Šta je novo?

Fotografije

nhf, pošto sam ja prvi počeo o pravilima moram reći da sam predložio da se napiše konkretno da je i fotošop, obrada... dozvoljena upravo da bi se izbegli komentari kao što je npr. hektorov da je neko napravio u fotošopu novu sliku... posetim ja ovu temu povremeno i ono što vidim je da je preko 90% fotografija obrađeno tako da nema govora o proceni tehničkih mogućnosti aparata.... a pojavi se i fotka bez exif-a ili bilo kakvog infoa.
Pa pošto su fotke koje prikazuju "tehničke mogućnosti" vrlo retke, a prednjače "umetničke" mislio sam da bi ih trebalo dodati u pravila - nikako im dati prioritet, tu se slažem, ipak je ovo IT forum!

Ili možda temu prebaciti u Bench Clubbing, pošto je u tolikoj meri izgubila taj tehnički deo:) - mada ruku na srce i korišćenje fotošopa spada u IT:)
Slažem se + bi dodao jako bitane detalje kompletno zanemarene koliko vidim.

1va stvar: " tehničke mogućnosti " = bukvalno ništa ne pokazuju osim ako se slika u RAW pa slika obradi te se POKAŽE koje su mogućnosti zar ne ;) ( tipa dinamika itd )

2ga stvar kad bi išli logikom NE obrađenih slika iliti out of camera JPEG shooters v.s. RAW imaju prednost jer je jel te JPEG ipak auto odradjen već u kameri, povrh toga bukvalno sve kamere imaju PP ili neki vid režima rada tipa landscape itd. Gde se diže odmah kontrast boje oštrina.

3ca stvar u zavisnosti opet od kamere još jedna stvar koja nebi bila meredovna je recimo da uzmemo za primer da slikam JPEG te stavim PP + C.S. + DRO ili još gore HDR 1-6Ev pa mi kamera izudara auto BCT pa dobijem bukvalno 200% bolju dinamiku nego na sve OFF a nigde ne piše da sam koristio HDR ili DRO....pa čovek pomisli svašta [emoji28]

Tako da lično mislim da je JPEG "neobradjena" nema veze sa mogućnostima kamere.

- Takodje dodatak pri postavljanju ...nebi bilo loše da se piše kamera, objektiv, tehnika slikanja ( normal ili SS, super res, BCT itd ) shutter / iso / blenda(osim MF) se moze videti u exif koga zanima.

Tako da moj glas ide za " Before & After/ Pre i posle " gde se ujedno iole vidi mogućnost kamere posebno kod RAW korisnika.

Evo čak ću prvi da počnem xD


A7III + Samyang 14mm F16

Before:
After - Stock RAW unedited

After:
After

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ovo je ok. Pre i posle.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Na stranu što nisam ljubitelj ovakve obrade ali ove fleke po nebu baš bodu oči, pokvaren ti fotošop:D
Pogledah još neke i ova mi bre najgora:p, ali recimo ona sledeća "Cabin" na K2 vrhu;) je odlična, savršena:)
 
Na stranu što nisam ljubitelj ovakve obrade ali ove fleke po nebu baš bodu oči, pokvaren ti fotošop:D
Pogledah još neke i ova mi bre najgora:p, ali recimo ona sledeća "Cabin" na K2 vrhu;) je odlična, savršena:)
Ma nije se pokvario nego pogresnu sam izbacio [emoji28], ako može mod da prebaci ovu gore izbaci prvobitnu.


After

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
[emoji3516] šteta samo što refleksija nije potpuna i da ima malo više mesta iznad šešira.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Cudno ti ispadnu ovi topli hajlajtsi. Sta radis u obradi ?
 
Pre svega je ovo bracket, sto se tice obrade Split toning Sam radio na ovoj izmedju ostalog i dosta zezanja sa "curve". Ima i 5-6 četkica :D
To što sam hteo sam i napravio.
8db6b64082fbc4d54547d568f4e0454c.jpg



Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pre svega je ovo bracket, sto se tice obrade Split toning Sam radio na ovoj izmedju ostalog i dosta zezanja sa "curve". Ima i 5-6 četkica :D
To što sam hteo sam i napravio.
8db6b64082fbc4d54547d568f4e0454c.jpg



Sent from my SM-G965F using Tapatalk

A na kakvom monitoru radis? Da nije laptop neki?
 
A na kakvom monitoru radis? Da nije laptop neki?
Imam neko smece LED of Samsung 22" monitor...nije nesto precizan pa kad uradim sliku šaljem na telefon ( 9+) pa gledam na njemu u Basic režimu ili photo, trebalo bi da su baš precizni što se tiče kalibracije ( bar po displaymate testu ) zatim nazad na komp sitne korekcije. Imam i philips 32" IPS al mi nije tu već u BG pa se mučim ovako [emoji28]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
"Magic 2"

28-70 kit lens ( 59mm)
F10
9 vertikalnih pa u pano.

46835248792_aa9562d3c6_k.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Visoko sunce ti pojelo kontrast i saturaciju, probaj da se pojacas sa cpl filterom za ovakve situacije, bice fotke 200% bolje...
 
Boje sam ustvari ja selektivno malo ugasio. Inače nisam u tom fazonu ali ovog puta sam se baš osećao nekako zimski i prigušeno pa se to prenelo i na obradu.
 
Nazad
Vrh Dno