Šta je novo?

Miš i tastatura zamrznuti na Win7 UPOMOĆ

saddamnsliman

Slavan
Učlanjen(a)
20.02.2006
Poruke
142
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
Zilog Z80
GPU
Ferranti ULA 9000
Pristup internetu
  1. Modemska 56k veza
Dobri ljudi pomagajte.
Zbog gomile podešavanja a moje glupave odluke dao dložim stvarnjer imidža hteo bi da izbegem reinstalciju.
naime problem je što miš i tastatura ne reaguju po podizanju windowsa
Tastatur i miš rad e kad se uđe u bios a takođe rade ka ds eppodigne Live Windows ili live linux
računar kao račuanr radi tj kad se ubaci CD izbaci autorun i slično.
Probao sam svašta ne bez uspeha,.
Lično sumnjam na USB driver jer sma primetio da ne radi autorun kad se ubode flesh..
Kontam da bi reinstalacija drajvera pomogla ali kako izvesti kad nemam tastaturu i miš
PS-2 konekciju nisma probao usled nedostatka prelaza USB/PS2:wall:
 
Probaj da li radi u safe modu, pa tamo izbriši USB iz device managera. Možeš da probaš da se remote povežeš na računar preko remote desktop connectiona ili TeamViewera, ukoliko ti je to aktivno.
 
probaj da okineš safe mode dal' sa f8 tokom boot-a,dal' sa recovery diskom (može isti i na usb-u da bude) dal' sa punom instalacijom win-a na usb-u ili optici.u safe mode-u možeš da deinstaliraš drajver.
 
u safe modu se isto dešava .zaledjeno
 
Kako se konektovati daljinski ka dne mogu da prihvatim konekciju niti d aproverim IP adresu na koju se treba konektovati?
 
ako je u safe modu zaleđeno a na live usb sve okej onda je win instalacija korumpirana,možeš opet iz safe mode-a da digneš elevated cmd i pročešljaš sve se dism i sfc komandama.

mislim da daljinski ne možeš ništa bitnije sistemski da menjaš sve i kad bi konektovao bez težeg softvera koji opet ne možeš da instaliraš,ali sačekaj nekog sa većim iskustvom u tome.
 
Koja ploca ,da nije USB 3.1 u pitanju , nema Windows 7 drivere za njega? Windows 10 jel radi?
 
Kako je uopšte došlo do ovakvog problema, jesi li menjao nešto pre toga?

Otkopčaj ih sa USB porta, pa ubaci u neki u kome ih do sada nisi koristio. Trebalo bi da se čuje zvuk pri odjavljivanju/prijavljivanju uređaja i Windows bi trebalo da ga prepozna kao novi uređaj i odradi neka podešavanja (možda pokrene i instalaciju drajvera).
 
Poslednja izmena:
Kako se desilo nemam pojma samo prilikom jednog paljenja crklo. doduše u prethodnoj sesiji sam čakao sa neipravnim usb fleshom ( razmišljao sam da nije hardverski sjebao portove no opet nema logike).
pošto se javljam sa tuđeg računara...updejt situacije.
Našao USB/ps2 i stavio na miša i radi ..avaj moja ploča (Asus H87M) nema dva ps2 već samo jedan univerzalni
.istalacija drajvera nije pomogla20190106_195955.jpg20190106_195955.jpg
 
Poslednja izmena:
u device manageru stalno stoji znak uzvika(i pored mnogobrojnih instalacija drajvera)
objašnjenje u properties me buni20190106_235317.jpg
 
ja tebe ništa ne razumem. Mislim da ti je tastatura baš pokvarena.
 
E onda sam prebacio ps2 na tastaturu i pokrenuo dos promt
ali avaj rezultaj sfc/scannow je
20190106_183642aaa.jpg
 
sfc ide posle dism /restorehealth,ako nema resursa da popravi logično neće ni popraviti.
 
koliko znam dism/restorehealth je od win8 na gore a ja imam win7 64
 
u pravu si,nije mi palo na pamet da nema dism-a na sedmici,mislim da ima sličan metod provere i obnove sistemskih resursa,i koliko se sećam ne može onlajn i mora sa mauntovanog iso-a ili iz esd fajla od MS-a,sigurno ima tačno kako na netu.sfc ima poente samo posle obnove resursa.
 
rešenje nađenjo
u registriju izbrisano current conrol set za USB stavke lowerFilter i UpperFilter
i posle reseta se normalno instaliralo
 
Nazad
Vrh Dno