Šta je novo?

Crkva grafika verovatno

marinac

Slavan
Učlanjen(a)
09.08.2005
Poruke
800
Poena
345
Pozdrav danas kada sam se vratio sa puta žali se sin kako ne radi komp. Jeste da je malo star ima već 5+ godina ali nas služio dobro mašina iz potpisa.
Predpostavljam da je problem grafika pa me interesuje da li može nešto da se uradi svaki eksperiment je dobro došao jer i ovako kupovina nove mi negine ako ova ne proradi nekim čudom.
Hvala na savetima unapred
fe0e5c7c09c1c73f9746a060d07fed9b.jpg
e0543c63cc42322c0348f97defdc4638.jpg


Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ja vidim tri problema na prvu loptu,prvo ploča ne pamti vreme,drugo diže sam safe mode treće očigledno linije.

prvo - probaj prostu zamenu baterije.naćićeš je kod kineza ili časovničara.

drugo - proveri disk sa hdd sentinel-om.ako je okej,možda je prosto vreme za reinstall sistema.

treće - možeš da probaš druge kablove,izlaze i slotove na ploči ali računaj da nema pomoći.konstantne linije ako nije do izlaza ili kabla upućuju na problem sa samim čipom a tu nema pomoći,tj džabe bi je pekao ili plaćao kuglanje.
 
Probaj očistiti kontate u Pci-e slotu, grafu očistiti od prašine.

Ako ne pomogne probaj drugu grafu ili drugi izlaz(DVI/HDMI/VGA), ili drugi monitor (može i TV) jer može biti i on.
 
Bateriju sam ja izvadio da vratim sve na fabricko podesavanje.
Sve sam to pokusao sto ste napisali pre nego sto sam otvorio temu.
Odmah pri paljenju kompa u uvodnom ekranu se pojavljuju te linije zelene kada se podigne win slika nestaje totalno.
Jedino sto sam primetio da ne radi dvi izlaz na kom je prvobitno bio povezan komp kada se sve to desilo na drugom komp bacs sliku i ponasa se kao sto sam napisao.
Grafika nema hdmi izlaz povezujem je preko adaptera. E sada mi je ostalo jos da probam da nije bas taj adapter u pitanju ali ne verujem nisam ja te srece.


Sent from my SM-T825 using Tapatalk
 
nosi kartu na drugi probereno ispravan komp.drugi monitor,drugi kablovi,napajanje,ploča...
 
Crkla grafika sada sam doneo komp iz servisa.

Sent from my SM-T825 using Tapatalk
 
Imao sam 6850 grafu sa istim simptomima. Skinuo kuler stavio novu pastu, ocistio ga vratio i evo je sljaka kod drugara i dalje
 
Hvala na savetu proba ću nemam šta da izgubim

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Promena paste nije uspela isti rezultat. Pa pošto sam se bio uvežbao da rasklapam kartice reko da probam još jednom.
Rasklopio je i ubacio u rernu na 200 stepeni , rezultat sve radi savršeno stavio sam je na OCCT sat vremena bez greške.


Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Super što je uspelo, ali nažalost, spremaj novac za drugu grafiku jer će neminovno problem da se javi kroz mesec do godinu dana. Retko kojoj pomogne "pečenje" i da ona poživi duži vremenski period. Čak i propisan reflow nema neke zavidne rezultate.
 
Nema veze nek traje koliko traje kada crkne kupi ću novo kompletno kućište pa ću opet biti miran 5-6 godina.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno