Šta je novo?

S9+ ili 6T

Miki195

Poštovan
Učlanjen(a)
07.04.2017
Poruke
101
Poena
69
Pozdrav svima,
U potraži sam za novim telefonom koji bi koštao 500-600 eura. Pa zamolio bih sve vas koji imate S9+ da mi kažete jeste li zadovoljni, dali se isplati uzeti taj telefon nakon skoro godinu dana od njegovog izlaska? Razmišljam oko S9+ i OnePlus 6. Samsung je ime, OnePlus 6 je baš jak u performansama, a u megjutostalom hteo bih igrati pomalo i igrice na uređaju. Oba telefona su sa približno istu cenu. Pa kad bi hteli da mi date malo instrukcije o tome koji bi bio moj pravi izbor, bio bih prezahvalan.

Hvala i svako dobro
 
Odličan racionalan odgovor. Ako tebi nije bitno da imaš mogućnost popravke u roku do dan, dva, možda je nekome i bitno. Uzimao sam robu od tih švercera pa sam čekao pola godine na reklamaciju. Zbog toga i pričam da je bitna garancija kada daješ finu sumu €. Imaš popravku u slučaju loma ekrana na s9 (menjaju i bateriju tom prilikom gratis) za 99e prvih godinu dana u ovlašćenom servisu. I ti to porediš sa garancijom koju švercer treba da ostvari u moje ime...
Da vidim šta ćeš raditi u slučaju loma ekrana na oneplus.
 
Poslednja izmena:
Slazem se delimično. Ali nismo mi krivi sto telefoni kao sto su one plus nema u nasoj zemlji... No za one plus nemas ovlascenih servisa skoro ni u jednoj zemlji tako da je isto i da one plus kupis u winwin-u recimo. Ako je tema koji telefon da se izabere od ova dva , a pritom covek nije napisao nista za garanciju, tako da smatram da je dovoljno upucen kad vec uzima u obzir one plus, onda bi svakako bolji telefon kao telefon bio one plus 6T. U svakom smislu, osim tog minusa kod ekrana, zvuka multimedije (stereo vs mono) i ostvarivanja garancije. O brzini neću da pricam. Suludo je uporedjivati. Nadam se da ces me ovaj put razumeti.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
U slucaju kupovine u ww oni su mi garancija, ako ne ispostuju u odredjenom roku( po zakonu ) trazim povracaj novca uz pomoc trzisne inspekcije, kakav god da je kvar. Briga mene sto se oni vataju da prodaju kao generalni uvoznici a da nemaju servis to njima ide na stetu ne meni, ja sam obezbedjen onog trenutka kada sam dobio fiskalni, zato i nabijaju cene one plusa, jer su svesni da imaju problem sa servisom

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Da li je neko isao sa inspekcijom do nekih od zvanicnih prodavnica kod nas? Citao sam mnogo ovde na forumu kako ce ici sa inspekcijom, ali niko nije rekao da je bio.
 
Nema sta da ides licno sa njima, nazoves inspekciju, posaljes dokaze na mail organizaciji za zastitu potrosaca, prijavio Begram i VIP u petak, u ponedeljak me zovu da dodjem po nov telefon, Convers dva puta, posle 1 minut od zavrsenog razgovora me zvali da mogu da dodjem po pare kad hocu, Win Win za graficku, 5 minuta posle zavrsenog razgovora dobio mail da cu dobiti pare sa fiskalnog racuna ili da izaberem neku drugu karticu. Comtrade za neizdavanje garatnog lista jer je garancija bila duza od 2 god. zovu da dodjem u Usce da mi izdaju garancije. Za moje pare cu svakog prijaviti pa nisu mi oni zaradili te pare, nisam sa porodicom za praznike, danas i sutra radim od 7h do 19h, i sad neko da me zeza za moje pare, grkljan bi im iscupao da je dozvoljeno jos fali da me neko zeza.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ne mozeš sam ići sa inspekcijom. Moras da se obratis centrima za zastitu potrosača. Ja sam se obracao par puta i nije uspelo. To jest ako posaljes telefon na reklamaciju i oni utvrde “vlažnost u unutrašnjosti kućišta” ili “oštećenje na ekranu ili kućištu” iako su to sitne ogrebptine, mozeš samo da se slikaš sa garancijom, jer nijedna garancija to ne pokriva. I onda naravno plaćaš iz dzepa popravku u ovlašćenom servisu. U tim slučajevima ne reaguje ni inspekcija niti ti moze pomoći agencija za zastitu potrosača. Secam se da je to bio j5 kad je izasao. Kupljen kevi u winwin za tad oko 18000 a trazili za popravku 12000, jer je otislo home dugme od navodno “vlage u kucistu”. Kao da sam ga u moru kupao a ne koristio svaki dan. Elem bila je zima pa je mozda i od neke kondenzacije ko ce znati. Tako da, sto se mene tiče od te domaće garancije nema nista.

Evo daki kaze da je uspeo, nadam se da nije kao nekada kada sam ja bio pre neku godinu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dušane, uz dužno postovanje, ne kupujes auto! A ne verujem da vecina ovde i auto kupuje sa garancijom! Za cenu nota 9 recimo ja cu kupiti od Madjara 2 one plus 6T telefona! I imam garanciju kao i u Srbiji! Kod mene je telefon max 2 godine i onda uzimam drugi. Lepo sam napisao da preko EU zemlje mozes popravljati telefon direktno preko one plus-a i van garancije. Ne vidim koja garancija onda fali? Domaca? Od domacih garancija jedino apple ispunjava moje standarde za garanciju. Od nasih servisa za Samsung i slicno niko se nije zadovoljan vratio, tj retko ko. Ti trujes ljude time da je domaca garancija jedino merilo! Mozda za ves masinu i tv, ali nije isto i za telefon! Ne shvati me pogresno, ja VOLIM SAMSUNG, i bezbroj puta se vracah na samsung! Nakon 1000 slika i 60-ak aplikacija lag krene i ne pomaze nista. Videces i sam! Zato sam odustao od sasmunga. Ima ljudi koji ne koriste toliko aplikacija i ne slikaju mnogo, ali za te pare ne sne da mrde telefon i kada je pun!!! Zato nisam za Samsung, i necu biti do daljnjeg. Ja na one plus 6 imam 3000 slika i 140 aplikacija i ne mrda!!!!

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
Imam preko 1000 slika i preko 60 aplikacija na S9+ i nema nikakvog laga.

Neko je spomenuo kako je OP mnogo brzi, pa pogledajte speed testove na yt... Neke aplikacije otvara za 0.1 sec brze, ali u realnom radu se to tesko primeti.
Za iste pare (na KP), po meni, 6t nema sta da trazi pored S9+. Da je osetno jeftiniji, onda bi bila druga prica.
Inace ako je nekome bitno, autofokus je dosta brzi na S9+, uporedjivao sam oba istovremeno.
 
Ne mozeš sam ići sa inspekcijom. Moras da se obratis centrima za zastitu potrosača. Ja sam se obracao par puta i nije uspelo. To jest ako posaljes telefon na reklamaciju i oni utvrde “vlažnost u unutrašnjosti kućišta” ili “oštećenje na ekranu ili kućištu” iako su to sitne ogrebptine, mozeš samo da se slikaš sa garancijom, jer nijedna garancija to ne pokriva. I onda naravno plaćaš iz dzepa popravku u ovlašćenom servisu. U tim slučajevima ne reaguje ni inspekcija niti ti moze pomoći agencija za zastitu potrosača. Secam se da je to bio j5 kad je izasao. Kupljen kevi u winwin za tad oko 18000 a trazili za popravku 12000, jer je otislo home dugme od navodno “vlage u kucistu”. Kao da sam ga u moru kupao a ne koristio svaki dan. Elem bila je zima pa je mozda i od neke kondenzacije ko ce znati. Tako da, sto se mene tiče od te domaće garancije nema nista.

Evo daki kaze da je uspeo, nadam se da nije kao nekada kada sam ja bio pre neku godinu.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Kada reklamiras neki uredjaj slikas za njihovim pultom posle mogu da pricaju sta hoce ti imas dokaze, Begram je poznat po tome, kad imas dokaz pevaju drugu pesmu.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Bravo ljudi! I takodje sve je bolja situacija za potrosace! Plus ovi ip rating telefona je super stvar, da ih vidim sad da se vade na vlagu!

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Neko je spomenuo kako je OP mnogo brzi, pa pogledajte speed testove na yt... Neke aplikacije otvara za 0.1 sec brze, ali u realnom radu se to tesko primeti.
Ti speed testovi su glupost. Brzina otvaranja aplikacija najvise zavisi od brzine interne memorije. Oba imaju ufs 2.1 internu memoriju, razlika je vidljiva kad se aplikacija zapravo koristi, a ne kad se otvara. Slicno kao na racunaru, nema veze koliko ti je jak cpu, gpu i koliko imas rama, ako imas obican hdd, programe ce otvarati sporo. Otvarac teme rece da ce igrati i igrice, a za to je sd845 mnogo brzi.
Brzi je i stari OP 5T: https://www.youtube.com/watch?v=QJQSDTzepaM&t=
 
Otvarac teme rece da ce igrati i igrice, a za to je sd845 mnogo brzi.
Brzi je i stari OP 5T: https://www.youtube.com/watch?v=QJQSDTzepaM&t=

Slažem se ja, ali ne možeš ubediti neke ljude ovde koji imaju Samsung da je 845 brzinski neuporediv sa exynos. Ne shvataju da mi ne pricamo protiv samsunga vec uporedjujemo. Rece neko kao da li sam ja koristio Samsung. Jesam, prija mi njegov ekran, zvuk, i ja licno mogu da kupim telefon koji god mi padne na pamet, ali zaista pored op6 i op6t ne vidim zasto bih bacao novac. Pricam o Androidu. Ja jesam koristio Samsung, ali da je neko od vas koristio OP nekoliko meseci znao bi o cemu pricam zaista.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Svake godine vodi se polemika SD ili Exynos. Ameri kukaju za Exynosom mi za Snapdragonom. Generalno, nikad nije bila razlika kao sada. Ni za jednu stranu. Jednostavno je ove godine Qualcomm pokidao sa SD845.

Da ima mogućnost, Samsung bi, bez obzira na prednost SD845, Exynos koristio i za USA tržište. Ali jednostavno, restriktivna politika patentiranja u USA to onemogućuje, i tamo je Qualcomm zaštićen kao beli medved. Zato i postoje dve verzije Samsung telefona za tržište USA i za ostala tržišta.

Ja lično ne igram igre, tako da otpada najbitnija stavka gde je SD845 daleko bolji. Dodatno, što postovi iznad pokazuju, neće moći da mi se vade na vlažnost unutar telefona prilikom (eventualne) reklamacije.
 
Poslednja izmena:
Ti speed testovi su glupost. Brzina otvaranja aplikacija najvise zavisi od brzine interne memorije. Oba imaju ufs 2.1 internu memoriju, razlika je vidljiva kad se aplikacija zapravo koristi, a ne kad se otvara. Slicno kao na racunaru, nema veze koliko ti je jak cpu, gpu i koliko imas rama, ako imas obican hdd, programe ce otvarati sporo. Otvarac teme rece da ce igrati i igrice, a za to je sd845 mnogo brzi.
Brzi je i stari OP 5T: https://www.youtube.com/watch?v=QJQSDTzepaM&t=

Jedino u nekim igricama moze da se primeti razlika. Ne osporavam da je SD bolji od Exynosa, ali razlika je uglavnom neprimetna u svakodnevnom radu. Ali, telefon ne cini samo SoC...
 
Da ga cini onda bi svi kupovali Pocophone:)
 
Nazad
Vrh Dno