Šta je novo?

1440p monitor 24" (Lenovo L24Q-10) ili 32" (Philips 328E9FJAB) ?

trancema

Slavan
Učlanjen(a)
04.01.2007
Poruke
76
Poena
309
Pozdrav svima,

Imam dilemu u vezi kupovine novog monitora jer stari LG 22" (1680x1050) ide u penziju pa sam razmišljao da uzmem 1440p monitor ali budžet mi je do 250e.
Znam da nemam puno izbora u ovom cenovnom rangu, idealna veličina bi mi bila 27" ali za te pare se teško može naći nešto.

Nisam baš u toku sa monitorima poslednjih par godina ali u ova 2-3 dana istraživanja, našao sam Lenovo L24Q-10 za ~24000din i Philips 328E9FJAB za jos manje pare ali ne mogu nigde da nadjem recenzije ni za jedan od ova dva modela.

Bio sam ubedjen da ću uzeti gore pomenuti Lenovo ali me posle istraživanja plaši 1440p na 24", a verzija od 27" je daleko iznad budžeta. Nemam priliku da vidim kako izgleda 1440p na 24".
Potom sam naišao na ovaj Philips koji mi je zapao za oko, ima sve što želim, čak je i jeftiniji od Lenovo-a ali ovde se bojim da će mi možda biti prevelik jer monitor držim na nekih 60cm od očiju i nemam baš puno mesta na stolu gde bih stavio 32" monitor pa bih morao i sto da modifikujem (trenutno ima mesta samo do 28").

Sad se dvoumim da li da uzmem Lenovo koji će možda biti premali ili Philips gde je obrnuta situacija?
Da napomenem - monitor mi treba za svakodnevne poslove i povremenu audio i video produkciju i zato bih hteo da imam više mesta na ekranu, tj. višu rezoluciju i veće gabarite.

Ima li neko kakav savet što se tiče modela, veličina i iskustva prelaska sa 22" na veće monitore ?

Hvala unapred ;)
 
Po meni je 2K rezolucija na 24" previse. Po tvojim zahtevima, vise bi ti odgovarao neki FHD 27", npr AOC 27v2q.
Taj Philips koji si naveo kosta preko 300e. Mozda si mislio na AOC Q3279VWFD8? On je trenutno best buy, kosta ispod 250e i ima ga ovde pola foruma
 
1440p na 32" je idealno,a razlika je mislim u par santima u vertikali,tako da vredi akanja.na kraju krajeva countertop u ikei sa nogama izađe te najviše par hiljada a sam određuješ koliko ćeš.

sto i ekran nikad ne mogu da budu preveliki.
 
Nazad
Vrh Dno