Šta je novo?

Preporuka za napajanje

NenadG

Cenjen
Učlanjen(a)
25.11.2009
Poruke
535
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 7700X & Arctic Liquid Freezer II 280
Matična ploča
Asus ROG Strix B650E-E gaming WIFI
RAM
G.Skill Trident Z5 NEO 2x16GB DDR5 CL30
GPU
ASRock RX 6900XT OC Formula
Storage
2 x M.2 Kingston Fury Renegade 2TB
PSU
Antec Signature SP1000 Platinum 1000W
Kućište
Antec Performance 1 FT
Monitor
Dell UltraSharp QHD U2715H
Miš & tastatura
Logitech G604 & Logitech MX Keys
Ostale periferije
SteelSeries Arctis 7
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav svima!

Sklopio sam konfiguraciju i jedino mi je ostalo da odaberem napajanje pa mi je potrebna mala pomoć.

Elem, bilo bi jako poželjno da napajanje kupim u gigatronu jer tamo imam još nešto da kupujem pa bih da se ograničim na njihovu ponudu. Nemam nikakvih specijalnih uslova, osim što bih realno voleo da bude (semi)modularno zbog boljeg cable managment-a a i realno su modularna napajanja nešto kvalitetnija.

Napajanje treba da gura Ryzen 5 2600x sa MSI 1070 gaming x i 16 giga DDR4@3000mhz. Biće jedan M.2 nvme i jedan HDD. Iako ne planiram odmah, ostavio bih prostora za neki overclock ali ništa ekstremno.

Bužet mi je grubo 12-13k mada ako bih mogao da prođem što jeftinije, nisam gadljiv.

E sad, problem je što ne poznajem većinu napajanja koje su u ponudi. Rekao bih da je za moju mašinu 600w-750w sasvim dovoljno. Znači hteo bih nešto iole kvalitetnije.
Brendove kao što su Antec, FSP, Sama uopšte ne poznajem a njih ima najviše. Mislio sam prvo da uzmem ovaj LC poweer 6650 GP4 ali šta znam, možda ima i nešto bolje. Gledao sam ova Thermaltake ali rivjueri na stranim sajtovima i nisu baš nešto prezadovoljni. Chieftec bi trebalo da je ok, mada ne znam ni sam.

Ima li neko neku preporuku? Interesantno mi je na primer ovo Seasonic M12II Evo Edition 620W 80 PLUS Bronze. Seasonic hvale po netu, modularno je, 620w bi trebalo da mi završi pos'o a u cenovnom je rangu koji mi je prihvatljiv...
 
Poslednja izmena:
Jeste nešto skuplje ali ovih 10 godina je zaista primamljivo. Ali džabe, nemaju ga na stanju.
 
Šta mislite o Seasonic focus plus platinum - SSR-750PX 750W?

Ovo mi jeste izlazak iz budžeta ali sa 750W napajanjem sa platinum sertifikatom i 10(!) godina garancije mislim da rešavam pitanje napajanja za dugo dugo vremena...
 
Mozda, ali obicno ga onda nema ni na sajtu ili pise da je artikal trenutno nedostupan.

U svakom slucaju, ako je voljan da plati jos malo vise, bolji mu je taj Platinum Seasonic.
 
Evo da prijavim, kupio sam SeaSonic Focus plus platinum SSR-750PX. Verujem da sam dobro odabrao.
 
Hehehe, znam za jadac ali nije tu fiskalni bitan nego garantni list u kojem su svi podaci. U svakom slučaju, hvala na brizi!
 
Poslednja izmena:
Pa u principu ok, ali ne znam šta dobijam tom registracijom?

Na samoj strani gde se registruje piše
Please note that Product registration does not affect the warranty and its terms. A valid proof of purchase is required to initiate the warranty process even when the product is registered.
 
Nazad
Vrh Dno