Šta je novo?

Honor 8X Max ili Mi Max 3?

Zujka

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
16.05.2014
Poruke
364
Poena
69
Vidim slicne su cene.235 naspram 245 eura.Najvaznija je brzina i baterija.Koji je sveukupno bolji?Honor 8x max je verzija sa 4 gb rama 235 eura.
 
Prvo bih proverio podrzavaju li lte 20,da li su global verzija softvera
Licno bih uvek pre izabrao Huawei ispred drugih kineza

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Nemam nijedan od ta dva telefona, imam manji Honor 8X. Koliko vidim Xiaomi je bolji telefon ali je Honor puno lepši. Moj ima notch a ovaj Max ima kapljicu koja ga čini još lepšim. Xiaomi je klasičan, sada već zastareli dizajn telefona. Xiaomi koliko vidim dolazi sa 128 GB ROM i 500 mAh većom baterijom što uz manji ekran znači nešto veću autonomiju, barem bi trebalo. Honor u 4 GB RAM verziji ima 64 GB ROM. Oba imaju isti procesor tako da razlika u brzini može poticati od brzine interne memorije i RAMa kao i od optimizacije sistema. Nikada nisam koristio MIUI, tako da ne znam kako radi. Ja sam na EMUI stavio Nova launcher a igrice rade podnošljivo na Honoru. Razlika u količini memorije nije presudna, jer ako telefon nema ultra brzu internu memoriju dodatak velike SD kartice će nadomestiti sve probleme sa kapacitetom za skladištenje. Imaš na kineskim sajtovima karticu od 128 GB za svega 20tak evra, brzine u ravni sa internom memorijom telefona srednje klase.

Ja Honor jesam stavio u providni silikon što sam dobio uz telefon (odlična maska btw) ali on i dalje prelepo izgleda. Tako da ako ti je izgled bitan idi na Honor, ako nije Xiaomi.
 
Max 3 jer ga imas i legalno u Srbiji, nekad u buducnosti ti mozda bude znacilo to, dakle znatno je zastupljeniji.

MIUI generalno radi bolje od EMUI, tako da ces i time biti zadovoljan + Xiaomi (ako izuzmemo ovo glupiranje sa Max 2) ce azurirati MIUI.

Ovo ostalo je stvar licne preferencije, licno kao korisnik Max 2, bez razmisljanja Max 3.

Plus taj sa KP koji prodaje za 235 evra ima 0 ocena, bez razmisljanja Max 3 x50.
 
Poslednja izmena:
Imam i ja 0 ocena na KP i oko 20-tak uspešnih prodaja, bez ikakvih trzavica. Ne tražim ljudima da ocene, nije KP kao Limundo/Kupindo. Naravno da velike švercere razlikuje broj ocena ali tamo ima jako puno sitnih prodavaca kojima trgovina nije osnovna delatnost.

Honor ima mogućnost da staviš dve sim kartice plus sd card što većina telefona nema, jer je jedan od dva slota hibridni. Ko koristi dve kartice njemu je ovo bitno.
 
Imas neki izvor takvih informacija ili ....?

TT over M5
 
Moj Huawei je stariji od godinu dana i imam ažuriranja skoro svakih mesec dana
 
Imas neki izvor takvih informacija ili ....?

TT over M5
Ima, naravno, svaki Huawei koji nije flagship ima najlosiju podrsku na trzistu, dobije uglavnom po jedno azuriranje EMUI-ja(tipa sa 4 na 5, sa 5 na 8), a svaki Xiaomi dobije po 3-4 MiUI azuriranja+ je sam softver dve klase iznad Emui sto se najbolje vidi na telefonima koji imaju midrange chipset.

Mate flagship serija zato ima odlicnu podrsku :)

Podrska za custom romove je ogromna i jos bolja od podrske za fabricki, a na Huawei i ne postoji.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno