Šta je novo?

GENIUS SW-5.1 Home Theater sub-woofer problem

Truly

Slavan
Učlanjen(a)
02.02.2006
Poruke
50
Poena
309
Zdravo svima!

Imam 5.1 zvucnike iz naslova i sluzili su me dobro do pre nekog vremena.

Sub-woofer je jednostavno prestao da radi.

Ono sto sam probao je sledece:
  1. Testirao sam sa AV test klipovima i dobijam zvuk na svaki pojedinacni kanal osim na sub-woofer
  2. Testirao sam sa 3 razlicite zvucne karte
  3. Proverio sam vise puta povezivanje (ulazne i izlazne kablove)
  4. Koristio sam obe vrste ulaznih kablova (input 1 i 2 sa slike).
  5. Otvorio sam centralnu kutiju i video da, bar na oko, nema nicega iskopcanog. Proverio sam i sam zvucnik koristeci bateriju i par zica i video da zvucnik reaguje.
Pretpostavljam da je najbolje da odnesem u servis, ali me zanima da li je neko mozda imao slican problem ili vidi nesto sto mi je promaklo.

Ako treba da nosim u servis, da li bi neko mogao da mi preporuci neki u Beogradu (idealno na Dorcolu :)). Deluje da je sam zvucnik ispravan, pa onda ispada treba neki dobar servis elektronike.

Tu sam ako treba jos neka informacija.
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    96.7 KB · Pregleda: 60
Bump :)

Moze li bar neko da mi preporuci dobar servis gde bih mogao odneti ove zvucnike na popravku?
 
jedini servis koji sam ja komforan da preporučim je leov na vračaru,ali nije jeftin,i nije na dorćolu.
 
Kvalitetno i jeftino obicno ne ide zajedno, tako da nema problema :)

Moze neki kontakt za taj seris na pp, ako nije zabranjeno direktno u temi?
 
mislim da jeste,ali stvarno ne bi trebao da imaš problem da nađeš guglajući na netu.ulaz je direkt iz makenzijeve gde je nekad bio skymusic,na jednu stanicu od slavije.
 
i?jel' i dalje popravljaju i što treba i ne treba? :) (šalim se naravno,bar moja iskustva su baš pozitivna)
 
Popravljeno kod Lea.

Ispostavilo se da se pokvario subwoofer kanal na sestostepenom potenciometru (sa motorom).
 
Nazad
Vrh Dno