Šta je novo?

PlayStation - Akcije, promocije i PSN dopune

Ko nije igrao, the Talos Principle 10/10.

Drugi deo izlazi krajen godine.
 
Да ли неко има искуства са ПС Плус претплатама које иду преко Турске ваљда?
А има их на рамени игара.
Видим да су цене пристојне.
 
Ja imam tursku pretplatu. Meni je odradio kolega ovde sa foruma, malo smo se namučili, ali imaš i ljude sa na stranim sajtovima koji nude tu uslugu.
Napraviš nalog na tursku, pošalješ podatke toj osobi koja aktivira nalog za tebe i onda promeniš pass. Uplata je za godinu dana tako da nije redovno drndanje.
Od mesečnih igara sam za sada sve dobio, ali jeste bilo nekih sitnih razlika za koje ne mogu da tvrdim da li su do turskog naloga.
 
ja imam turski Deluxe do 2027 i jedina razlika je sto nema streaminga igara (PS3 i slicno), ostalo je sve isto.
 
Razmisli da li ti treba, sto bi bacao pare ako neces da koristis taj streaming i da igras PS1,PS2 igre
 
Ja sam u potpunosti opet presao na diskove. U ovoj jednoj radnji (od 3 koliko Srbija lanaca igara ima), kad je na popuatu na PSN, i kod njih je, ista cena samo u dinarima ti dodje.
 
Ne svidja mi se sto guraju na silu zabranu razmene igara i gotovo. U svetu itema i blockchaiba i te kako je lako prenositi igre.
U Computerlandu kad god je nesto na PSN popustu, i kod njih je u vecini slucajeva.
 
Razmisli da li ti treba, sto bi bacao pare ako neces da koristis taj streaming i da igras PS1,PS2 igre
Ja sam sad sa 25% uradio upgrade na Premium za 12usd i mislim da vredi tu razliku.
Streaming je odličan. Pobrisao sam neke igre da ne zauzimaju mesto na konzoli i sad ih igram isključivo kroz stream. Možda se čeka 10s duže da se igra startuje. Posle ne vidim razliku. Za sada ogromna ušteda za dodatni SSD koji sam već počeo ozbiljno da razmatram.

Ni Trial nije loš. 2h igranja je obično dovoljno da vidiš hoće li ti igra "kliknuti" ili ne.
 
Otisao u off-topic na drugoj temi, pa se nadam da je ovo ok mesto da postavim pitanje.

Razmisljam o kupovini PS5 dok je na akciji, pa me interesuje samo, da ne bih istraživao ceo dan, kako ide sa kupovinom igara za PS na popustima i slicno? Koliko se generalno to isplati? Malo sam bacio pogled i na KP i vidim da ima i nekih bas povoljnijih igara, a videh da imaju i oni kao paketi na PS store-u. Deluje mi da je onaj PS plus extra bas dobra opcija, ali samo ako se redovnije igra kako bi imalo smisla dati 100 dolara godišnje. E da, ako se dobro secam, u srbiji nije aktivan taj servis, pa mora da se registruje na neku drugu državu?

Inace za PC imam bas dosta igara, ali van posla praktično da ne sedim za istim, pa se razmisljam o ovoj varijanti za dnevnu/spavaću, umesto da vucaram komp po kući 😄
 
Kao neko ko je uzeo PS5 u aprilu evo nekih mojih (ličnih) zapažanja

1. PS Plus je obavezan. Extra vrv kao minimun

Računaj to kao siguran godišnji trošak za posedovanje konzole. Iako ti zvuči da je mnogo para, realno se isplati sa količinom sadržaja koje dobiješ "na korišćenje"
Juriš vaučere i razne popuste. Za početak registruješ US nalog na neku od 0% sales tax država.

2. Igre preko KP su obično neka vrsta share

Popusta i igara preko zvaničnog stora je toliko da ne znam kad ćeš stići da ti trebaju ti sa KP.
Kad već budeš stigao do KP znaćeš i sam kako i šta ti treba ako baš hoćeš određenu igru.

3. Računaj da ćeš brzo hteti i druge gamepad, pa imaj u vidu taj trošak.

Inače, jedna od najpametnije potrošenih para u poslednjih par godina.
 
Da, jos jedan dualsense planiram kao obaveznu kupovinu, ako već prelomim da pazarim konzolu.

Kontam da je Aljaska jedna od tih 0% država?

KP sam naveo kao primer, ali videh i na PS store-u da ima akcija. Međutim, ako bih vec uzeo PS plus extra, nesto ne vidim potrebu za kupovinom igara, sem mozda u nekim spec slučajevima.

Ako moze samo pojašnjenje na sta tacno mislis pod jurenjem vaučera i popusta? Gde, sta, kako? Kontam da na neki način može povoljnije da se prodje sa pretplatom, ali bolje da pitam nego da nagađam.
 
Ps Plus je možda ok opcija prvih godinu dana dok ne odigraš ekskluzive, van toga, ako si već igrao dosta tih igara na PC-ju, ne znači ti mnogo. Ima na KP polovnih igara, ja sam recimo prošle godine uzeo Returnal i Demon's Souls za 5 hiljada u paketu (što znači 20ak evra po igri), što je teško moglo da se nađe na popustu, možda tek od skoro. Ali uvek uzimaj disk verzije, ortak uzeo neki share nalog, i tome sad nema pristupa, potrošio pare džaba (nije hteo da me sluša, šta ćeš).
Van toga, CDKeys je najsigurnija opcija za vaučere, ja sam na G2A imao problema, obrisali mi nalog bukvalno čim sam kupio dopunu, posle sam se cimao s podrškom mesec dana dok sam dobio pare natrag.
 
@nikornla
Kao neko ko je dobar deo ekskluziva odigrao krajem Ps4 ere i prešao na peticu i ima desk...
Uzmi ps5 us ps+ extra pretplatu (kada je na sniženju) i verujem da će ti biti dosta za igranje...
Jednostavno biblioteka igara (i ekskluziva iz Ps4 ere) uz pretplatu je dovoljno velika da nećeš osetiti potrebu da kupuješ nove naslove odmah tj tek kada budu povoljnije. Plus je mnogo udobnije da igraš kao "couch potato", makar meni je poslednjih 7-8 meseci mrsko da se na desku igram (osim koji fps i crpg)
Ja sam na AT/DE regionu (AT je oficijelno pre mesec dana dobio i svoj PS store) ali USA ti je mnogo povoljniji za kupovinu.
 
Ekstra, hvala svima za info. CDKeys sam inace najviše koristio od svih tih prodavnica za ključeve, tako da mi ta varijanta bas odgovara. E sad samo treba nabosti popust. Ima li nekog pravila kada su okvirno akcije?

Koliko vidim (ako nesto nisam prevideo) PS plus takodje ima sharing opciju, otud tako povoljne pretplate na kp, ali kontam da tipa to ne funkcioniše za online igre.

Sto se tice fizičkih kopija, mislim da bih samo igre tipa fifa, vožnje, mozda neke igre poput The Witcher gde provedeš pola zivota, a da ostalo ima manje smisla.

Svakako moram da se presaltam na krevet, duze sedenje za stolicom mi bas ne prija. Samo eto za FPS bih morao nekako da nadjem rešenje, jer iz trenutne perspektive, sanse nema da se naviknem na FPS koristeći kontroler.
 
Od kad to ne može da se kupe PSN dopune na USA Amazonu?
Čak sam i VPN upalio na istu zemlju u USA
Izbaci mi ovo
 

Prilozi

  • IMG_0381.jpeg
    IMG_0381.jpeg
    116.4 KB · Pregleda: 28
Ja sam nedavno presao na PS+ EXTRA radi onih igara u mojoj kolekciji. Prvo sam otisao na cdkeyes za dopunu radi onih popusta, a i neko je spominjao da su najjeftiniji sada. Well.. najskuplji su. Jer prikazuju fake popuste. 100$ dopuna sa 18% popusta kosta 98.7$. Kao u'fol, spusteno sa 120$.

image.png
 
Nije tako prije bilo. To je slucaj sada samo za usa. Na UK 50£ je 50£ i kad bude popust bude lijepa usteda.
 
Od kad to ne može da se kupe PSN dopune na USA Amazonu?
Čak sam i VPN upalio na istu zemlju u USA
Izbaci mi ovo
Pazi, nisam otisao skroz do kraja i kupio, ali do placanja mi ne izbacuje nista, deluje mi da najnormalnije mogu da kupim kao i uvek.

Ne znam da li smem da stavim link sa kog ja uzimam, zadnjih 3-4 puta uzeo tu bez problema, US dopuna bez VPN-a ili icega drugog.
 
Od kad to ne može da se kupe PSN dopune na USA Amazonu?
Čak sam i VPN upalio na istu zemlju u USA
Izbaci mi ovo
Kod mene ne radi takodje. Kupovao sam pre bez problema. Probao sa dve različite kartice (Mobi banka i Raiffeisen). Pravio novi nalog sa VPN ali bez uspeha.
Dobijam ovo obaveštenje: We have canceled your recent Amazon.com order(s) because we were unable to charge your credit card.
 
Kod mene ne radi takodje. Kupovao sam pre bez problema. Probao sa dve različite kartice (Mobi banka i Raiffeisen). Pravio novi nalog sa VPN ali bez uspeha.
Dobijam ovo obaveštenje: We have canceled your recent Amazon.com order(s) because we were unable to charge your credit card.
A da negde kupite Amazon gift kartice, pa preko nijh kupite PSN kartice? 🤓

Ili na allkey pa pogledate prvih 5-6 ponuda.
 
Nazad
Vrh Dno