Šta je novo?

Ultrawide dilema

Orchard

Cenjen
Učlanjen(a)
16.02.2018
Poruke
3,049
Poena
170
posto sam dugogodisnji dualmonitor korisnik,jedini logicni prelazak koji ja vidim je 34" UW.sad,posto sam na budzetu,nazalost nemam para za 1440p th prinudjen sam da gledam najjeftinije 1080p LGjeve koji su bez izuzetka bar koliko ja vidim IPS.posto manje vise jedino sto bi konzumirao na kompu je horor i sl pretezno tamniji sadrzaj,meni zapravo treba VA.najjeftiniji VA UW koji ja nalazim je 1440p i to zakrivljeni gejmerski (nisam bas prelud za zakrivljenim monitorima) od 600+ e koji ne mogu ni da priustim.

uzeo sam bio 29" UW i vratio jer je ipak sa dva 24" znacajan downgrade.uzeo sam 32" 16:9 VA 1440p koji mi je rodbina uzela ( :) ) i u tom vremenu sto sam koristio bilo je to to po pitanju slike ali naravno ko iskusi UW jednom nema nazad.

imam TV za 16:9 i vrlo verovatno cu uskoro da nabavim 4:3 crt (uspeo sam da iskopam par ozbiljnih sonija za fakticki dzabe) tako da cu da zadovoljim retro potrebe tako da nije najteza katastrofa ako UW bude IPS ali se potajno nadam da mi je neki VA model promakao. :)

prvi kandidat je LG 34WK500 od madjara jer je jelte najjeftinija solucija (295e) ali bih bio spreman da idem 50-60e preko za VA ili ako je bas toliko gori od ostalih 1080p 34ki iz tog segmenta.koliko vidim on ima i najslabiji kontrast i vec -P verzija istog je bolja,sto bi bilo i moje pitanje dal' se u mom scenariju upotrebe vidi razlika izmedju tog najslabijeg ili nekog iz novije ponude LG-ja.

hvala unapred na pomoci i sugestijama!
 
Proveri da li mozes da nadjes Samsung S34J550WQU, bio je do skoro na kp, i sam sam mislio da ga pazarim ali ipak nisam jer bi mi trebala jaca graficka za 3840x1440 .
Istrazivao sam neko vreme i mislim da bi 1080 na 34 inca izgledao uzasno zbog broja PPI. Tako da je navedeni Samsung mozda nesto sto bi te zadovoljilo, javi sta s
 
ne bi,to ti je produženi 27" 1080p,korektan je ppi.ne verujem da ću moći 1440p uw da si priuštim nažalost,čak mi nije problem grafika,ni ne igram više novije naslove,onaj sinking city bi možda prešao na uw,to je najzahtevnije da me zanima.mnogo veći problem je IPS,ne paše mi i gotovo.

kao što znamo,VA uw su svi curved,i drugih brendova pa ide i taj premium...
 
buraz nedavno uzeo 50" ultrawide, ono je sasvim fina sprava. mislim da ti manji su jednostavno previse mali :/ zasto ne gledas nesto malo vece? inace kad vec pomenu kockice za retro potrebe, ja sam nabavio jedan samsung 21" lcd 1600x1200, mislim da je to bolje od bilo kog crt-a u smislu velicine, rezolucije i mesta koje zauzima... razmotri i tako nesto.
 
budžet,ovaj samsung od gore mi je već debelo od projektovane cifre...razmišljao sam i o 16:9 4k 40-43" ali u tim budžetima sve je jako velika panel lutrija,iako i tu ima par baš samsunga koji imaju i va panel,i sasvim korektan black frame insertion,značio bi mi baš.
 
budžet,ovaj samsung od gore mi je već debelo od projektovane cifre...razmišljao sam i o 16:9 4k 40-43" ali u tim budžetima sve je jako velika panel lutrija,iako i tu ima par baš samsunga koji imaju i va panel,i sasvim korektan black frame insertion,značio bi mi baš.

LG 43UK6300(IPS) ima najmanji input lag sto je pozeljno za koriscenje na pc. na "rtings" sajtu imas sve podatke o njemu. Bio sam u istoj dilemi ko i ti pre 3-4 meseca, prvo da li UW ili pak na kraju 4k tv i nisam pazario nista od navedenog...
 
budžet,ovaj samsung od gore mi je već debelo od projektovane cifre...razmišljao sam i o 16:9 4k 40-43" ali u tim budžetima sve je jako velika panel lutrija,iako i tu ima par baš samsunga koji imaju i va panel,i sasvim korektan black frame insertion,značio bi mi baš.
bas to, 40" 4k bombona. ali imas ti pravo, ima neki trip u tom ultra wide :D ja isto uzeh 32" 1440p onaj jeftini, ali bolje da sam uzeo 40-ak 4k -.-
 
Nazad
Vrh Dno