Šta je novo?

Xiaomi Redmi 7

Nije realno očekivati drugi čip u Redmi note seriji. Da bi ubacili nešto jače morali bi da idu na 670,675,710..A to je već rezervisano za a3/mi7x/mi note 4 ili ko zna šta već nameravaju da predstave pošto su počeli da štancaju telefone svakih mesec dana nešto novo. Svakako daleko je sd660 od lošeg čipa.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
I suspect that Note 7 Pro may add 128GB of storage, and the processor will be upgraded to Snapdragon 670

Pro version možda imati s670.

Zanimljivo je da su najavili i redmi sa s855 koji će koštati oko 300e :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Pa ne trazim ja jaci, nego noviji, sa novijom tehnologijom proizvodnje, 10nm. Neka bude sporiji ali noviji. Evo na gsmarena je izasao pred sat vremena clanak o redmi note 7, slazu se da je SD660 malo zastario, ali kao moze proci.....pošto štancaju često mobitele nema razloga da se zalećem na ovo njihovo pražnjenje starih zaliha cipova.
Kad izdaju neki 10nm onda je to to

I suspect that Note 7 Pro may add 128GB of storage, and the processor will be upgraded to Snapdragon 670

Pro version možda imati s670.

Zanimljivo je da su najavili i redmi sa s855 koji će koštati oko 300e :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

E tako si ga mozemo razgovarati.
SD855 u kucistu od stiropora :)

Noč se otopio, sad ce nas početi navlačiti brojem megapiksela i brojem kamera na leđima. Počele su već neke sprdačine i šale od slika sa deset kamera. Vlasnici huawei mate koji ima samo 4 se mogu početi vješati
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa verovatno će taj redmi biti ustvari Poco f2 ali za Kinu :) gotovo sve krš sem soc

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
A sta je krs na Poco F1?

Odlican senzor kamere, 6/64 i 6/128 po bagatela ceni, samo OIS i izrada fale da bi bio flagship :)
 
Pa ne trazim ja jaci, nego noviji, sa novijom tehnologijom proizvodnje, 10nm. Neka bude sporiji ali noviji. Evo na gsmarena je izasao pred sat vremena clanak o redmi note 7, slazu se da je SD660 malo zastario, ali kao moze proci.....pošto štancaju često mobitele nema razloga da se zalećem na ovo njihovo pražnjenje starih zaliha cipova.
Kad izdaju neki 10nm onda je to to

Slazem se da treba da izbacuju nove cipove na 10nm, ali uzeti slabiji cip samo zato sto je izradjen u 10nm nema logike, a 660 realno zadovoljava sve potrebe u mid klasi bez problema.
 
Nije to samo. Taj od 10nm ce biti mrvicu sporiji od 660 ako uopce i bude sporiji.
Noviji su optimizirani, razne podrske, manje zagrijavaju i manje trose bateriju, nije stvar samo u sirovoj brzini.

Pošto su ovoga izbacili sa 660 ne vjerujem da ce ni biti sporiji neki buduci bolji note
 
Poslednja izmena od urednika:
Samo sto ova Xiaomi maska izgleda 17 puta bolje :)
 
Bolje izgleda, ali ipak ne hvala. Za ove klinke je super da je ukombinuju sa onim gradijent crvenim.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ruzan mi ovaj notch...da je kao kapljica, pa nekako, ali ovako polu krug mi je bzvz...inace super fon... :)
 
Na kimovilu-u su mu zestoko ispljuvali izradu i SOC. Nije mi jasan potez da se stavlja 660. Mislim da su morali da stave noviji procesor pa makar nominalno bio i slabiji snagom od 660.

Sent from my Cool S1 using Tapatalk
 
O cemu vi pricate kad telefon jos nije ni predstavljen?
 
Predstavljen je juče zvanično.
 
Tema se zove Redmi 7, ali negde od 10. posta se piše o Redmi Note 7 što sam u postu 26 pomenuo i predložio da se tema podeli ili preimenuje.
 
Na kimovilu-u su mu zestoko ispljuvali izradu i SOC. Nije mi jasan potez da se stavlja 660. Mislim da su morali da stave noviji procesor pa makar nominalno bio i slabiji snagom od 660.

Sent from my Cool S1 using Tapatalk
Svaka im čast sto nisu stavili noviji a sporiji samo da bi bio noviji i da bi ljudi koji su zabagovali pod uticajem marketinga mogli da misle da imaju nesto najnovije a ustvari sve isti qrac.
 
Svaka im čast sto nisu stavili noviji a sporiji samo da bi bio noviji i da bi ljudi koji su zabagovali pod uticajem marketinga mogli da misle da imaju nesto najnovije a ustvari sve isti qrac.
Za moje licno potrebe bih uzeo ovaj fon bilo koji procesor da stave, ali nijw bas tako prosto. Noviji procesori su unapredjeni, stedljiviji. Dve godine je jako puno za ovu granu tehnike, sramota jenza ovakvu firmu da stavljaju dve gidine stare procesore. Da su stavili neki SD iz aktuelne generacije oa ajde, ali stavljati procesor iz 2017 u telefon iz 2019 je malo pilicarski.
Ali za vecinu korisnika to nije ni bitno, ono za sta se koriste danas telefoni moze i sa serijom 400 da se radi. Za ove pare jako konkurentam telefon. Videcemo kakav je kvalitet izrade jer su ga na kimovil-u bas ocrnili.

Sent from my C105-8 using Tapatalk
 
Za moje licno potrebe bih uzeo ovaj fon bilo koji procesor da stave, ali nijw bas tako prosto. Noviji procesori su unapredjeni, stedljiviji. Dve godine je jako puno za ovu granu tehnike, sramota jenza ovakvu firmu da stavljaju dve gidine stare procesore. Da su stavili neki SD iz aktuelne generacije oa ajde, ali stavljati procesor iz 2017 u telefon iz 2019 je malo pilicarski.
Ali za vecinu korisnika to nije ni bitno, ono za sta se koriste danas telefoni moze i sa serijom 400 da se radi. Za ove pare jako konkurentam telefon. Videcemo kakav je kvalitet izrade jer su ga na kimovil-u bas ocrnili.

Sent from my C105-8 using Tapatalk

Generalno u pravu si, sd660 u redmi telefonima sam čekao od naslednika redmi note 3 pro (jel beše on imao sd652) i prodje baš dosta vremena, možda čak i previše.

Deluje kao da je sve deo pumpanja cena koje se dešava u zadnje ~2 godine.
 
Ja mrzim Apple samo iz jednog razloga. Sto su digli cene telefona u nebo. Njihov trend da imaju bolesne marze se neminovno prosirio i na android trziste jer ne moze samsung da dozvoli da apple ima mnogo skuplje telefone od njih jer bi to sa marketinske strane bilo pogubno. Onda i ostali proizvodjaci moraju da se prilagode i kao rezultat imamo prenaduvane cene. Samo treba pogledati koliko su kostali vodeci modeli samsunga i apple-a pre 3 godine a koliko kostaju danas. U srednjoj i nizoj klasi to se ogleda u stednji na komponentama, pa imamo ovu situaciju da se stavljaju starijw komponente kako bi i cena ostala konkurentna. Mislim da ce ovaj trend da ae nastavi jos neko vreme dok se trziste ne prezasiti. Onog momenta kada prodaja telefona krene na dole normalizovace se i cene .
Srecom postoje Kinezi koji ce pokopati konkurenciju za par godina, da nijw njih, cene bi otisle jos na gore.

Sent from my C105-8 using Tapatalk
 
Apple-u ovi "naši" jeftini Kinezi nisu konkurencija.
Kinezi koji dođu na police velikih prodavnica, nisu nimalo jeftini. Znamo za Huawei, a evo i primer za Oppo.

Cene su u AUD... Screenshot_2019-01-13-15-16-56-339_org.mozilla.firefox.jpegScreenshot_2019-01-13-15-17-21-684_org.mozilla.firefox.jpeg

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ima li ko da podeli utiske o ovom telefonu iz prve ruke? Vidim ima ga već u prodaji na Aliexpress-u i na KP. Kakav je ovaj SoC SD 632 koji je u njemu? Pohvalno je što su ubacili 4000 mAh bateriju.

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
 
SD 632 je odlican, ista CPU jezgra kao SD 636/660/835, samo na nizem kloku, tako da je sto se CPU-a tice drasticno bolji nego raniji telefoni iz "obicne" Redmi serije. GPU isti kao SD 625.

Sto se baterije tice, telefon je cigla, veci po dimenzijama od Redmi Note 7, zato su i mogli da stave vecu bateriju.
 
Dosta ne 4000mah svakako, bice odlican sot.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
U tom slučaju je definitivno moj sledeći telefon. :)

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
 
Ne znam koliko ce se isplatiti poted RN5 ili RN6 Pro koji imaju odlicnu cenu, mora biti 30-40e jeftiniji da bi vredelo razmatrati.
 
Ne znam koliko ce se isplatiti poted RN5 ili RN6 Pro koji imaju odlicnu cenu, mora biti 30-40e jeftiniji da bi vredelo razmatrati.
+1 koliko god da je dobar nije bolji od rn5 i rn6pro. Jednostavno druga klasa a cena očekujem da će biti i veća u startu. Još koliko vidim pitanje je da li će postojati verzija sa 64/4.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno