Šta je novo?

Ploce za intel i5 4460 sa ddr4 memoriju

pelemasca

Poštovan
Učlanjen(a)
02.04.2014
Poruke
458
Poena
95
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 4460
RAM
8gb ddr3
GPU
amd r7 360
Mobilni telefon
honor 50
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
dajte neku preporuku,nista extromno nesto najobicnije... Socket H3 (LGA1150) pokazuje program...da li moze lga1151?
 
Ne postoji. 1151 ploče (čipsetovi) su prve (a da ne koštaju mnogo) koje podržavaju ddr4.

Sa tim procesorom na pločama na kojima on hoće da radi, samo ddr3.
 
Poslednja izmena:
znaci moracu da menjam procesor ako zelim preci na ddr4...hvala
 
Sto bi prelazio na DDR4?
 
jel nema prevelike razlike?! dosta njih kaze da nema toliko,imam 8gb ddr3 konfiguracija iz potpisa
 
Nema nikakve sustinski. Promeni graficku i dodaj jos 4GB rama.
 
Ili 8gb rama dodaj :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ili samo dodaj grafiku tipa RX 580/GTX 1060 i ne diraj nista :)
 
malo su mi jace te graficke,ipak cu uzeti jos 8gb rama ;)
 
Neces dobiti 1% bolje performanse u igrama.
 
Ne mora da znaci. Evo meni neverovatan primer kada je dodato jos rama, video uzivo:

Ivy i5 + 8GB + GTX1050 2GB, NFS Payback na osrednjim/visim podesavanjima = ucestalo stucanje uz solidnih ~35fps
Ivy i5 + 16GB + GTX1050 2GB, NFS Payback na osrednjim/visim podesavanjima = apsolutno glatko uz ~45fps

Kontam da bi i sa 12GB bio isti ishod. :D
 
Poslednja izmena:
Moguce je u nekim igrama, ali vise zbog dual channel-a nego zbog 16GB ram-a, ali je 1050 dosta bolja grafika od R7 360.

Zamenom grafike za neku polovnu RX 470 ako su 580/1060 van budzeta, makar iz rudnika za 100e, bi donelo drasticno poboljsanje u svim igrama. R7 360 je toliko nesposobna da na Overwatch-u mora da se smanjuje render scale, ne moze na FullHD da pokrene.

RX 470 pokrece igre bolje na 1440p nego R7 360 na FullHD. Pre trenutnog GPU-a sam koristio R7 360, zamenio prvo GPU, skok u performansama u Overwatch-u od svega na low i smanjenim render scale na maximum podesavanjima i 50% boljim fps-om. Nakon toga sam promenio i monitor, presao na 1440p i prodao 8GB ddr4(da, presao sa 16 na 8 :D), no regrets :D
 
Poslednja izmena:
r7 360 (768 sp) je dno dna kartica i jedva da može da pokrene 1080p sa najnižim detaljima i bez AA

kao što mladi Ivan reče, prvo zameni grafičku karticu. 1050ti je minimum, polovnih rx 470/480 imaš za ~120e , za tebe bombonica.

dok se igre prave za xbox one i ps4 , 8gb će biti apsolutno dovoljno za bilo koju igru (bez iživljavanja sa ultra podešavanjima u bf5, i sl)
 
Poslednja izmena:
Da se ukljucim po pitanju upgrade-a. Koristim i5 3350p + 8GB DDR3. Imam GTX950, reko vreme je za upgrade CPU-a i memorije. Juce sam ubo GTX 1060 umesto GTX 950 i upgrade je zavrsen. :D
 
Ja se nadam da nije jer su neopravdano skuplje 6GB verzije, a razlika u performansama na nivou statisticke greske :D
 
3GB verzija, dve sam pazario jednu za drugara takodje clana foruma i jednu meni. 2x100e, kupljeno od clana sa foruma. EVGA i Gigabyte verzije sa 3GB obe. Istestirane, ispravne 101%.
 
Poslednja izmena:
nista onda da vidim da stavim moju na prodaju pa da pojurim na rate neku - ipak sam za novo, koju ste predlozili :D dobro je uvek procitati komentare i sugestije ;)
mislim da novu 256bit tesko mogu org
sta kazete za ovu? Asus Radeon RX 550 Phoenix 4GB GDDR5 128bit PH-RX550-4G-M7 oko 17k nova
 
Poslednja izmena:
Ma kakvi... Nista ispod RX 570, tebi bi i GTX 1050 bio solidan upgrade. Ali bolje uzmi polovno sa PISANOM garancijom kad ti je garancija bitna, bolju i to mnogo bolju kartu mozes uzeti za isti novac.
Taj i5 ti je skroz dobar za bilo koju grafu do GTX 1080.
 
ispraticu cene i oglase u narednom periodu pa cu videti za koju cu se odluciti...hvala u svakom slucaju
 
Vec neko vreme sam razmisljao o upgrade-u moje konfiguracije na nesto novije (Ryzen), ali nakon citanja ove teme, resio sam da samo dodam jos memorije (posto upgrade na nesto novije ne bi doneo drasticnu promenu u svakodnevnom koriscenju). E sad, imam 2 modula od po 4GB Kingston HyperX blu, ali takve module vise u prodaji ne nalazim, vec samo HyperX Fury blue. Da li uzeti kit 2x4GB HyperX Fury blue i dodati uz postojece, ili uzeti kit 2x8GB, a izbaciti ove module koje koristim? Da li ce biti neke nekompatibilnosti izmedju postojece i novih memorija (smanjenje radne frekvencije, gubitak Dual Channel-a i sl.)?
Neko ce verovatno reci da uzmem 2x8GB i dodam uz postojece, ali meni vise od 16GB ne treba.
 
mogu da budu 4 sasvim različita ram modula.

u 99 posto slučajeva, komp će sam da podesi latencije. ako ne, podesi ih sam. radiće to super.
 
Moja konfa iz potpisa.Samo sto hocu da uzmem da li jedan modul od 4gb ili da uzmem jedan stap od 8gb??Jer nemam vise 2x2gb nego samo jedan modul od 2gb a ploca ima samo dva slota za memoriju..I hocu da uzmem drugu graficku, neka R7 370 sam gledao u oglase, jer meni na rezoluciji 1440x900 ne bi ni trebala jaca??
 
nećeš se naigrati mnogo sa r7 370.

to je preimenovana hd 7850, i slabija je i od rx 560. polovna ne vredi ni 60e.
idi na rx 470 , 570, 480, 580, gtx 1060 na slabije ne.

što se memorije tiče, uzmi jednu od 8gb, radiće u dual channel i u 2x2gb + 8gb kombinaciji.
 
A ne imam samo 2gb, jedan stap je riknuo.Tako da gledam da li 8gb stap da uzmem ili samo 4gb da dodam na ovih 2gb.Pa.na monitoru sto imam iz potpisa mislim da ce biti okej za igranje...
 
8gb onda.
 
Hvala izvinjavam se sto sam skrenuo sa ove teme..Ali pitao sam ovde na forumu.Bolje onda da idem na 10gb nego da imam 6gb rama.Hvala na pomoci jos jednom.
 
Nazad
Vrh Dno