Šta je novo?

Sta do ~350€?

nikola1970

Slavan
Učlanjen(a)
16.07.2009
Poruke
1,635
Poena
210
Pozz, doslo vreme da se menja iphone i da se vracam na android.

Ja kao Sony fan naginjem na XZ2, ali u opticaju vidim da ima jos dobrih telefona od kineza kao Mi8, 2S, pocophone. Malo sam skeptican oko njihovog softvera a ono sto mi je takodje upalo u oko je da su poprilicno siri od XZ2 koji je 18:9 i to mi se svidja jer je uzi.

Kod XZ2 me nerviraju bazeli malo ali nameravam da uzmem crni ako budem njega uzimao da se bazeli vide sto manje :D

Voleo bih da cujem vase misljenje? Vas koji imate ove Xiaomi telefone, kakve su baterije? Na XZ2 cujem da je baterija super i to je veliki plus.

Isplati li se dati malo vise para za nesto bolje mozda? Samsung ne bih.

Hvala!


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo ovako, pored raznih pametnih telefona, samsung Note2, iPhone 4,6s, 7, Xiaomi mi2, mi4 mix2s, Huawei mate 10Pro, Lg g2, Meizu mx4, oppor7s,... najvise sam zadovoljan sa Xiaomi telefonima, zatim ide iPhone.
Mislim da neces pogresiti ako se odlucis za neki od Xiaomi modela. Ne znam zasto si skeptican u vezi softvera?
To su sve vrhunski uredjaji sa vrhunskim performansama. a pored toga sa vrlo pristupacnim cenama.

Imam mix2s, i ja sam prezadovoljan, ok jedino malo selfi kamera jer je sa donje strane, pa moras okrecati telefon ali ako ti to ne prestavlja problem onda je za svaku preporuku. Meni baterija odlicna, 2-3 dana izdrzi sa 4-5h SOT, sve ukljuceno. Nisam jos probao da ga koristim celo vreme kad napunim bateriju da vidim koliko moze bit takav sot.
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo XZ2 pre nedelju dana i prezadovoljan sam, baterija ubija... 6 SOT i jos 22%. Telefon radi izuzetno fluidno i mislio sam da od XZ1 ne treba brze, ali ovde se primecuje napredak. Takodje, mada je masivan telefon, lepo lezi u ruci i lako se manipulise njime.

Imao sam pre XZ2 i tu je problem bila baterija bas, ovde je to podignuto na nivo iznad z3 compact koji je bioncuven po autonomiji.

Nisam strucnjak za kameru, ali onako od oka i ona je "sredjena"... Tako da ako mozes da svaris dizajn koji je sve samo nije SONY moja preporuka

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Nikada se ne bih vracao sa iPhone na Android. Da ne igram igrice imao bi iMac sigurno.
Po meni je best buy iPhone 8 zakljucan na mrezu na koju imate po mogucstvu neotpakovan.
Maks cena koju bi ja dao za telefon je 400e. Medjutim meni jako odgovara ovo mesecno placanje i onda mi nije problem da dam 3000-3500 din mesecno, a zbog duzine ugovora za ADSL uvek imam u mogucnosti da uzmem svaki telefon, posto sam otplatio jedan iPhone cak i bez ugovorne obaveze, tako da mi jedan od ovih X ne bi bio problem. Medjutim za moje potrebe to je tracenje, znaci bukvalno bi telefon zastareo sa neiskorisecnih 2/3 resursa i aplikacija. Zato i jesam vise za starije modele. Ali jedino nove neotpakovane ili drzane u nekoj futroli. Jednostavno me ne zanimaju cene Azijata jer mi je rukovanje sa iPhone i koriscenje zadovoljstvo i ne zanima me koja je specifikacija bolja za koje pare.
 
Mi8 uzmi da te ne boli glava. Nema razloga da se bojis njihovog miui jer je po meni sigurno u top3 droid interfejsa

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
@ nikola1970
XZ2 i Mi8 su vec neko vreme najbolja (android) kupovina, mislim na cene iz oglasa. Sjajni telefoni za 350-400e i upravo taj odnos cena-opsti kvalitet ih izbacuje u prvi plan u tom rangu.

Mi8 dizajn je svakako atraktivniji a kao prednost racunaj gcam/hdr+ portove koje XZ2 nikada nece docekati (Japanci su zakljucali sve vezano za kameru).
Do sada sam preporucio nekoliko Mi8 i oni koji su ih kupili su prezadovoljni (a prakticno koriste sve stock), uz modovanje samo moze da bude bolji. Ali ja cu uzeti XZ2, pre svega zbog sony UI, IP68, FF stereo zvucnika (i uopste multimedijalnih mogucnosti) odredjenih funkcija kamere (prediktivno AF snimanje i burst-ovi, pravog 960fps 1080p snimanja a ne interpolacija kao kod kineskih 'droida a na kraju i stock vs stock mi je bolja sony kamera, posebno kontrast i boje mada je svakako malo losija u odnosu na Mi8 sa hdr+).

Bukvalno ne vidim potrebu da se trosi vise novca (posebno 500-600e+) za uredjaje koji su samo malo bolji ali dobro, to je samo moje misljenje.

Koliko znam ti si navikao vec na gcam port i hdr+ tako da je Saomi Mi8 logican izbor (isplati se dati malo vise novca u odnosu na F1).
 
Poslednja izmena:
Sa ovog naloga pisemo i ja i burazer :) On je skoro kupio OP6T i telefon je odlican, gcam ubija. Ne znam da li gcam moze na Mi8, nisam siguran?

Verujem da je softver na Mi8 fluidan kao i na Soniju, ne znam kakva je baterija? Ima 3400 dok Sony ima 3100, ali sudeci po iskustvima ovde sa foruma XZ2 ima bas dobru bateriju... Uh bas sam u dilemi. Nekako mi se vise svidja 18:9 na Soniju nego Mi8 zbog samo sirine telefona, mnogo lepse lezi u ruci telefon koji je uzi. Nemam pojma... tezak izbor bas [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa gcam se najviše i pegla za mi8 i op ;)

Veruj mi mi8 dobro leži u ruci jer je zaobljen pozadi ,primera radi mnogo lepše leži u ruci od mog mi8SE koji je uži od njega 3mm..

Na našem sivom tržištu ne postoji trenutno bolja kupovina od mi8.

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Slažem se, mislim da trenutno ne postoji bolja kupovina za 350 evra od mi8, čak ni za 100-tinak evra preko. Po meni veoma laka odluka u ovom slučaju.
 
Poslednja izmena:
@nikola1970
Znam da obojica koristite taj nalog :)

Mi8 radi odlicno, naravno fluidnost nije bas na Pixel 2 XL nivou ali tu ne treba nista da te brine, nijanse su u pitanju (XZ2 radi malo fluidnije od Mi8 i UI mi vise odgovara ali to je subjektivno). A oba rade cak i malo brze od P2XL, verovatno (pri istoj upotrebi) imaju i bar malo bolju autonomiju, jednostavno SD845 je sjajan cipset (naravno, nista ne fali ni SD835). Na strani Pixela su fluidnost i brzina apdejtovanja i to je to. Za multimediju bih uvek pre izabrao Sony nego P2XL.

Saomi je sigurno bolji za modovanja i budzenja svega i svacega a sony za ''stock'' upotrebu (brza azuriranja, minimalna kolicina bloat-a i korisne fabricke MM aplikacije).
Za prosecnog korisnika (posebno za one koji hoce da ''budze'' i moduju) nema bolje kupovine od Mi8 a ja cu morati da uzmem XZ2 (i pored loseg dizajna) zbog niza prednosti koje mi znace vise nego 'droid modding.
 
Poslednja izmena:
Pa da, gcam je velika prednost jer se prakticno dobija Pixel kamera (foto) a Mi8 za razliku od XZ2 ima i OIS, uopste kada se pogleda specifikacija/hw (na celu sa SD845) + gcam port sve to izgleda nerealno dobro za 350e :)
Sa druge strane sony je bolji za video snimanje a i prediktivno fotografisanje i burstovi su vrh, skoro pa vanilla android sa dobrim sony app, ff stereo zvucnici i za mene veoma bitna karakteristika - IP68 zastita.

Napravi listu prioriteta pa sam proceni :)
 
Poslednja izmena:
Kao ljubitelj sonija uzeo sam Mi8 i ne kajem se ni najmanje. Sve ono što je bilo dobro kod sonija je tu plus gcam i razni modovi jer je zajednica živa i velika.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
A sad gledam ovaj Mi Mix 2s, on mi je jos bolji od Mi8, nema notch sto je za mene generalno plus jer je na Mi8 notch bas veliki. Amoled ekran mi takodje nije presudan.

Jel moze Gcam na Mi Mix 2s? Pretpostavljam da moze jer je prakticno isti telefon?

Ima li jos neki argument zasto bi bilo pametnije da idem na Mi8 nego na Mix 2s? :)




Sent from my iPad using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moze GCam na Mix2s, ja ga imam. Ima par odlicnih custom aosp ROMova. Tako da ako ti dosadi miui, mozes imati pixel iskustvo.
Nema nekih posebnih argumenata da ides na mi8, jedino ako ti ne smeta kamera dole, i sto nije amoled ekran.
 
Mozes i Mix 2s, naravno, ako ti ne smeta sto ima samo nekoliko mm korisnog bezela :) Meni je to horor za landscape upotrebu ali mnogima ne smeta (sto se toga tice nije ni Mi 8 sad nesto drasticno bolji ali ima bar malo vise ''mesa''). Mi8 notch jeste jedan od najvecih (po uzoru na iP X) ali mi iz nekog razloga ne smeta previse, cak i deluje nekako ''skladno'', mocno, ne znam kako da objasnim. Za razliku od Pixel 3 notch-a koji je verovatno najgore-najruznije notch resenje na trzistu.

Treba kupovati takve Saomije dok su jos jeftini, prakticno jedini (uz OnePlus 6, delimicno) opravdavaju hajp i ono cuveno ''veca konkurencija (posebno iz Kine) = nize cene/bolje za nas korisnike''. I pitanje je koliko ce to jos trajati.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno