Šta je novo?

Pomoc oko ostatka konfiguracije

matke84

Cenjen
Učlanjen(a)
10.01.2014
Poruke
396
Poena
195
Pozdrav. Uzimam sebi novu konfiguraciju pa bi mi dobro dosla mala pomoc. Za sada imam nekoliko komponenti a one su:

Maticna: Asus Rog Strix B450-F Gaming
Procesor: Amd Ryzen 5 2600
Hard: WD Black 1TB

U planu se sledece za koje mi treba mala sugestija, predlog:

Graficka: XFX Radeon RX 570 RX-570P4DFD6 ili Asus ROG-STRIX-RX570-4G-GAMING - iskreno vise mi se dopada Asus ali namece se onda pitanje vredi li platiti jos par hiljada za nju sobzirom na iste karakteristike a i priblizava se ceni RX580, ne znam kako su se pokazale XFX?

SSD: Transcend MTE850 TS256GMTE110S ili ADATA ASX8200PNP-256GT-C - oba mi se cine ok, ako ima neko iskustva sa nekim od njih ili slicnim nek predlozi slobodno ali da je u ovom cenovnom rangu

RAM: Kingston HyperX Predator (2x8GB) HX430C15PB3K2/16 (3000MHZ) ili Kingston HyperX Predator HX432C16PB3K2/16 (3200MHz) - druga najverovatnije

Napajanje: mislio sam Seasonic SS-620GB 620W ali ga nesto nema a i gde ga ima ide oko 10000 sto mislim da je malo mnogo. Ako imate predlog nekog pristojnog napajanja a da je do 8000 max 9000 predlozite.

Kuciste: Nemam pojma, ako imate neki predlog a da nije preterano skupo tipa do 6000-7000 bio bih zahvalan.

Hvala svima unapred na pomoci. Srecni praznici. :)
 
Pozdrav. Uzimam sebi novu konfiguraciju pa bi mi dobro dosla mala pomoc. Za sada imam nekoliko komponenti a one su:

Maticna: Asus Rog Strix B450-F Gaming
Procesor: Amd Ryzen 5 2600
Hard: WD Black 1TB

U planu se sledece za koje mi treba mala sugestija, predlog:

Graficka: XFX Radeon RX 570 RX-570P4DFD6 ili Asus ROG-STRIX-RX570-4G-GAMING - iskreno vise mi se dopada Asus ali namece se onda pitanje vredi li platiti jos par hiljada za nju sobzirom na iste karakteristike a i priblizava se ceni RX580, ne znam kako su se pokazale XFX?

SSD: Transcend MTE850 TS256GMTE110S ili ADATA ASX8200PNP-256GT-C - oba mi se cine ok, ako ima neko iskustva sa nekim od njih ili slicnim nek predlozi slobodno ali da je u ovom cenovnom rangu

RAM: Kingston HyperX Predator (2x8GB) HX430C15PB3K2/16 (3000MHZ) ili Kingston HyperX Predator HX432C16PB3K2/16 (3200MHz) - druga najverovatnije

Napajanje: mislio sam Seasonic SS-620GB 620W ali ga nesto nema a i gde ga ima ide oko 10000 sto mislim da je malo mnogo. Ako imate predlog nekog pristojnog napajanja a da je do 8000 max 9000 predlozite.

Kuciste: Nemam pojma, ako imate neki predlog a da nije preterano skupo tipa do 6000-7000 bio bih zahvalan.

Hvala svima unapred na pomoci. Srecni praznici. :)

Ja imam sličnu varijantu samo sa I5 procesorom...grafika je R9 380X Strix i SSD Adata SX6000 XPG(brzina je ona koja je deklarisana na pakovanju 1000/800mbs), DDR memorija je Kingston savage 2700.
Generalno za šta god da se odlučiš nećeš pogrešiti to će sve raditi maksimalno utegnuto. Ako ti nije bitno a hoćeš baš Asus možda da pogledaš 480-ice one su se dobro pokazale a možda se mogu jeftinije pronaći.

Oko napajanja ja sam išao na 1000w tako da ne znam šta bih ti tu preporučio, ali za ostalo se nećeš pokajati šta god uzmeš, to će raditi kao što rekoh sjajno. Ja na mojoj konfiguraciji teram 3xAsus VG245H+32' TV bez ikakvih problema.
 
A sta mislite o XFX-u kao proizvodjacu grafickih i konkretno o grafici koju sam naveo? Nasao sam je za nekih 22500. Mislim da nije losa varijanta mada me iskreno vise vuce Asus zbog nekih starijih vremena a i ploce koju sam uzeo, ali bi me to zadovoljstvo kostalo 4000-5000 vise. :) Takodje gledam sad i neka napajanja. Kakva su iskustva sa Chieftec Eco Series GPE-700S. Ima solidnu cenu oko 7300. Po specifikaciji rekao bih da nije lose.
 
Poslednja izmena:
Već si napravio glupost kupovinom 2600 malo pre izlaska 3xxx serije, sad nemoj da napraviš glupost i sa gpu, i sačekaj CES.
Jedina "glupost" je što nije uzeo 2600X, na toj ploči u nebi trebao nikakv OC za bolje rezultate. 3xxx serija neće biti bar za jedno 6 meseci.
 
Mogao sam i 2600x ali je bio skuplji blizu 5000 i u tom trenutku mi se ucinilo da je to suvise i da se moze uzeti mozda neka druga malo kvalitetnija komponenta sto sam i uradio sa grafikom (umesto planirane RX570 narucio sam RX580) a vidim da na netu prilicno hvale obican 2600 i da nije neka suvise velika razlika medju njima. Mozda jednog dana uz kvalitetnije hladjenje bude i neki OC onda ce se valjda jos vise isplatiti. :)
@CountMike vidim da si bas u materiji i da se prilicno razumes. Da li cenis da ce uz ovaj proc i plocu ici dobro Kingston HyperX Predator (2x8GB) HX430C15PB3K2/16 (3000MHZ) ili ipak da jurim Kingston HyperX Predator HX432C16PB3K2/16 (3200MHz). Problem je sto ova memorija na 3200 ne moze da se nabavi u narednih 15 dana u prodavnici gde sam je pronasao najjeftinije. Prva sledeca prodavnica u kojoj ima cena je jaca za 3500 odnosno vise od 5000 nego za memoriju na 3000MHz. Hvala unapred na odgovoru.
 
Te HX430C15PB3K2/16 sam na x370 i x470 pločama naterao da radi na CL12 i time dobio ( po benchmark-u) iste performance kao na 3200MHz. Razlika između 3200MHz i 3000MHz na default nameštanjima, u CB15 je oko 20 poena a memory mark u Passmark-u > memory test je oko 50 poena Tako da u realnom radu je praktično neprimetna. Obe su sa Hynix chipovima (mislim da su obe m-die) tako da je OC praktično nemoguć.
3000 će raditi na 2933MHz a 3200 na pravih 3200 tako da razlika može da bude malo veća nego što sami brojevi govore. Gledaj da što pre ubaciš BIOS sa AGESA 1006, prilično pomaže memoriji da radi stabilno.
https://www.asus.com/us/Motherboards/ROG-STRIX-B450-F-GAMING/HelpDesk_BIOS/
Takođe pazi da imaš poslednji chipset drajver zbog AGESA 1006, prvo instaliraj wondows, update driver (sa AMD sata) pa onda fleshuj BIOS, tako je naj sigurnije.
Neznam za XFX ali Asus ROG-STRIX-RX570-4G-GAMING divno radi, hladna i tiha čak i na OC i high power nameštanju.
 
Poslednja izmena:
Nista onda cu da probam da ili potrazim na 3200 ili da porucim i sacekam 15 dana. Na kraju sam uzeo Sapphire RX580 kao sto sam napisao u postu iznad. :) Hvala na savetu CountMike.
 
Malo sam zastao sa sklapanjem nove mašine što zbog manjka vremena što zbog toga što u našim prodavnicama posle praznika do februara su prilično prazni rafovi. Hteo sam da pitam da li je dovoljno Seasonic-ovo napajanje SS-620GB 620W ili SS-620GM2 za ovu moju mašinu na kojoj će ići oc procesora. Takodje pošto najverovatnije uzimam i Cooler Master Hyper 212 Black sa ili bez RGB-a to ću još videti da li je on sposoban da ohladi klokovan procesor. I samo još jedno pojašnjenje mi je potrebno. Ova moja ploča Asus B450-F ima rgb headere. Da li na nju mogu da prikačim ovaj pomenuti kuler sa RGB-om i eventualno RGB fanove od kucista koje ce najverovatnije biti Cooler Master masterbox MB500 i pritom da upravljam sa aura sync-om? Nisam baš mnogo upoznat sa RGB novotarijama. Hvala unapred. :)
 
Imam kombinaciju za Cooler Master (i kuciste i kuler) tako da što se tiče cene tu su negde. ;) LC-CC-120 i Hyper 212 su isti rang koliko sam procitao. Nego me zanima da li su oni dovoljni za hladjenje klokovanog Ryzena ili ipak treba nesto ozbiljnije?
 
Za osrednji klok i više nego dovoljni, ako je kućište lepo provetreno. Ja sam sa Hyper 212 EVO bez problema hladio 2500k na 4.4GHz. I btw dobro si postupio što si uzeo procesor bez X, nije vredan doplate od 50e. A jesi grafu kupovao novu ili polovnu? Koliko si je platio?
 
Ma ne bih ja terao do krajnjih granica, da ga zaokruzim na 4.0, cak na pocetku bih ga drzao na default vrednostima da vidim kako sljaka i onda bih opalio clock. Pa kuciste koje bi trebalo da uzmem mislim da ima ok airflow, malo sam citao o njemu i nisu losi komentari. Radi se o ovom kucistu. Grafiku sam uzeo novu Sapphire RX580 Pulse 4GB u jednoj nasoj radnji. Platio sam je 25.990.
 
Samo bih hteo da iskoristim priliku da se zahvalim svima sto na ovoj sto na drugim temama za pomoc oko sklapanja moje nove masine. Pre neki dan je sklopljena i upravo pisem ovu poruku sa nje. :) Hvala jos jednom svima.
 
Nazad
Vrh Dno