Šta je novo?

Windows cannot be installed to this disk. Comp Hardware may not support booting to th

maxtheminer

Poštovan
Učlanjen(a)
13.08.2016
Poruke
129
Poena
70
Pozdrav, imam problem sa instalacijom Win7 x64. Kada selektujem gde da se instalira win izbacuje mi ovu poruku :
Windows cannot be installed to this disk. This computer's hardware may not support booting to this disk. Ensure that the disk's controller is enabled in computer BIOS menu.

Zna li iko do cega je problem? Probao sam u biosu da stavim AHCI mode ali vec je bio postavljen, prebacio na IDE i opet nece... ploca MSI H61B Hvala unapred



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mozda koristis staru verziju Windows 7 SP1 , da li ti to izlazi i na instalaciji Windows 8/8.1 ili Windows 10?
 
ili to,ili je fles particionisan kao mbr a na ploci upaljen uefi,ili obratno (mada bi vecina usb installer-a omogucila obe varijante sa usb-a).resenje je konverzija diska sa gpt u mbr (ili brisanje svih particija u win installer-u) i kuvanje usb-a sa rufusom i da se obrati paznja da je csm cekiran.
 
Ako je bio Win8 ili 10 sigurno je sema u GPT a radis boot sa MBR semom. Kao sto rekose podesavanja u BIOS-u na Legacy, CSM ukljucen. Ili da skuvas flash sa Rufusom u GPT UEFI semu.
 
Nazad
Vrh Dno