Šta je novo?

PlayStation - Akcije, promocije i PSN dopune

Kod mene ne radi takodje. Kupovao sam pre bez problema. Probao sa dve različite kartice (Mobi banka i Raiffeisen). Pravio novi nalog sa VPN ali bez uspeha.
Dobijam ovo obaveštenje: We have canceled your recent Amazon.com order(s) because we were unable to charge your credit card.
Zanimljivo, kod mene takođe Mobi banka i sve radi normalno.
 
Jedno malo drugačije pitanje. Pre neki dan sam pogledao par naslova na popustima i stekao sam utisak da su cene igara za PS skuplje nego za Xbox. Jel mi se to samo čini ili je zaista takva situacija?
 
Popusti su promenljivi, i nikada nisu isti, tako i cena varira. Xbox ne pratim da bih znao koje su cene tamo, ali same cene nisu ni medju PS regionima uvek iste.
 
Jedno malo drugačije pitanje. Pre neki dan sam pogledao par naslova na popustima i stekao sam utisak da su cene igara za PS skuplje nego za Xbox. Jel mi se to samo čini ili je zaista takva situacija?
Zavisi od regiona do regiona. Mislim ako se poredi ARG na Xboxu sa UK na PS, jasno je da će razlika u ceni biti višestruka.
 
Jedno malo drugačije pitanje. Pre neki dan sam pogledao par naslova na popustima i stekao sam utisak da su cene igara za PS skuplje nego za Xbox. Jel mi se to samo čini ili je zaista takva situacija?
Igre su za konzole dosta skuplje. Pogotovo sa ovom generacijom da ustartu basic igre kostaju 70€/$ ali Microsoft gura PC i XBOX gotovo kao jednu platformu. Pa su njihove igre i jeftiniji a dosta jeftinija je i pretplata sa katalogom. Ali ako se kontas izmedju PS5 ili XBOXa, neko ko ima PS5 konzolu, XBONE i XBOX Series X kontroler, moram priznati da PS5 ima prednost sa dualsense. Ja sam kontao preci malo na XBOX SX ali jednostavno je XBOX kontroler za klasu nize. A ne pricam o onim efektimna triggera i istalim gimmick stvarima. Palice su jednostavno bolje kod Sonya. I ako ti zeludac dozvoli, probaj pogledati video detaljnije oko kontrolera:



U suštini, igrat ces se jeftinije sa XBOX-om. Ali nije sve u tome.
 
Znam da je za konzole skuplje, tu nema šta, samo rekoh da vidim da li to što sam primetio je zaista slučaj ili ne. Imam to blago dvoumljenje da li PS ili Xbox, ali mislim da mi je PS ipak glavni kandidat. Zapravo, veća dilema je da li da kupim nego sta da kupim.

Imam Xbox kontroler koji koristim za PC i generalno sam zadovoljan.
 
Znam da je za konzole skuplje, tu nema šta, samo rekoh da vidim da li to što sam primetio je zaista slučaj ili ne. Imam to blago dvoumljenje da li PS ili Xbox, ali mislim da mi je PS ipak glavni kandidat. Zapravo, veća dilema je da li da kupim nego sta da kupim.

Imam Xbox kontroler koji koristim za PC i generalno sam zadovoljan.
Ako se neko dvoumi izmedju X i PS, uglavnom bih preprocio da se uzme konzolu gde ima vise ekskluziva koje te privlace.

Ali ti ako vec imas PC na kom igras, onda ne treba da se dvoumis... mislim da je PS pravi izbor jer X ekskluzive ces svakako imati dostupne na PCu.

U poslednje vreme je isto slucaj za PS ekskluzive, dolaze na PC ali to uglavnom dosta kasnije.

Meni licno, X ima par nadolazecih ekskluziva koje bih rado igrao ali ipak su mi draze PS ekskluzive. A mozda jednog dana i padne neki X ili XS cisto za te ekskluzive.
 
Poslednja izmena:
@nikornla
Ne znam koliko se uopšte isplati kupovina PS5 naslova čak i kada su na snizenju5, jer se uz ps+ extra, kada je na sniženju 45/60$, imaš pristup svim boljim naslovima iz Ps4 ere... Plus mesečne igre koje se dobijaju... Tako da barem za sada se isplati samo ta pretplata. ..

Ne znam da li će uskoro ukloniti taj Ps4/5 game library ili ne? Znam da je bilo neke priče ali sam zaboravio šta je konkretno bilo, da li je uopšte ili samo za nove vlasnike ps5 konzola... Ili je samo za PS4 vlasnike uz ps+ extra pretplatu
 
PS+ kolekcija ako je to, na šta misliš… ona više nije dostupna. Bila je dostupna do 9og maja.

Tu je bilo oko 19-20 naslova čini mi se kojima trajno imaš pristup sve dok imaš PS+ pretplatu.

I to se dobijalo za vlasnike PS5 uz PS+.

I bez toga je katalog za Plus Extra odličan, tako da i da ima šta da se igra dok npr novije igre ne za stare i pojeftine malo.
 
@Yojinbo
Isplati se ako kupujes diskove. Ja sam vecinu igara igrao prakticno besplatno ili uz minimalnu cenu. Nisam kolekcionar, kupim igru, odigram i u vecini slucajeva prodam za cifru koju sam i dao da bi igrao.
 
Ne razumem to sa kolekcijom i naslovima na PS+. Moja je pretpostavka bila da u extra imas određeni broj igara koje možeš da igraš kad god dok god ti traje pretplata. Sada ispada da neke mozes, a onda mozda i ne mozes. Jel oni to vremenom menjaju katalog? Tipa nesto ubace, nesto izbace ili kako to ide?

Sto se tice fizičkih kopija, kupio bih neke naslove cisto da imam uvek, pa mogu da ih igram i da nemam pretplatu.
 
Ne razumem to sa kolekcijom i naslovima na PS+. Moja je pretpostavka bila da u extra imas određeni broj igara koje možeš da igraš kad god dok god ti traje pretplata. Sada ispada da neke mozes, a onda mozda i ne mozes. Jel oni to vremenom menjaju katalog? Tipa nesto ubace, nesto izbace ili kako to ide?

Sto se tice fizičkih kopija, kupio bih neke naslove cisto da imam uvek, pa mogu da ih igram i da nemam pretplatu.

Bas tako funkcioniše, igre dolaze u katalog ali tako i odlaze ali koliko sam primetio u znatno manjem broju.

A kolekciju koju sam ja spomenuo su davali za sve nove vlasnike PS5 uz PS+ prvih godinu dve… to je trajalo do maja ove godine.
 
Aha, OK. A sta se desava ako započneš neku igru i dodjes u taj prelazni period kad oni hoće da je uklone. Mozda je previše specifično pitanje, ali reko da pitam, mozda je neko upucen.
 
Ide po principu "ako ne zavrsis ko ti kriv" :)

Edit: oni u principu najave to nekih mesec dana ranije, tako da imas vremena.
 
Ovaj princip gore ili eventualno kupis igru kada je na nekom popustu.
 
@Marko-Dj
Tačno setih se, to je bilo do 19. maja.
Ali ko je claim-ovao te igre iz PS+ kolekcije tj tih "18 generacijskih ps4 naslova", njemu ostaju na nalogu "trajno" dok ima pretplatu...

Sada uz ovaj ps+ extra katalog rotiraju na nekom "mesečnom"ili kvartalnom...

@nikornla
Btw, idu i 2 igre koje se mesečno udeljuju uz običnu ps+ (basic tier) pretplatu i one ostaju na nalogu dok ti ide PS+ i/ili ps+extra (2nd tier) pretplata... ;)
Praktično 24 naslova dobiješ uz godišnju pretplatu... Kada istekne gubiš pristup, čim ponovo odradis subscription, dobiješ opet pristup tim naslovima...
Mada uglavnom daju/padne možda 3-4 baš dobra naslova, ostatak bude meh...
 
Poslednja izmena:
Pazi, ja sam prosle godine imao 5-6 koji su mi bili top, ove godine jedno 3, tako da sam prezadovoljan. Za Extra i da ne pricam, u jednom trenutku ove godine nisam znao sta pre da igram, stvarno se isplati za sve pare pretplata.
 
I taman covek ima da igra gomilu naslova iz kataloga, tako da ove novije igre dobiju i neki popust... to ne vazi naravno ako bas mora Day 1 da se uzme. :)
 
Pozdrav.
Imam ps plus extra,imam igre u katalogu sve normalno,da li dolaze i besplatne mjesecne igre na extra me zanima da li zna neko ?
 
Koje igre su na premium a nisu na extra tier-u a da nisu ps1,2,3 igre već novije igre I remasteri ?
 
Mislim da ih nema, sve od PS4 nadalje (ukljucujuci remastere za PS4) je na Extra.

Osim Triala naravno, ne znam da li negde postoji spisak toga.
 
Nazad
Vrh Dno