Šta je novo?

Izbacivanje iz igrica

Ma naravno da nisam nista klokovao....Jedino je memorija xmp na 3200...Evo ovaj sa microsofta windows za sada radi ok..Dajte neku alternativu za ok napajanje da ne narucujem kod madjara nece stici do sledece nove godine :)Do 50,60 e da mogu sutra da uzmem pa da vidim kako ce se dalje ponasati komp...
 
Ne znam iskreno, slaba je ponuda kod nas sto se tice kvalitetnih napajanja. S12II Evo 520W moze da se nadje za 7600 u jednoj prodavnici. Cene su bas velike u odnosu na madjare a veca/kvalitetniju ponudu imaju Madjari.
 
Nisam ni rekao da jeste. Kablovi smaraju.
 
Imam istu memoriju sa ryzen 2600 i tomahawk b450. Vrati memoriju na default tj 2400 i odradi testove, tuci igru neku - radi šta oćeš da ga opteretis. Ako se ne ponavlja error znači memara.
Isto mi se dešavalo sa starim biosom - xmp daje bsod. Evo novi bios i xmp na 3000 radi.
Probaj aida mem test pod windowsom - vidi daje li grešku kad je uključen xmp profil. Ako daje sa xmp a ne daje kad je na 2400 eto ti problem gde leži.
I što kažu ljudi - menjaj napajanje.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Probaću sve ovo što ste mi predložili ali prvo moram napajanje da resim. ..Bios je poslednji što ima...Sta mislite o ovom napajanju to ima na stanju i mogu odmah da uzmem?CHIEFTEC napajanje GPE-600S 600W Eco serija 600W, Standardno, ATX (PS2) , do 85% efikasnosti 7600din
 
Evo me opet ☺Napajanje ubačeno chiftec eco 700w...Sad igrao malo assassin's Creed i sada mi ne zapuca al secne (zapuca)na par sekundi i fps sa nekih 50 padne na 0,1,2,3fps ...passmark prošao sve uredno, temperature su ok..jedino sam danas stavio xmp na 3000mhz..
 
Jel ispravna grafa? Meni deluje da opasno trotluje
 
Kako da je proverim?passmark prolazi glat. ..kopala je navodno 7 meseci...fizički se vide crne mrlje onako...
 
Instaliraj FRAPS, pokreni, ugasi Always on top

Pokreni HW info/Sensors/ treba da se pojavi FRAPS fps. Idi Settings period stavi 1000ms. Idi na Logging start.

Pokreni igru do problema, zatim logging stop. Otvori fajl Excelom, selektuj kolonu, Data, Text to Columns, Delimited, čekiraj Comma.

Pa vidi da li nešto škripi kad padne FPS. (npr da li nešto skoči na 100% ili padne 0%, temperature, klokovi...)


Napajenje je bilo jedan problem ali ima još koji. Kakav je S.M.A.R.T./Health od diska(sa HDtune...)?

Da li su Windows, drajveri i igra ažurirani?
 
Poslednja izmena:
20190104_185722e7fe0e2f51db3381.jpg
Da li je normalno kad stoji u meniju igrice da padne fps?Windows up to date,drajveri zadnji..Hard je nov,ssd...
 
Btw..Jel isto fraps i hwmonitor kao msi after i riva?pošto tako pratim ili baš da instal fraps i hw?
 
Nije isto, sa fraps i HWInfo dobiješ log fajl sa intervalima, i dobiješ info od svim podacima za koje postoji senzor(grafa, hdd, cpu, mb...), pa lakše može da se analizira, jer svašta može biti razlog. Sa rivom dobiješ sam onscreen, to se teško može pratiti. Ovako pronađeš red u kojem je pao FPS, i oko tog reda treba tražiti pikove i padove, što može ukazati na potencionalne probleme. Mislim da može i Fraps i Hwmonitor i onda log.


U meniju obično padne FPS, to nije problem.

Hard je nov,ssd...

I novi disk može imati problem, vidi da li javi neki problem u S.M.A.R.T.-u
 
Poslednja izmena:
Jesi li ti druze proveravao graficku nekim stres testom? Pokreni furmark i npr Unigine heaven benchmark. Prvo kreni Furmarkom, ako izbacuje, graficka je problem.
 
reče da ju je pekao furmarkom,sve u redu,pre će biti da je nešto drugo problem.Rickov predlog je najbolje rešenje.
 
Jedino sto vidim u hwinf-u da je AMD-V iskljucen jel to treba da bude ukljuceno ?
 
Fraps pokreni pre HWinfo, treba da se pojavi u Sensors ovo:
w.JPG

Zatim pokreni igricu dok se ne pojavi pad FPS-a

Inače postuj S.M.A.R.T./Health (hdtune, hdsentiel i sl) od diskova(pre svega Samsung, tj gde se nalazi OS i igra) i šta ti se nalazi da tom Maxtoru koji je za bacanje, jeste da nije aktivan ali probaj bez njega:
w1.JPG

A i ovo može da ukaže na grafu:
w2.JPG

Može biti i drajver, skini najnoviji sa sajta, i uradi čistu instalaciju (idi na Custom, pa čekiraj Clean install), ili probaj neki radniji drajver(imaš dole Older drivers) i isto čista instacija. Ažuriaj i windows i sve ostale dravere. Ažuriraj i igricu.

Postuj GPU-Z, i koji je model kartice.
 
Poslednja izmena:
Ok..Na maxtoru nema ništa posebno,slike itd..Samo zato je i uključen. ..FPS je pokazivao u igrici (i u sensors je pokazivalo)i kad se desilo da je zamrzlo išao sam na stop log i to se vidi pred kraj u logu..Ono što sam primetio je da grafičkoj sve ode u nulu kad padne fps...
 
Drajveri su poslednji i Windows je up to date...
 
Probaj onda neki raniji drajver, igricu isto ažuriraj ako nije, proveri da li imaš nešto sa Anti malware-om. Jer i sva cpu jezgra idu tada na 100%, možda igra ili neka gamad. I postuj GPU-Z screen i napiši model grafe.


i da vidi se FPS u logu, moja greška:S:
 
Poslednja izmena:
nm5.png
Zotac GTX 1060 3gb amp,Probacu neki drugi driver...Neznam da li ovo treba da instaliram (* Please install "AMD all in 1 with VGA driver ver:18.10.20_NHDA" or a later version before updating to this BIOS.
* If you updated the BIOS before updating the AMD all in one driver, please refer to the Display recovery SOP to recover your system.)Kad sam flesovao novi bios to sam bio instalirao...posle sam ceo dan igrao tomb rider i tek uvece je bilo zapucalo....Sad imam novi windows al nisam instalirao ovaj pack niti bilo koje drivere (samo od grafe)...?
 
Ti imaš Bitcoinminer Trojanac koji teroriše grafu, tako to može biti to. Probaj sa još nekim AV programima: Avast, KAV... i obavezno instaliraj neki AV.

Inače za cpu i ploču(chipset) skini sa Amd sajta skini drajver za chipset i procesor bez grafe:

w3.JPG

Možeš probati i da deinstaliraš grafičke drajvere sa DDU., ako ne pomogne ono gore.
 
Poslednja izmena:
Samo čipset, Raid ne koristiš pa ti ne treba.
 
Nazad
Vrh Dno