Šta je novo?

Koji telefon do 600e

dzony_1100

Poštovan
Učlanjen(a)
12.07.2014
Poruke
40
Poena
60
Dakle vreme je da zamenim moj vec izrabljeni p9... (sluzio odlicno)

Gledao sam: p20 pro, s9+, iphone 8+/X, pixel2 xl, one plus 6t,xiaomi mi8 pro ili vec neki vas predlog.

Neki od ovih telefona su novi, neki su polovni sa garancijom... Cena je od 450 do 600e. (ne prelazim 600)

Najbitnija stavka je kamera. E sad sta je najpametnije uzeti, lomim se, ne znam ni sam ima dosta izbora. Ne menjam cesto telefon.Citam da je mozda najbolji all-rounder s9+...
Nadam se vasoj pomoci [emoji16]

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Bolje slike za fejs i instagram. Ne i realnije. Vecina, narocito nocnih slika, izgleda kao da su prosle photoshop.
Slike sa P.S. i huawei su različiti univerzumi... to što huawei radi je sve samo ne P.S. ... vise izgleda kao neki loš auto filter sa IG gde je noise reduction abnormalan + oversharpened = smudge fest.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Huawei P20 pro ne radi over sharpening, nisam primetio. U svakom slučaju možete da slikate u raw formatu, pa da tweakujete kasnije.
Više detalja definitivno ima na Huawei slikama.
Mnogo realnije boje nego Samsung s9, to možete na svim head to head klipovima da vidite, ako ne verujete.
Dodate na to još monohromatski senzor i night mod, kamera za koplje ispred.
Huawei zna da uključi beauty mod koji me nervira, ali to omekša sliku, tj lica, ne radi sharpening...
Najbolji edge detection za bokeh, tako da je i za portrete bolji.
Ko traži kameru i bateriju, P20 pre Samsunga uvek.



Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Meni je najbitnije da ima dobru bateriju, ekran, donekle 3.5 jack i brzi otisak prsta, ali tek sada vidim koliko je tesko naci to sve (nisam kupovao telefon pa jedno 7-8 godina).

Da kontam sarkazam iz prethodnog posta :D
To sve ima note 9! Već ih ima za nešto preko 600e pa razmisli o istom. Ako ti veličina nije problem, boljeg nema

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Huawei P20 pro ne radi over sharpening, nisam primetio. U svakom slučaju možete da slikate u raw formatu, pa da tweakujete kasnije.
Više detalja definitivno ima na Huawei slikama.
Mnogo realnije boje nego Samsung s9, to možete na svim head to head klipovima da vidite, ako ne verujete.
Dodate na to još monohromatski senzor i night mod, kamera za koplje ispred.
Huawei zna da uključi beauty mod koji me nervira, ali to omekša sliku, tj lica, ne radi sharpening...
Najbolji edge detection za bokeh, tako da je i za portrete bolji.
Ko traži kameru i bateriju, P20 pre Samsunga uvek.



Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk

Ono što vidim u temi za slike sa telefona od huawei osporava sve što si napisao. Možda nisi primetio ništa šta sam naveo jer ne slikas sa pravom kamerom pa ne možeš ni uporediti to jest razumeti šta pišem.

P.s. Nisam napisao da samsung ima bolju ili lošiju kameru.

Takodje sam imao p20 na njemu svakako nije bolji detalj nego na samsung, nije bolji od s8 kamoli s9 serije, možda brkaš oštrinu sa detaljima [emoji848].

Sto se tice detalja samo HTC, Pixel, samsung su kršteni za detalj... da ne rade stacking nebi ni oni valjali al eto DRAM im to omogućava...DRAM koj huawei nema il ja nisam upućen [emoji28][emoji28][emoji28]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Kad god sam uporedjivao slike, s9 ima manje detalja. P20 pro ima 40mp kameru, bilo bi totalno nerealno da ima manje detalja.
Kada se namesti na 10mp, vrši procesiranje gde koristi 4 okolna pixela da bi proračunao 1.
Slike su detaljnije od s9.
Obrati pažnju na nebo, i detalje koji jednostavno nestanu na s9. Ili detalje u senkama...


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Kad god sam uporedjivao slike, s9 ima manje detalja. P20 pro ima 40mp kameru, bilo bi totalno nerealno da ima manje detalja.
Kada se namesti na 10mp, vrši procesiranje gde koristi 4 okolna pixela da bi proračunao 1.
Slike su detaljnije od s9.
Obrati pažnju na nebo, i detalje koji jednostavno nestanu na s9. Ili detalje u senkama...


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
Dakle p20pro onda isto ima više detalja od moje FF kamere sa 24mp( A7III ) jer ima vise MP :D ?... Šalu na stranu huawei ima odličan hardware kamere, software je problem.

- Prednja je užas na P20 pro, na 9+ nista specijalno bolja ...ubaci se google port u 9+ i nema više poredjenja.

- Zadnje slične negde huawei bolji negde samsung, Google port I opet Samsung bolji svuda sem zoom.

- Video snimanje verovatno najgore od svih flagshipa ins Huawei.

Dakle slični su samo u slikama sa zadnjom ( bez Google port ) dok u video nema poredjenja i koja kamera je overall bolja ?...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
https://www.digitaltrends.com/mobile/photo-shootout-p20-pro-galaxy-s9-iphone-x-pixel-2/
Po meni je na P20 pro bolja kamera, kao i na većini testova.
P20 sam koristio par dana i slike su ispadale neverovatno. Night time slike su miljama ispred s9...
Portovanu gcam nisam imao prilike da vidim na s9, tako da ne znam sta bi tu dobio osim malo boljih slika u low light situacijama.
3x optical zoom je nešto što je veoma bitno, i kao opcija na telefonu presudan faktor, barem meni.


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Ajmo drugi put, pošto vidim da sad ima i pixela 3 novih tu za oko 600e; ako je kamera prioritet, onda njega pazariti.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
https://www.digitaltrends.com/mobile/photo-shootout-p20-pro-galaxy-s9-iphone-x-pixel-2/
Po meni je na P20 pro bolja kamera, kao i na većini testova.
P20 sam koristio par dana i slike su ispadale neverovatno. Night time slike su miljama ispred s9...
Portovanu gcam nisam imao prilike da vidim na s9, tako da ne znam sta bi tu dobio osim malo boljih slika u low light situacijama.
3x optical zoom je nešto što je veoma bitno, i kao opcija na telefonu presudan faktor, barem meni.


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
Night mode koj je u stvari automatski manual long exposure mode ...stavi na 9+ manuel išta podešavanja kao na p20pro biće ti bolje na 9+ jer nema abnormalan noise reduction niti mutira boje.

3x optički jeste dobra stvar. Opet kažem nije sve u 3x optički a realno i low ligh sa telefona je i dalje teško smeće dok ti sve vreme ignorišeš druge stvari koje čine kameru. Ispade ti samo slikas sa 3x zoom i low light :D

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ako moze da se nađe to je dobra kupovina.
Mada ja nisam video da ima za taj novac.
To je telefon koji nije za svakoga...
Svuda je dobar, ali ni u jednoj kategoriji nije najbolji.
Dobra kamera, ali slabija od mate 20 i ostalih flagshipova.
Tako je za svaku kategoriju, ne postoji nešto u čemu je najbolji...
Nisu to neke drastične razlike, ali postoji.
Svi ovi telefoni su odlični telefoni, nijanse su u pitanju.

Note 9 nije najbolji ni u jednoj kategoriji? Čoveče, jesi li ti pogledao ekran tog telefona? Jesi li pustio YT/muziku/bilo šta i odvrno do daske ili razgovorao sa nekim telefonom preko zvučnika ili spikerfona? Tu Huawei zaostaje. Samsung grmi. Ipak mislim da ti nisi koristio Note 9, niti je to telefon ista klasa sa kojima ga porediš, Huawei nema model sa kojom možeš porediti Note seriju. Olovka i softver uz istu koju nudi Samsung nema ni jedan brend, Note je klasa za sebe.
 
1. p20 pro - odlicna kamera i ekran i solidan sistem, nedostatak je redovni update na najnoviji android, 4k snimanje nije bas kako treba
2. s9+ - odlicna kamera i najbolji ekran na trzistu uz note9, diskutabilan os zbog kojeg sam i napustio samsung, neredovni update iliti kašnjenje istog
3.iphone 8+/X - posebna kategorija i ukoliko nisi navikao na iphone ne bih ti preporucio iako isti koristim, treba vremena za privikavanje, inace odlicni ekrani,odlicne kamere, najfluidniji sistem po meni
4. pixel2 xl - najbolja kamera od svih ovde, fluidan android i redovni update istog, nedostatak je nedovoljno kalibrisan ekran iliti isprane boje na ekranu..
5.one plus 6t - najbrzi android na trzistu uz odlican ekran i odlicne kamere kao i redovni update uz najnoviji android.
6. xiaomi mi8 pro - nemam iskustva sa njim

To su moja iskustva, trenutno, bar po meni nema zaokruzenog proizvoda na tržištu. Nesto dobijes a nesto izgubiš...






Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije dobio pre one plus-a i goole pixel-a. Možda ja nisam upućen pa samsung dobija update pre one plus-a i pixel-a? Ne vidim da sam napisao da stigne na huawei-u pre nego na samsung-u, za razliku od tebe ne pišem napamet, pisem o kasnjenju novijih verzija androida...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ostao sam duzan jednu kratku recenziju. Posto sam vec pokrenuo ovu temu i odlucio se za s9+. Inace sam uzeo i s3 frontier ,stvarcica kojom sam odusevljen :)

Dakle ovako, generalno je zaista zaokruzen telefon... ono gde sam uspeo da nadjem manu i cime sam razocaran je definitvno prednja kamera. Pored toga otisak prsta,koji cesto zna da "omane".

Ono bez cega mislim da vise necu moci je amoled,koji god tel. da sad uzmem u ruke, nije to to.

Baterija je ono o cemu se cesto razglaba,iako bi bilo lepo da ima vecu bateriju. Mislim da je ovako sasvim ok,jedan dan izguram kako god da ga koristim a cesto dan zavrsim sa 50% ,vise nego dovoljno.




Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno