Šta je novo?

PlayStation - Akcije, promocije i PSN dopune

Kupio si ih kao vlasnik jer nalog ne deliš ni sa kim :) Ako bi delio sa drugom recimo, onda bi ti morao biti gost pošto bi igrao sa tog naloga koji ti je jedini a drug nosilac bi igrao sa svog naloga i na taj tvoj ne bi ni ulazio sem da pokrene instalaciju igara. Ali kad ne deliš za tebe ne važe nosioc i gost termini jer su nepotrebni :)

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Dobro, OK. Jasno. Dakle, termini Nosilac, Gost i Fantom važe samo ako se igre dele (share)? :) Onda sam ja neka četvrta grupa - Vlasnik? Jel? Haha.
Sad me zanima da li ja kao vlasnik mogu nekome da prodam igru?
 
Не

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ukratko

Nalog se moze koristiti na dvije opcije

1 - nosilac, kao da je uvijek ubacen cd u ps4 sa svim igrama koje su kupljene preko tog naloga, samo se ne igra sa njega

2 - gost, cd sa svim igrama je ubacen samo kada se logujete na taj nalog

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Dobro, OK. Jasno. Dakle, termini Nosilac, Gost i Fantom važe samo ako se igre dele (share)? :) Onda sam ja neka četvrta grupa - Vlasnik? Jel? Haha.
Sad me zanima da li ja kao vlasnik mogu nekome da prodam igru?

Možeš isključivo da prodaš ceo nalog sa svim igrama na njemu. Ti si verovatno mislio da prodaš jednu od tih 7-8 kojih si kupio?
 
Tako sam i mislio, ali rekoh ajde cisto da pitam... :)
Iskreno, mislio sam da prodam par igara kada ih predjem, da mi ne bleje bzvz na nalogu, ali ipak nece da moze.
 
I ja imam jedno pitanje. Ja i još dva drugara smo razmenili naloge i onda kupujemo igre na smenu ili delimo troškove. Svako koristi svoj nalog kao primarni a logujem se na ostale da bi skinuo igru koje su kupljene na njihov nalog.
Interesuje me zašto su po nekad igre zaključavane onda mi na ikonici stoji katanac? U tom slučaju moram da se ulogujem na neki od njihovih naloga i u account settings aktiviram nalog kao primarni na toj konzoli. Jel ovo normalno ili ne?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
I ja imam jedno pitanje. Ja i još dva drugara smo razmenili naloge i onda kupujemo igre na smenu ili delimo troškove. Svako koristi svoj nalog kao primarni a logujem se na ostale da bi skinuo igru koje su kupljene na njihov nalog.
Interesuje me zašto su po nekad igre zaključavane onda mi na ikonici stoji katanac? U tom slučaju moram da se ulogujem na neki od njihovih naloga i u account settings aktiviram nalog kao primarni na toj konzoli. Jel ovo normalno ili ne?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Da, vi svi igrate kao gosti na svojim originalnim nalozima a sa ostalih naloga kao nosioci :) E sad, trik je u tome što vas je trojica :) Da bi igrali igre sa naloga Miše, Marko i Janko moraju biti primarni na Mišinom nalogu na svojoj konzoli. To naravno nije izvodljivo u isto vreme za obojicu i onda kad jedan igra bilo koju igru sa tog naloga drugi ne može...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
I ja imam jedno pitanje. Ja i još dva drugara smo razmenili naloge i onda kupujemo igre na smenu ili delimo troškove. Svako koristi svoj nalog kao primarni a logujem se na ostale da bi skinuo igru koje su kupljene na njihov nalog.
Interesuje me zašto su po nekad igre zaključavane onda mi na ikonici stoji katanac? U tom slučaju moram da se ulogujem na neki od njihovih naloga i u account settings aktiviram nalog kao primarni na toj konzoli. Jel ovo normalno ili ne?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Evo imas iznad komentar koji je sve ti rekao
Ali evo i od mene
Tvoj nalog je trenutno primary kod jednog jarana, kod njega je sve otključano
Kod drugog jarana su zaključane igre sa tovg naloga jer nije primary jer moze samo na jednoj ps4 biti primary
Kad drugi jaran ga aktivira kao primary onda ce sve njemu otključazi, a prvom jaranu zaključati

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Hmmm. A kako onda shareovati i igrati neku igru kao guest ?
Nama ovo funkcioniše ok jer jedan drugar slabije igra.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Hmmm. A kako onda shareovati i igrati neku igru kao guest ?
Nama ovo funkcioniše ok jer jedan drugar slabije igra.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Nalog A na kom su kupljene igre koje planirate da delite.
Nosilac aktivira nalog A kao primaran na svojoj konzoli, skida igre sa njega (posle svakog skidanja igre trebalo bi da se izloguje iz naloga A), ali igra igre isključivo sa naloga B.
Guest i skida i igra igre isključivo sa naloga A.

Mislim da jednostavnije od ovoga ne može...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nalog A na kom su kupljene igre koje planirate da delite.
Nosilac aktivira nalog A kao primaran na svojoj konzoli, skida igre sa njega (posle svakog skidanja igre trebalo bi da se izloguje iz naloga A), ali igra igre isključivo sa naloga B.
Guest i skida i igra igre isključivo sa naloga A.

Mislim da jednostavnije od ovoga ne može...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Znači samo jedan guest slot ima ili dva? U principu tako i radimo, ulogujem se samo kad skinem igru ali se dešava da neki period radi i posle se pojavi katanac...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Samo jedan nosilac i samo jedan guest (mogu da igraju igre/igru u isto vreme). Pojavi ti se katanac zato što ti je drugi korisnik deaktivirao nalog koji delite kao primarni na tvojoj konzoli i aktivirao kao primarni na svojoj konzoli, u prevodu pretvorio je sebe u nosioca, a tebe u guesta.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Samo jedan nosilac i samo jedan guest (mogu da igraju igre/igru u isto vreme). Pojavi ti se katanac zato što ti je drugi korisnik deaktivirao nalog koji delite kao primarni na tvojoj konzoli i aktivirao kao primarni na svojoj konzoli, u prevodu pretvorio je sebe u nosioca, a tebe u guesta.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Da da, ukapirao sam. Ja sam mislio da imaju dva guesta i nosilac... Hvala na objašnjenju.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
U principu moze da bude gostova i vise, samo ne mogu u isto vrijeme

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Trenutno ps plus UK 12 meseci, 42,59 evra, a bio je 47. Pošto sam početnik u kupovini, jel može povoljnije od toga?
 
Ma to za sina pitam, ja ga nagovarao jos pre mesec dana da predje na USA, jer je, stvarno razlika u ceni, ali on krenuo sa UK, dva meseca pre toga jer je uz konzolu dobip valda neke kodove za UK ( nzm da l se adekvatno ozrazavam), tako je krenuo da pravi tim i onda nece ni da cuje da menja region
 
Mozes da kupis PS Plus na US accountu, dodas ga na konzolu i aktiviras je kao primarnu. Samim tim mozes na svim svojim accountima da koristis ps plus beneficije (igras online) tako da sin moze da nastavi sa igrom na UK accountu, a ps plus placas na US jer je jeftiniji
 
Mozes da kupis PS Plus na US accountu, dodas ga na konzolu i aktiviras je kao primarnu. Samim tim mozes na svim svojim accountima da koristis ps plus beneficije (igras online) tako da sin moze da nastavi sa igrom na UK accountu, a ps plus placas na US jer je jeftiniji
Da li si siguran u ovo? Ja to nisam znao a evo već tri godine mi klinac ima nalog na UK. U poslednja dva velika sniženja PS Plus za 12 meseci je bio mnogo jeftiniji za US nego za UK. To bi značilo da moram još jedan nalog da napravim koje samo za US i na njemu da kupim PS pretplatu za US na godinu dana.
 
Moze, ali ako si skidao psplus igre na UK accountu neces ih moci igrati, ako nemas psplus subskripciju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bas tako, moze ali nemas vise pristup PS PLUS igrama koje si skupio na UK nalogu
 
Kad smo kupili fifu 20, tu su valjda bili neki kodovi UK. Sin je napravio nalog za UK i tako krenuo... Onda smo kupili PS plus UK na mesec dana koji skoro ističe i dobili NBA 2K 20 gratis. E sad da li može da nastavi sa USA, a da zadrzi tim koji je pravii i sve ono sto je do sada odigrao na UK to neznam...
 
Jel može neko da mi pošalje proverenog prodavca džojstika na KP. Znam da je Ištvan ranije bio preporuka ali ne mogu da ga pronađem. Vidim ima dosta nekih po 3000 rsd ali mislim da su to kopije.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ja sam skoro uzeo u viphouse-u, izaslo me tipa 5e skuplje nego preko KP a ovako sam dobio 2g garancije. Koga god da sam pitao od proverenih ili nije bilo uopste, ili nije bilo po oglasenoj ceni..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Kad smo kupili fifu 20, tu su valjda bili neki kodovi UK. Sin je napravio nalog za UK i tako krenuo... Onda smo kupili PS plus UK na mesec dana koji skoro ističe i dobili NBA 2K 20 gratis. E sad da li može da nastavi sa USA, a da zadrzi tim koji je pravii i sve ono sto je do sada odigrao na UK to neznam...
Sve to moze, nastavlja igrati fifu sa svog naloga, ali gubi NBA i ostale igre koje je dobio free

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ja sam skoro uzeo u viphouse-u, izaslo me tipa 5e skuplje nego preko KP a ovako sam dobio 2g garancije. Koga god da sam pitao od proverenih ili nije bilo uopste, ili nije bilo po oglasenoj ceni..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Ok, pogledaću [emoji1360]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno