Šta je novo?

Fotografije

Takva joj je šminka.

Gledah sa telefona, ne videh :)

@pozarevcanin

Bitnije je znati kad je previse, lako je preterati :) Ja ne volim taj skroz upeglani izgled, mnogi dovode kozu do savrsenstva, meni to bezveze. Svaka cast sminkerki svakako :D
 
47518612572_e30be6a8a2_h.jpg


46847668774_72cb11c3c6_h.jpg


32629029837_40bacede57_h.jpg


47518619942_67d5327fe1_h.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Savo, čim su napravljene ove fotografije?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Odlicno! :)
 
Dobro, osim kolena koje je moralo da se sredi... ;)
 
Prva vanserijska. Kompletna atmosfera je odlicna, kolorit. Da, koleno na zadnjoj je chudno, u najmanju ruku :D
Trebao si da stampujes kompletno koleno :d
 
ako je koleno najveci problem, na konju sam :)
Ima tu jos problema osim kolena ali koleno je vrlo vidljivo. Potencijalno najveci problem je sto mozes da dodjes u situaciju da pomislis "da si na konju" i da ebesh vile u letu i da si anfakabl. Ima ovde nekoliko njih koji svaku kritiku svog rada dozivljavaju tako licno da je to na ivici smesnog/tuznog, zavisi kako se uzme. Onog momenta kada izgubis samokriticnost i ponese te sujeta/ponos, postajes prosek i medokritet...
Dakle, stalno razmisljaj gde si mogao bolje a ne koliko si dobar...
 
Teeebraa, odavno mi je jasno sto je ova tema gotovo mrtva... Ali sad si mi definitivno potvrdio :-D
 
Teeebraa, odavno mi je jasno sto je ova tema gotovo mrtva... Ali sad si mi definitivno potvrdio :-D

Mrtva je jer su (administracija) ubili svaki smisao u pojmu koji se zove diskusija.

Ubili su je jer su takvi kao ti na svaku kritiku reagovali sa "kmeeee MM mi drmao kavez", i tome sl.

Nekada si imao šta da pročitaš i naučiš, samo da čitaš i bilo je dovoljno, međutim to vodi u diskusiju (razmenu mišljenja), a to je ovde veoma nepoželjno. ;)

Ja sam čitao sve teme godinam unazad kada sam nabavio DSLR, što i tebi preporučujem da uradiš, i videćeš da se nekada imalo šta i pročitati ali i pogledati.
 
Poslednja izmena:
Ignore opcija je iz raja izašla, koristite je.
 
Mrtva je jer su (administracija) ubili svaki smisao u pojmu koji se zove diskusija.

Ubili su je jer su takvi kao ti na svaku kritiku reagovali sa "kmeeee MM mi drmao kavez", i tome sl.

Nekada si imao šta da pročitaš i naučiš, samo da čitaš i bilo je dovoljno, međutim to vodi u diskusiju (razmenu mišljenja), a to je ovde veoma nepoželjno. ;)

Ja sam čitao sve teme godinam unazad kada sam nabavio DSLR, što i tebi preporučujem da uradiš, i videćeš da se nekada imalo šta i pročitati ali i pogledati.

Eto, opet administracija kriva.... a prijave pricaju drugu pricu (i Marti je tu najmanje kriv).

Tema:

Bio danas do drugara koji je manijak za fotografiju, brojao sam do 35 ali verujem da ima 50+ aparata, od prvih modela sa barutom (ili sta vec ide tamo) do najnovijih.
Trazio neki visak da probam da se poigram jer nikada nisam i dobijem Nikon D7100 sa Nikkor 50mm 1.8G objektivom i Speedlight YN560 II blicem (nemojte se smejati sto detaljno pisem oznake, ne znam sta je bitno), kaze za pocetak ti je dosta... a ja pogubljen, fotoaparat ima vise tastera nego moja expanded gejming tastatura :D

Samo me zanima: za pocetak da se igram napolju po dnevnom ili je svejedno? Neku literaturu cu vec naci, voleo bih vas savet. Hvala
 
Poslednja izmena:
Ja bih za pocetak koristio aparat bez blica. To kasnije, kad savladaš osnove.

Taj objektiv ti je super, samo ćeš primetiti da nemaš zum i da ti je ugao gledanja veoma "uzak". To nije mana, samo je moga da ti da i neki zum, makar onaj kit objektiv 18-55.
 
Marti mi je proporučio knjige od Scott Kelby-ja, ovim putem mu i zahvaljujem, ima 4 dela "Digitalna fotografija" odlične za početak, 50mm 1.8 možeš i u slabijem osvetljnju, veliki je to otvor blende. Najbolje se igraj u svim uslovima. U knjigama gore su više praktični saveti, ali odatle ćeš sigurno skapirati čemu svako dugme služi.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Hvala momci

Ja bih za pocetak koristio aparat bez blica. To kasnije, kad savladaš osnove.

Taj objektiv ti je super, samo ćeš primetiti da nemaš zum i da ti je ugao gledanja veoma "uzak". To nije mana, samo je moga da ti da i neki zum, makar onaj kit objektiv 18-55.

Ma jedva smo nasli punjac za aparat i ovaj objektiv, posto je neki ogromni bio na njemu, kazem ti da ni on ne zna sta ima od aparata i opreme... posto sam dobio fraj svu opremu da se igram do mile volje, ne bunim se ni za ovo :)
Ako me zainteresuje i zadrzi, lako cemo za dalje...
 
Zadrzaceš sigurno, samo malo da se zainteresuješ i "navukao" si se.

Uporedo s tim biće ti potrebno da gledaš neki YT tutorijal u vezi obrade fotografije. Kad budem bio za kompom poslaću ti linkove koji su meni za pocetak bili dovoljni da krenem da koristim Lightroom.
 
Nazad
Vrh Dno