Šta je novo?

BIOS ne prepoznaje DVD/CD ROM

CaleXX2

Poštovan
Učlanjen(a)
24.12.2018
Poruke
8
Poena
51
Pozz,kupio sam nov kompjuter,sa ASRock LGA1151 B360M PRO4 plocom
medjutim kada ubacim CD sa OS i udjem u Boot menu nemam ponudjeno nista.U cemu je problem?Ako neko zna nek pomaga hitno!!!
 
Poslednja izmena:
Uključi rezač na drugi sata konektor na ploči za početak, pa onda probaj sa drugim sata kablom.

Posle toga bi bilo dobro da isti taj dvd rezač probaš na drugom kompu, čisto da ne petljaš sa bios-om i slično, ako je dvd rezač neispravan/ne vidi ga ni drugi računar.

edit: ako je kompjuter od onih već sklopljenih konfiguracija, tu je već moguće i da je nešto zeznuto u sklapanju (zaboravljeno rezač da se priključi na ploču/napajanje, nije dobro utaknuto, itd).
 
Poslednja izmena:
Rezac i sata kabl su ispravni,probao sam u drugi sata konektor i nece :p U servisu su mi menjali napajanje posto nije bilo ispravno i oni su napajanje kacili i spajali sad sam prekontroliso sve je ok spojeno
 
Poslednja izmena:
Je l' ti se vidi hdd/ssd makar? Čisto da znaš da nije nešto do chipset-a...

'Si ulazio u napredna podešavanja bios-a i gledao po sata granama šta ima sve priključeno i šta je sve prepoznato?

Odradio clear cmos (resetuj bios podešavanja) pride, čisto da nije nešto zaglupelo i pravi problem.
 
DVD i CD-ovi imaju Legacy boot ako je u biosu upaljen UEFI BOOT ne moze da bootuje , upali Legacy boot/CSM.
 
Odlično onda. :)

Nije mi to padalo uopšte na pamet da preporučim.

Bambi za Zekovića. :)
 
Nazad
Vrh Dno