Šta je novo?

kako da OC CPU na HP ploci?

oogabooga

Slavan
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
390
neznam jeli moguce uopste, ali sledeca je ploca HP 304bH, u brendiranom kucistu HP elte 8100. CPU i sve ostalo je iz potpisa, radi na defaultinim klokovima. e sad, malopre sam probao da grafu iz potpisa OC-ujem preko MSI afterburnera, uspeo sam da core dignem za 150 i memoriju za 650, i igrao sam bf5 oko sat vremena, normalno radi, s tim sto sam dobio 10-15fps vise sad u multi playeru. preko toga kad sam probao da podizem klokove, zapuca nvidia driver, tako da sam ostavio na ovom sto ide stabilno.
e sad, interesuje me, ima li ikakve opcije da se OC CPU na ovoj ploci, ili je to nemoguca misija, zna li ko?

hvala za odgovor
 
Sad videh plocu, nije sigurno predvidjena za OC, ali verujem da ce preziveti ako malo kloknes CPU.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
znam da nije predvidjena, ali nigde ne vidim nikakvu opciju za klok, to je neki ubogi BIOS......

hp1.JPGhp2.JPG
 
Onda verovatno ne mozes, ako u biosu direktno ne mozes multiplier da podignes vise od tih x16, onda ne vredi... Iskreno i ne bi dobio puno klokom u igrama, a i cudi me da si sa grafom dobio 10-15 fps-a, ja sam sa Strix 1050ti dobijao max 9% u performansama a od prilike sam podigao kao i ti da je stabilno. To mu na 60fpsa dodje jos plus 3-5fps-a u najboljem slucaju, imao sam tada i5 4690k koji je terao grafu sa 50% snage.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
pa grafa mi na podesavanjima u bf5 sada texture/mesh/terrain/effects/lightning - ultra, ostalo sve na low, cepa na 98% usage, i ovako kloknuta, stvarno sve klizi na 65-75fps, dok neke mape kao hamada, fjel, arras, aerodrom, idu i na konstantnih 85-90fps....
cpu usage se drzi na nekih 75-82%.....
 
Nazad
Vrh Dno