»RSS Benchmark sajt

Strana 9 od 13 PrvaPrva ... 5678910111213 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 121 do 135 od ukupno 195

Tema: Fotografije

Moderator Avatar korisnika DukeLander
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        9.186
        Stvarno je 50mm tezak za rad... mislim nije ako znas sta radis, a ja pojma nemam...
        Nazovem ga sinoc i pitam sto me zeznuo sa 50mm + ovo transformers cudo od aparata (tek sam jutros skontao da ima portrait add on ), mucim se tu da napravim neki skup pixela da lici na sliku, kaze kroz razgovor i probno fotkanje kod njega + zna kakav sam, ovo je idealna kombinacija za mene tj namerno mi je uvalio 50mm... kaze stavi sve na manual i udri dok ne pobele oci
        Dok sam sinoc upgrade-ovao 3d stampac, u medju test fazama se igrao sa aparatom i uspem da napravim par slika bas onako kako volim i to u izrazito slabom osvetljenju (pod jednom neon stonom lampom).
        Tu sam skontao sta je zapravo SLR (i koliko sam ga potcenio) i kako me covek procitao... koliko znaci kada imas nekog ko se razume u materiju...
        Jutros uz jutarnju kafu aparat vec u ruci... mislim da je sve jasno

Spoiler:

Click image for larger version. 

Name:	DSC_1106.jpg 
Views:	136 
Size:	1,01 MB 
ID:	270530

Name:	DSC_1177.jpg 
Views:	133 
Size:	1,01 MB 
ID:	270535

Name:	DSC_1252.jpg 
Views:	129 
Size:	1.021,7 KB 
ID:	270536

Name:	111.jpg 
Views:	129 
Size:	837,8 KB 
ID:	270537

Name:	222.jpg 
Views:	131 
Size:	701,7 KB 
ID:	270538

@Book: hvala ali nemoj se muciti, ja volim raw fotografiju, ne volim nikakve obrade. Znam, sve mi jasno ali ne volim niti cu to koristiti.

Idem danas opet do drugara, moram vam slikati arsenal
        “Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.” - Marcus Aurelius, Meditations

Member Avatar korisnika old_bookmaker
        Na forumu od
        Aug 2015
        Poruka
        1.560
        Mile, ovo je odličan link da vežbaš. Poigraš se ovde, pa onda sve to na aparatu pokušaš da dobiješ:

https://dofsimulator.net/en/

Isto i ovaj:

http://www.canonoutsideofauto.ca/play/

Mnogi će naći i bolje linkove ali ovde je to sažeto, posle možeš i sam da pretražuješ i čitaš dalje:

http://www.klubputnika.org/servis/fo...kspozicija-iso

http://www.klubputnika.org/servis/fo...binska-ostrina

http://www.klubputnika.org/servis/foto-uputstva (razne stvari, zanimljive fotografije i priče)

http://srbijafoto.rs/2013/09/08/14-t...e-fotografije/

Čuveni Tony koga MM obožava . Meni je OK, a MM je objasnio ranije zašto ga "obožava".

Ovo je za tvoj aparat, da se "upoznaš" s njim:
        https://www.youtube.com/watch?v=_Kw3P1yRwLs

https://www.youtube.com/user/CameraG...ch?query=D7100

https://downloadcenter.nikonimglib.c.../27/D7100.html (preuzmi Wireless Transmitter Utility, verovatno će da ti koristi ako ćeš da koristiš laptop)

Prvih 5 ti je dovoljno da kreneš da obrađuješ fotografije za svoj album:

https://www.youtube.com/playlist?ann...id=Vi1-8qYHWaQ

Da ne bude da nije bilo korisnih stvari i kod nas

https://forum.benchmark.rs/showthrea...5C4%258Detnike

Eto, neko će već dodati još nešto korisno.

Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        9.186
        Super su linkovi, hvala!
        “Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.” - Marcus Aurelius, Meditations

VIP member Avatar korisnika Marti Misterija
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        4.126
      5. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen R5 1600X / Thermallright Macho rev A.
        • MoBo: Asus Prime X370 Pro
        • RAM: Corsair Vengance LPX 4x8gb @2933mhz
        • VGA: Asus RX560
        • MON: Asus ProArt PA279Q
        • HDD: Samsung 970 Evo Plus 500gb / Samsung SSD 250gb EVO / WD 4tb Black / WD 3tb Black
        • OPT: Naocare za citanje i 11 objektiva
        • Case: Fracral Design Define R4 / Seasonic SSR-750FX Gold
        • SND: AL1220
        • LAP: nekoliko
        • INET: DSL
      6. Malo ti je taj 50mm uzak na kropu, nije za učenje, Nikon ima odličan 35mm 1.8 apsc objektiv, dušu dao za ucenje i razvijanje oka.

Member Avatar korisnika old_bookmaker
        Na forumu od
        Aug 2015
        Poruka
        1.560
        Citat Citiram korisnika: DukeLander Pogledaj poruku
        @Book: hvala ali nemoj se muciti, ja volim raw fotografiju, ne volim nikakve obrade. Znam, sve mi jasno ali ne volim niti cu to koristiti.

Idem danas opet do drugara, moram vam slikati arsenal
        Ja tek sad vidim ovaj post. Nema veze, koristiće.

Kao što reče MM, sa 35mm (ja imam AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G) bi ti bilo mnogo lakše.

Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        4.126
      9. Moja mašina
        • HDD: Samsung 970 Evo Plus 500gb / Samsung SSD 250gb EVO / WD 4tb Black / WD 3tb Black
      10. Duke, nhf ali nema raw fotografije, sve se sredjuje i obradjuje. Polako naucices ali dok naučiš da nabodes ekspoziciju pomirice se zavadjeni balkanski narodi.
        Sta mislis sta se nekada radilo sa filmom?

Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        9.186
        Ne mislim nista jer ne znam. Takodje bih radije da se narodi pomire nego da bilo sta nabodem kod fotografije.
        Posto su mi to bukvalno prvih 10-tak samostalnih fotki sa SLR-om, tacnije bilo sta ozbiljnije radio sa istim i to jos sve na manual, ja sam zadovoljan sto sam i to uspeo.
        Izvini sto sam se oglasio ovde i postavio tako odvratne slike u spojlere, stvarno sam bezobziran prema profesionalcima...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Member Avatar korisnika Sale83
        Na forumu od
        May 2012
        Poruka
        2.587
      13. Moja mašina
        • CPU: i5 3450
        • MoBo: LGA1155 B75
        • RAM: 2x4BGB Kingston
        • VGA: AMD Radeon 7770
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: SSD Kingston240gb+1TB Samsung Barracuda® HD103SJ+1tb Seagate Barracuda ST1000DM003
        • LAP: Lenovo Legion y520
      14. Napisao si volis raw fotografiju, bez obrade.
        Raw kod digitalnog aparata je kao negativ kod filma, mora da se obradi/razvije.
        Dslr ima 2 opcije kvaliteta slike, raw i jpeg.
        Ako ne zelis da obradjujes, na aparatu stikliraj da ti odmah cuva samo kao jpeg.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        9.186
        Pod raw fotografijom sam mislio sirovu, kada neko svojim umecem i/ili srecom uhvati taj momenat i napravi super fotku.
        Zbog toga sam rekao da sam zadovoljan svojim bezobzirnim slikama jer sam pod uzasnim osvetljenjem uspeo nesto da izvucem, sto sa dosadasnjim Nikon i Sony dzepnim automaticima nisam mogao da sanjam.
        Pa sunce mu, i vi ste isto prosli kada ste pocinjali, niste se rodili kao profesionalci...

Naravno da se sve obradjuje i svestan sam toga i znam sta je raw format.
        Znam sta je ali ne znam sta sve moze, za razliku od jpeg i sl.
        Danas sam se prvi put igrao ozbiljnije sa njim, praveci nef, jpeg fine, optimal, basic pa gledam razlike na kompu koji je super za gejming ali nikako za slike pa "besnim" kako sam "promasio" sliku a mislio da sam "savrseno" odradio i sl pocetnicke gluposti...

Sve u svemu uzivam i ucim a to je najbitnije. Krivo mi je sto nemam vise vremena da se posvetim a sve imam na tacni od opreme.

U medjuvremenu cu vise pratiti ovu temu pa mozda i uspem nesto nauciti

@Book: hvala jos jednom na linkovima, stvarno su korisni

TuturuTu on RN7

Member Avatar korisnika Lanikor
        Na forumu od
        May 2016
        Poruka
        2.468
      17. Moja mašina
        • CPU: Intel i7 4700HQ 2.4 GHz (3.4 TurboBoost)
        • MoBo: Intel HM 86 Mobile Chipset
        • RAM: 16 GB (2 x 8 GB) DDR3L Samsung 1600 MHz
        • VGA: Intel HD 4600 + Nvidia GTX 850M 2 GB DDR3
        • MON: Full HD 1920x1080 15.6"
        • HDD: Intel 545s 256GB SSD + Hitachi HDD 1.5 TB 5400 rpm
        • LAP: ASUS N550JK
        • Ostalo: Xiaomi Mi Max 3
      18. To ti je svet fotografije, subjektivna je to stvar.

35ica za krop ti je idealna, imam i 35 i 50 1.8G i 35ica mi je all around za sve i svasta ostra kao zilet, ali zavrni na 2.2 ili 2.8 kad god mozes za pocetak dok ne smiris ruke.

Nedavno sam uzeo i Tamron 70-300 VC, neverovatno je zgodan za sve i svasta, narocito zbog stabilizacije koja je fenomenalna.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Member Avatar korisnika Sale83
        Na forumu od
        May 2012
        Poruka
        2.587
      20. Moja mašina
        • CPU: i5 3450
        • MoBo: LGA1155 B75
        • RAM: 2x4BGB Kingston
        • VGA: AMD Radeon 7770
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: SSD Kingston240gb+1TB Samsung Barracuda® HD103SJ+1tb Seagate Barracuda ST1000DM003
        • LAP: Lenovo Legion y520
      21. Citat Citiram korisnika: DukeLander Pogledaj poruku
        Znam sta je ali ne znam sta sve moze, za razliku od jpeg i sl.
        Pa ko u Matriksu...jpeg plava pilula, editovanje se tu zavrsava, ne moras da radis nista, raw crvena pilula, ostajes u Zemlji cuda i lajtrum i fotosop ti pokazuju koliko je duboka zecija rupa..

Polako teraj, u pocetku jpeg, pa kasnije se poigraj i sa raw-om, sto da ne. Bice ti interesantno, nekad i interesantije od samog fotkanja.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        4.126
      23. Moja mašina
      24. @Duke... Eto cemu takav stav, lepo sam ti napisao no hard feelings a ti odma takav ton, ljutis se i brecaš, ironišeš, nepotrebno stvarno...
        Ovde su svi saveti bili dobronamerni. Ovde niko nije profesionalac vec samo ljudi sa različitim iskustvima i znanjima. Slusaj savete i uci, praksa jednako bitna kao i teorija, proći ce mnogo vremena i hiljada snimaka dok ne napravis nesto pristojno i ti je sve sasvim normalno, svi smo to prosli. Ako si tek počeo a imas stav "ja sam zadovoljan sa onim sto sam uradio do sada", oma batali rabotu. Slusaj kritike n apozitivan nacin, batali ego i slicne fazone ako mislis da stvarno iskoristis potencijale opereme koju imas...

Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        9.186
        Eventualno brecanje i ironisanje je zbog prvog posta koji si obrisao a sad se pravis fin.
        Nije mi jasno kako covek tvog ranga, staza i skolske spreme moze tako da pise... jasan mi je stav ali nacin pisanja ne.
        I ti i ja imamo iskustva u radu sa strucnjacima, ekspertima i milionskim projektima i bar ja nikada nigde nisam cuo niti video da se neko tako obraca nekom bez obzira na poziciju sagovornika koliko god niska bila. Ne mislim sada konkretno na tvoje zadnje vec uopste kako komuniciras ovde na forumu.
        Sa strogom konstruktivnom kritikom nemam problem, ona je odlican ucitelj. NHF gazenje sagovornika gde se licno ni psu ne obracam tako ne bih komentarisao, ali kao sto rekoh, jasna mi je pozadina i motiv takvog pristupa.
        Naravno, to je moje vidjenje stvari.
        Izvinjavam se ostalima za off, necu vise.

Pitanje za vlasnike Nikon D 7xxx (verovatno i ostalih slr?) aparata, jer nisam nasao ili sam prevideo (user manual je pozamasan) objasnjenje:
        Zasto kada slikam preko viewfindera aparat instant okida i pravi odlicne slike dok kada prebacim na monitor za iste uslove, podesavanja i predmet mu treba mnogo, mnogo vise i postolje, gde bilo kakav mikro pokret pravi mutne slike?
        Tako je dizajnirano ili podesavanje u aparatu ili....?
        Hteo sam slikati nesto iz zablje gde nisam mogao koristiti viewfinder te morao preko monitora i nije bilo sanse da napravim cistu sliku....
        Hvala

TuturuTu on RN7
        Menjao DukeLander : 02.06.2019. u 21:52

Member Avatar korisnika DjoleMC
        Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        1.578
      27. Moja mašina
        • CPU: Intel I5 4460
        • MoBo: Gigabyte GA-B85M-D3H-A
        • RAM: 16 gb DDR3
        • VGA: Zotac 1060
        • MON: Dell U2311H, Samsung s24D300
        • HDD: WD AAKS 500gb WD 640gb, Kingston HyperX Fury 120gb Hitachi 500gb
        • OPT: Nema
        • Case: Cooler Master 690, Silverstone Strider ST50F-230
        • SND: Realtec int., Altec ATP3
        • LAP: HP Probook 4535s
        • INET: Kablovska

28. Pitanje za vlasnike Nikon D 7xxx (verovatno i ostalih slr?) aparata, jer nisam nasao ili sam prevideo (user manual je pozamasan) objasnjenje:
        Zasto kada slikam preko viewfindera aparat instant okida i pravi odlicne slike dok kada prebacim na monitor za iste uslove, podesavanja i predmet mu treba mnogo, mnogo vise i postolje, gde bilo kakav mikro pokret pravi mutne slike?
        Tako je dizajnirano ili podesavanje u aparatu ili....?
        Hteo sam slikati nesto iz zablje gde nisam mogao koristiti viewfinder te morao preko monitora i nije bilo sanse da napravim cistu sliku....
        Hvala

TuturuTu on RN7
        To ne bi trebalo da se dešava, mozda si promenio jos neka podesavanja. U kom modu fotkas? Manual ili auto ili neki treci? Uglavnom , za fotkanje iz ruke, shutter speed ne bi trebalo da bude manji od 1/zizna daljina objektiva , u tvom slucaju 1/50, osim ako nemas bas mirnu ruku. Možda ako ima ois onda može malo manje, ali to je otprilike to. Ispravice me neko iskusniji ako gresim. Neko ti je gore dao link za dslr simulator, igraj se malo sa njim.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        9.186
        Nisam Djole nista cackao, tako sam dobio aparat. Uopste nemam problem da napravim kristalno cistu sliku na manual, shooter ili aper preko viewfindera.
        Sad testirao, u svim modovima se isto ponasa. Resetovao custom podesavanja, opet isto, view savrsen, monitor kao da je zabagovan... Moracu da provalim u cemu je fazon, hvala na pomoci.

TuturuTu on RN7

Strana 9 od 13 PrvaPrva ... 5678910111213 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •