajvera. Isto tako me buni i sto nisam prvi sa tim monitorom koji ima isti problem,guglao sam dosta ..
 
Poslednja izmena:
Dravere skini sa Nvidia sajta, idi na Custom pa čekiraj Claen install. Možeš probati i neke ranije(imaš ih dole na sajtu), naročito ako je problem nastao posle ažuriranja. Ažuriraj i Windows. Vidi da li u Event viewer-u javi nešto za Nvidia driver tipa:"Display Driver stopped responding".

Da li Nvidia CP detektuje model monitora ili piše Generic monitor?

Idi u Device manager i ažuriraj drajver za Monitor - desni klik, pa Update driver, nekad pomogne i Uninstall device, pa restartuj računar.
 
Poslednja izmena:
To sam sve radio vise puta,prvo sam od osnovnih stvari posao. Patim se vec mesec dana sa ovim,tako da nema sta nisam probao od toga :) Cak sam i 2x instalirao Windows i sve iz pocetka,e sad treba biti pametan pa skontati sta mu pravi problem. Vise ne znam ni sta sam podesavao u Nvidia Control panelu,evo ovde svih podesavanja,pa ako neko ima ideju sta sam zeznuo i jel treba nesto da promenim? :)
 

Prilozi

  • 2.JPG
    2.JPG
    153.2 KB · Pregleda: 48
  • 3.JPG
    3.JPG
    110.8 KB · Pregleda: 46
  • 4.JPG
    4.JPG
    128.7 KB · Pregleda: 42
  • 5.JPG
    5.JPG
    151.6 KB · Pregleda: 41
  • 1.JPG
    1.JPG
    138.5 KB · Pregleda: 46
Poslednja izmena:
Nastavak
 

Prilozi

  • 9.JPG
    9.JPG
    143.2 KB · Pregleda: 39
  • 10.JPG
    10.JPG
    112.5 KB · Pregleda: 34
  • 8.JPG
    8.JPG
    129.3 KB · Pregleda: 34
  • 7.JPG
    7.JPG
    79.8 KB · Pregleda: 37
  • 6.JPG
    6.JPG
    74 KB · Pregleda: 40
Jos ovo...
 

Prilozi

  • 11.JPG
    11.JPG
    101.1 KB · Pregleda: 38
  • 12.JPG
    12.JPG
    132 KB · Pregleda: 40
  • 13.JPG
    13.JPG
    150.6 KB · Pregleda: 39
  • 14.JPG
    14.JPG
    108.2 KB · Pregleda: 41
Da li je DP kabel v1.4, a Hdmi v2.0? Npr Hdmi 1.4 zna da radi na 30Hz na tim rezolucijama.
 
Poslednja izmena:
Jeste. Uzeo sam 5 vrsta kablova da probam,od jeftinijih do najskupljih isti je problem. A i ovaj kabel sto sam dobio uz monitor je odlicnog kvaliteta.
 
digni strelec i u njemu pod drivers imaš install video drivers i tako ćeš instalirati starije whql koji su najčešće superstabilni i vidi kako će da se ponaša.
 
Linux mi je radio stabilno 2 sata,taman sam pomislio da je problem do sistema,onda sam vratio Windows. U rebus me je bacilo sto je i on nekih 2,3 sata radio besprekorno i odjednom je poceo da brljavi opet,tako da nisam vise siguran ni da li bi na linuxu konstantno dobro radio,to moram sutra celodnevno istestirati,ocigledno je ovo kratko vreme. Drajveri mislim da sigurno nisu problem,tako da sigurno ima neka caka :(
 
moraš da isključiš win iz cele priče,a to ćeš jedino uraditi sa strelecom ili kojim drugim win PE na kojeg možeš da staviš drajver.to što radi kako treba na linuksu ukazuje da je do win-a i/ili drajvera i nije problem do hardvera.
 
Pa da bar znam sigurno da ce na Linuxu raditi,lakse bi mi bilo,kad bih otpisao hardwer,ovako kazem nisam ni sam siguran vise da bi i na Linuxu radio duze vreme ok. Ja sam ga testirao nekih 2 sata otprilike i taman sam se obradovao kako lepo radi,imajuci u vidu da bi mi na windowsu vec pravio probleme za to vreme. Kad sam posle toga ukljucio desetku,isto je lepo radila 2 sata,ponadao sam se brze bolje da je napokon sve kako treba,ali je poceo opet da brljavi,tako da moram linux duze testirati da bih jasno razgranicio.
 
Da li si probao ove drajvere: 397.93 i 397.64?

Da li u Eventviewer-u ništa ne javi?
 
Nisam probao te drajvere,sad cu i njih da istestiram. Ako mislis na ovo,evo u slici sta je od gresaka bilo u poslednje vreme...
 

Prilozi

  • EVENT.JPG
    EVENT.JPG
    125.3 KB · Pregleda: 30
Na ove mislim (Display driver stopped responding) da li javi u momentu kada nestane slika, u Windows logs/System folderu su:

eventv.png

Ovo obično javi kada se gubi signal i driver, windows ili grafa su razlog.
 
Poslednja izmena:
Samo ovakve ERRORE imam,ima li to veze sa ovom problematikom,ne mogu da ih desifrujem? :)
 

Prilozi

  • er3.JPG
    er3.JPG
    280.4 KB · Pregleda: 37
Poslednja izmena:
Ti su normalni to svako ima, ako nema onih za Driver, može biti neki HW problem, ili nešto Windows za zeza, kad Linux radi. Jedino neki sveži Win, poželjno 10-ka, sa MS sajta, bar da probaš ne neki HDD da ne diraš sadašnji sistem ako nije do njega. Mada sumnjam na HW ali... Treba probati neku drugu grafu ili integrisanu ako imaš.
 
Poslednja izmena:
Imam integrisanu,ali na njoj nema Display port,a kao sto rekoh HDMI radi kako treba,tako da ne verujem da je do grafe. Smarao sam sve strucnjake koje znam i niko ne zna ni otprilike sta bi moglo da bude :) Da je do graficke i na HDMI bi bilo problema,zar ne?
 
Liči na gubitak nekog kontakta, loš lem i sl., ako nije drajver, ali gde: kabel verovatno nije ako si više probao, sad grafa ili monitor, ko zna?
 
Ne znam,ostaje mi i dalje da lupam glavu dok se ne odlucim da nosim na reklamaciju,mada pitanje sta ce i oni ustanoviti,evo na primer danas mi ceo dan radi kako treba.
 
Ne valja kupovati već skolpljene računare. To je u glavnom sve đubre. Ja sam jedan otvorio. Reparirani HDD, neka grafika za koju nisam čuo 5-6 godina i FM2 soket. Na kraju sam predloužio drugu da kupi neku polovnu brendiranu mašinu (HP, Dell) i5 sa 8gb rama 500GB HDD i da doda SSD .
 
Znam da ne valja,uvek ubace neko sr*nje napajanje,uglavnom i losu maticnu...Ova je ipak bila ok konfiguracija za novac koji sam planirao da izdvojim. Hteo sam sam da sklapam,ali me bi me sve izaslo oko 130 000,pa ipak nisam zeleo tolikom trosku da se izlazem. Za ove pare je idealna konfiguracija za moje potrebe. Otvorio sam ga bez obzira na nalepnicu,svaka komponenta je nova,cak ni HDD nije refabrikovan. Dodao sam jos M2 SSD
 
Poslednja izmena:
Ako neko bude imao slican problem kao ja,za sad mi je pomoglo sto sam na podesavanju monitora stavio Source detection Manual! Do sad je bio podesen na Auto i verovatno ga je tu nesto zbunjivalo pa je gubio signal. Nema sta nisam pokusao,ali ovako nesto banalno da bude nikad ne bih rekao. Jedino to mi je ostalo onako usput da pogledam i evo za divno cudo juce i danas radi kako treba. Nadam se da je do toga bio problem,mada sacekacu jos malo sa euforijom :)

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9WL1cvNDc0MTg4L29yaWdpbmFsL21lbnU5LkpQRw==
 
Samo da javim da je definitivno to bio problem,SOURCE DETECTION. Ko bi rekao...Nikad ne bih pomislio. U svakom slucaju ako neko bude imao slicnih problema,neka podje od toga :) Verovatno ga je bunilo sto je istovremeno povezan i TV,mada na prethodnom kompu to nije predstavljalo problem.
 
Nazad
Vrh Dno