Šta je novo?

Pomoć! Neobicni problem

vladutn

Cenjen
Učlanjen(a)
26.03.2012
Poruke
36
Poena
154
Pozdrav svim forumasima. Imam jedan jako neobican problem sa grafickom karticom.
Pre mesec dana sam kupio novu ASUS RX570. Na monitoru se javljaju glichevi koje nisam imao dok nisam stavio novu grafiku, ali nacin na koji se pojavljuju je jako cudan. Glicevi izgledaju nekad kao da se boje na pola ekrana pomesaju a nekad samo trepne ekran. Kod samog koriscenja windowsa se ne pojavljuju, nego tek kad udjem u neku NEZAHTEVNU igru. Probavao sam 3DMark, Furmark, MSI Kombustor, Luxmark i ni na jednom se ne desavaju glichevi. U igrama World of Tanks u meniju, League of Legends, Need for speed Carbon, Legend of heroes ( igre koje sam testirao ) se pojavljuje glich. Naglasio sam nezahtevne igre jer u igrama koje su malo zahtevnije se to nije desavalo, igrao sam Darksiders 3 i nije mi se nijednom to desilo. Na netu nisam uspeo da pronadjem da se nekome tako nesto desavalo pa nisam siguran dal je do graficke kartice ili nesto drugo moze biti.
Ostatak racunara je

Intel i5 2500k
Gigabyte Z68xp-ud3 rev1.3
8GB RAM
Chieftec 650w

Ako treba jos nekih podataka kazite. Hvala unapred :wave:
 
degradirao čip od korišćenja,tako da nije nova.

rešenje je konstantno nabijanje 3d klokova tj max klokova u svim režimima,što možeš sa asus gputweak i slični programima ili editovanjem biosa i dizanjem voltaže u 2d i perf1,2 i 3 režimima.
 
Karticu sam kupio novu, narucio iz prodavnice. Koliko je to tačno da je degradirao čip? Nebih da ista petljam oko biosa i voltaze jer je pod garancijom. Jel ima mozda neki nacin da se testira to ili da reklamiram karticu?
 
reprodukuješ problem,snimiš,pošalješ na mejl zajedno sa reklamacijom i tražiš pare nazad ako si je uzeo pre manje od 6 meseci.ako je više,onda nemaš izbor već da se vijaš sa njihovim servisom.
 
Ok hvala puno na savetu. Reklamiracu odmah nakon praznika.
 
Nazad
Vrh Dno