Šta je novo?

PlayStation - Akcije, promocije i PSN dopune

Ova UK ponuda deluje zanimljivo za 50% psn plus, ako napravim UK nalog, koju adresu da stavim i koje naše kartice /uplate idu tj kako da kupim tu ponudu na nalogu posle? Pitam za druga koji prvi put uzima psn plus.
Dodje isto novca kao i PSN USA. Posto je gift card na cd keys 22.99£. Stavis London, nadjes postal code i adresu nekog hotela i tjt.
 
Rešio sam da pokušam da napišem jedan post koji će poslužiti kao tutorijal za kupovinu dopuna za PS Store sa Amazona. Tutorijal važi i za UK i za US naloge. Pošto sam naloge otvarao pre dva-tri meseca možda sam neki korak zaboravio. Tutorijal pišem iz razloga što je i mene zanimalo odakle da nabavim kodove za PS store jer su igre mnogo, mnogo jeftinije nego kod nas u prodavnicama. Čitao sam druga iskustva, na kraju kupio nekoliko dopuna sa third-party sajtova (CD keys) i sve je bilo u redu. Ali uvek postoji nesigurnost da li će kod biti ispravan, šta ako ne bude, kako uraditi povrat novca, da li plaćati preko paypal-a ili direktno karticom itd., verovatno mnogo ljudi zbog ovoga odustane od kupovine. Zato sam odlučio da probam da kupim dopunu sa nekog proverenog sajta. Sledi uputstvo za kupovinu preko Amazona.

UK nalog

1. Idete na sajt UK Amazona i pravite nalog

Ukoliko slučajno traži 2FA ili brojeve telefona to preskočite, nema potrebe za unosom bilo kakvog broja telefona.

2. Pre nego što pokušate bilo kakvu kupovinu, odnosno dodavanje u korpu, obavezno promenite adresu za dostavu, po mom iskustvu ovo je ključni korak, jer ukoliko ne promenite adresu za dostavu pre kupovine neće biti moguće da se kupi kod jer će javljati da artikal nije dostupan. Adresa za dostavu treba da bude neka od adresa iz UK. Uzmete adresu hotela ili nekog sličnog objekta, važno je samo da adresa postoji.

3. Tek sad dodajete karticu kojom planirate da izvršite plaćanje u delu Your Account. Trebalo bi da prolaze sve kartice koje izdaju naše banke (osim Dine).

4. Dodajete digitalni artikal u korpu za kupovinu (bilo koja vrednost dopune za PS store). Samo vodite računa da stoji Digital code kada dodajete dopunu u korpu. Cena je ista kao i vrednost dopune. Dakle, ako dodate artikal od 10 GBP sa kartice će vam biti skinuto 10 GBP.

5. Završite kupovinu, idete na checkout i to je to.

6. Kod dobijate na e-mail i to onaj isti koji ste koristili za kreiranje naloga. Kod se dostavlja za oko sat vremena od momenta kupovine. Tek kad dobijete mejl sa kodom biće vam skinut novac sa kartice i dobićete obaveštenje od banke (meni stiže poruka za inostrane transakcije).

7. Kod se ukuca u PS store-u i novac je dodat u novčanik na PS store-u i može se koristiti za kupovinu igara i pretplata.



US nalog

1. Idete na sajt US Amazona i pravite nalog

2. Pre nego što pokušate bilo kakvu kupovinu, odnosno dodavanje u korpu, obavezno promenite adresu za dostavu, po mom iskustvu ovo je ključni korak jer ukoliko ne promenite adresu za dostavu pre kupovine neće biti moguće da se kupi kod jer će javljati da artikal nije dostupan. Ovde je situacija malo drugačija nego za UK nalog. Adresa treba da bude iz zemalja u US koje su tax free, Aljaska je jedna od njih. Pronađete adresu nekog hotela ili sličnog objekta iz Aljaske i stavite tu adresu kao adresu za dostavu.

3. Tek sad dodajete karticu kojom planirate da izvršite plaćanje u delu Your Account. Trebalo bi da prolaze sve kartice koje izdaju naše banke (osim Dine).

4. Dodajete digitalni artikal u korpu za kupovinu (bilo koja vrednost dopune za PS store). Samo vodite računa da stoji Digital code kada dodajete dopunu u korpu. Cena je ista kao i vrednost dopune. Dakle, ako dodate artikal od 10 USD sa kartice će vam biti skinuto 10 USD.

5. Završite kupovinu, idete na checkout i to je to.

6. Kod dobijate na e-mail i to onaj isti koji ste koristili za kreiranje naloga. Kod se dostavlja za oko sat vremena od momenta kupovine. Tek kad dobijete mejl sa kodom biće vam skinut novac sa kartice i dobićete obaveštenje od banke (meni stiže poruka za inostrane transakcije).

7. Kod se ukuca u PS store-u i novac je dodat u novčanik na PS store-u i može se koristiti za kupovinu igara i pretplata.



Biće uskoro akcija na PS store pred praznike, pa će verovatno dosta ljudi hteti da kupi neku igru. Nadam se da će ovaj mali tutorijal da posluži i da ćete uspeti ovako da kupite dopune. Ovde ste potpuno sigurni jer kod će biti sigurno ispravan. Novac koji se skida sa kartice je jednak iznosu dopune koju kupujete.

Toliko od mene, pozdrav.
 
Ja koristim istu adresu za dostavu koju sam upotrebio i za US nalog. Odnosno prvi link iz tutorijala za kreiranje naloga - Cannon Beach, Pacific St. 97710 Oregon. Nikakav problem.
 
Napravio UK nalog sa nekom adresom hotela u Londonu, pokušao da kupim psn+ direktno sa UK psn store visa karticom i PPom iz Švedske i nije prošlo, onda sam sa G2A kupio 25£ kod, ridimovao na nalogu I kupio psn+ u pola cene. Hvala na preporukama.
 
Znači CDkeys je po vama prva stanica u potrazi za dopunama za UK/US acc?
 
ja gledam cene na allkeys a uglavnom najpovoljnije bude na gamivo i cdkeys
 
Gamivo baš ima odlične akcije, jeste da smaraju sa identifikacijom prilikom prve kupovine, ali posle ide sve bez problema
Ovih dana je bila akcija 100 dolara za 74 eura
 
Ja da dodam i offgamers za sajt gde mogu da se uzimaju dopune, upravo pazario 3x10$ zbog PS+ 😃
 
Do danas je bio "End of the year sale" a danas krece novi, moguce je da ista igra bude na popustu svo vreme pa da deluje tako... Valhala je bila i za BF po toj ceni, mislim da je od tada i na popustu
 
Evo opet je na popustu Miles Morales Ultimate, sa starim Spidermanom nabudzenim za PS5
 

Prilozi

  • Screenshot_20211222-150943_PS App.jpg
    Screenshot_20211222-150943_PS App.jpg
    99.5 KB · Pregleda: 121
Na cd keys mi ne prikazuje PayPal kao opciju , šta bi trebalo da uradim ?
 
Ja iskreno mislim da ce jos malo prvi spajdermen biti ps plus igra, mnogo je proslo a sad ce taman i novi neki da smisle sigurno 😂
 
Moguće, ali ako budu delili, biće to sigurno PS4 verzija.
 
resize

According to them, the free PlayStation Plus games for January 2022 will be action RPG Persona 5 Strikers, racing game Dirt 5, and sci-fi shooter Deep Rock Galactic.
 
PS+ 32e na cdkeys.com, nemam šta tražiti dalje?
 
Moze to i bolje :D

Evo poslednja dva puta kad sam ja uzimao
 

Prilozi

  • Screenshot_20211224-175507_Chrome.jpg
    Screenshot_20211224-175507_Chrome.jpg
    65.1 KB · Pregleda: 98
Ja od proslog proleca nisam video nigde za manje od 28-29e, bas drzi cenu...
Pricam za US regiju..
 
Kako vise nije sramota ove u Srbiji, umesto da se grebu da bude konkurentni oni se ovako blamiraju...
 
Nazad
Vrh Dno