Šta je novo?

PlayStation - Akcije, promocije i PSN dopune

Pozdrav drugari,

Verujem da je ovo pitanje bilo vise puta, ali nisam uspeo da nadjem, tako da se izvinjavam ako se ponavljamo.

Naime, sa prijateljem bi napravili novi PS nalog i uzeli PS+Extra paket.
On bi to koristio na PS4 a ja na PS5 konzoli.
Da li je ovo izvodljivo, i da li bi obojica mogli da skidamo i igramo igre koje se dobiju preko PS+ paketa?
 
U vašem slučaju možete tako.

S tim da, ukoliko on u jednom trenutku pređe na PS5, jedan od vas bi morao da koristi taj nalog na kome je uplaćena pretplata.
 
Da li moze da se napravi novi nalog za tursku, kupi igra(vidim da su igre jeftinije), i da posle igram na mom glavnom nalogu(US)? Da li ima veze region?
 
Ne bih rekao, neće prepoznati karticu, izmenili su neke od tih mogućnosti sada jer su ljudi eksploatisali regionalne cene.
 
Da nisi omasio temu, ovaj mi komentar deluje kao da je pre za XB Game Pass. :)
Kartice nikada nisu radile na PS Store-u... uvek sve ide preko dopuna.
 
Zapravo, istražio sam malo, postoji na ruskim reseller sajtovima, tipa plati ru.
S tim što nikad nisam uzimao nešto od njih, ne znam koliko je legitimno. Ispadne oko 40-50e za 12 meseci PS Plus Extra. Isto za Tursku. Ako se ne varam, pretpostavljam da su oni nabavljali fizičke dopune preko kojih uzimaju kodove, pa preprodaju kodove za veću sumu.
 
U vašem slučaju možete tako.

S tim da, ukoliko on u jednom trenutku pređe na PS5, jedan od vas bi morao da koristi taj nalog na kome je uplaćena pretplata.
Ovo zapravo nije tacno, nalog u istom trenutku mogu da koriste 2xPS5 i 1xPS4, tako da i da predje na PS5 opet ce biti sve isto :)
 
Da nisi omasio temu, ovaj mi komentar deluje kao da je pre za XB Game Pass. :)
Kartice nikada nisu radile na PS Store-u... uvek sve ide preko dopuna.
Kao sto sam vec pisao o tome, do skoro su mogle da se ubace virtuelne Viza kartice od Crypto platformi (npr. Crypto.com ili cryptopay.me) na turski PS nalog. Ko i kod XB, ustede su zaista ogromne jer su cene bar duplo manje nego u EU ili US.

U medjuvremenu je Sony ovo blokirao tako da se kartice vise ne mogu dodati kao sredstvo placanja - izuzece je da Crypto.com kartica jos radi ako ste iz UK. Takodje, neki kazu da coinbase.com kartica jos uvek prolazi ali nisam probao.

Od nas ostalih, ko je to uradio, uradio je i njemu jos radi, mada moze biti blokirano svakog casa...
 
Mozd slogu da se uzmu virtualne USA kartice online, pa da tako radi.

Samo razmišljam naglas...
 
Čemu USA kartica kad ljudi žele da plate jeftinije zbog regionalnih cena u Turskoj. Jedina opcija je da ako vam neko od prijatelja letuje u Turskoj, naručite mu da uzme par gift kartica tamo, date mu kintu, i ukucate kod :D
Ili ovi ruski reselleri koji to vrv rade, al za mnogo veće pare.
 
Bitno je samo da kartica ne bude regionalno blokirana - virtuelne kartice nisu vezane za zemlju pa su zato i prolazile. Ako ima takva USA virtuelna kartica koja moze da se doda, onda ce se placati po turskim cenama.

Uostalom, zato nase kartice rade na argentinskom ili turskom XB Store-u. Kada MS otvori srpski store, ni to vise nece raditi.
 
Ovo zapravo nije tacno, nalog u istom trenutku mogu da koriste 2xPS5 i 1xPS4, tako da i da predje na PS5 opet ce biti sve isto :)
Pa da, ali oni bi napravili poseban nalog za PS Plus, što dovodi do toga da samo jedan može da bude Nosilac, a drugi Gost.

Ne mogu obe PS5 konzole da postave kao primarne, pa da obojica imaju pristup pretplati preko svojih glavnih naloga. 🙂
 
Aha, jasno, onda da. Ali zasto ne bi jedan od njihovih naloga bio primaran 🤷‍♂️
 
Pa da, ali oni bi napravili poseban nalog za PS Plus, što dovodi do toga da samo jedan može da bude Nosilac, a drugi Gost.

Ne mogu obe PS5 konzole da postave kao primarne, pa da obojica imaju pristup pretplati preko svojih glavnih naloga. 🙂
Jel moze ukratko, koji su koraci da dva PS5 dele jedan PS Plus nalog? Na jednome ostaje sve ko i do sad, a na novome se pravi novi nalog sa kojega se igra (on moze da igra online bez placanja ps+?)?
 
Prvi korisnik igra direktno sa naloga na kojem je kupljen PS+ (nalog A), a drugi korisnik igra sa nekog svog naloga jedino mora ući na nalog A i povezati svoju konzolu kao primarnu. Nakon toga drugi korisnik na nalog A ne ulazi nikad, osim da bi stavio igru na download i odmah se izloguje i kad se igra skine, igru igra sa svog naloga a ne sa naloga A, u suprotnom će izbacivati prvog korisnika sa naloga A.
 
Ja ne mogu naći besplatne igre za jul. Izbacuje mi stalno igre za maj?

EDIT: Snađoh se preko aplikacije za fon. Iskomplikovali bez veze.
 
Poslednja izmena:
Jesu. Ja sam nekoliko puta ulazio i izlazio sa PS Plus stranice dok se nisu pojavile igre.
 
Ne znam dali je to uobicajeno i normalno,ali sa daljinskim od TV mogu da upravljam u meniju na PS 5-ci.Upitanju je Sony TV.
 
Kontam da moze sa svim :)
 
Mene taj deo smara jer ako ugasim soni ugasi se i tv, ili kada greskom prebacim na hdmi a on upali soni
 
Iskljucite HDMI CEC.
 
Iskljucio sam odma, nego kazem sta mi je downside ako hocu da kontrolisem konzolu daljincem od tv-a :)
 
Gde uzeti najpovoljnije godisnju USA PSPlus pretplatu. Kao Gift Card naravno
 
Cd keys je bio dosta jeftin Ps plus na godinu dana. 43 dolara.
 
Nazad
Vrh Dno