»RSS Benchmark sajt

Strana 4 od 17 PrvaPrva 1234567814 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 46 do 60 od ukupno 251

Tema: MTS na satelitu

Member Avatar korisnika mstevanic
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        284
        U principu može, plus dogovor sa monterom mora postojati jel isti ima i slikanje antene posle instalacije na adresi (neki kao dokaz da je odradio instalaciju)
        Ovo za kabel te nisam baš razumeo, no kako god i coax.kabel se po pravilu isto dobija gratis.

Newcomers
        Na forumu od
        Oct 2018
        Poruka
        147
      3. Moja mašina
      4. Citat Citiram korisnika: mstevanic Pogledaj poruku
        U principu može, plus dogovor sa monterom mora postojati jel isti ima i slikanje antene posle instalacije na adresi (neki kao dokaz da je odradio instalaciju)
        Ovo za kabel te nisam baš razumeo, no kako god i coax.kabel se po pravilu isto dobija gratis.
        Ok hvala nisam znao za slikanje mislio sam da je kao kod totala a tako je bilo i dok sam imao polaris bilo dovoljno da potpisem ugovor na licu mesta sa cim bi usluga trenutno bila aktivna...
        Sto se tice kabla kod nekih je bilo 10-tak metara free a sve preko se placa monteru na licu mesta, e sad ja zelim odmah da spusti sa krova zgrade dva kabla posto je lnb duo i imao bih za dva televizora vec konekciju spremnu. Naravno za drugu tv bi se cekao cam modul kad bude pusten. Nadam se da si me razumeo.
        poz
        Ako si uspesan u necemu ili ce te kopirati ili ce ti zavideti ili ce te mrzeti

Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        284
        Da, usluga aktivacije je ovde maximalno pojednostavljena,bukvalno čim risiver dođe na signal risiver autom.preskenira 4 tp i sve je aktivno i radi.
        Ugovor se sa minimalnim podatcima popuni,dva papira svega od kojih jedan ide korisniku drugi mts u. To za tvoj slučaj i kabel za drugi tv sa modulom
        uglavnom mislim da možeš sa montažerima odraditi sve, zamoliš ih pa vidiš možda ti i odrade to ili častiš malo kontam da to nije neka stavka.
        Mislim dok se sve radi lakše je tada provući oba kabela nego kasnije ponovo vući posebno od antene? Ja sam tražio i pitao podizvožače za module ali
        neki odgovor u vezi toga da li će biti modula u ponudi nisam još dobio. Svakako treba zvati i mts i raspitati se jer ljudi koji rade u call centru prenose
        nadređenima i predloge koje dobiju od korisnika.

Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        284
        Uskoro nove vesti iz m:sat...neću prvi da budem ali biće dobrih vesti
        Menjao mstevanic : 08.02.2019. u 20:47

Member
        Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        161
        Pa pisi koje su to lepe vesti,nemoj biti skrt...

Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        284
        U najavi su daleko niže cene paketa, verovatno se zbog ovoga i čeka sa zvaničnom ponudom na sajtu?

Newcomers
        Na forumu od
        Sep 2016
        Poruka
        80
        Šta će biti sa njihovom DVB-T2 platformom "Antena plus"? Ponuda kanala na "m:sat" platformi je daleko bolja i ne može se porediti sa "Antenom plus". Generalno obe usluge su dostupne na teritoriji cele Srbije. Postoji li jedan jedini razlog da se neko odluči za "Antenu plus" pored "m:sat-a", osim ako cena "Antene plus" ne bude bila drastično manja.

Member Avatar korisnika Lik BG
        Na forumu od
        May 2013
        Poruka
        329
        Citat Citiram korisnika: StefanN98 Pogledaj poruku
        ... Postoji li jedan jedini razlog da se neko odluči za "Antenu plus" pored "m:sat-a", osim ako cena "Antene plus" ne bude bila drastično manja.
        Svi naši sat operateri, pa i m(ts):sat, pružaju uslugu na satelitu za koji se antena mora usmeriti grubo rečeno na jugo-istok. Da bi se taj uslov ispunio, morate postaviti antenu na fasadu odnosno terasu okrenutu na tu stranu sveta i to bez prepreka u vidu objekta ili drveta. Postoji i varijanta montaže antene na krov objekta, ali i to zahteva čvrstu podlogu za nosač antene (recimo dimnjak) i u slučaju zgrade odobrenje skupštine stanara za montažu. Ukoliko se antena montira na krov zgrade, u većini slučajeva koax kabl mora da uđe kroz krov u hodnik u objektu i da se vertikalno sprovede do vašeg stana, a i za to će trebati odobrenje skupštine stanara zgrade. Svaki monter bi trebalo da traži pismeno od skupštine stanara pečatom overeno odobrenje za montažu antene na krov, jer je delom montaža van Vašeg isključivog vlasništva koje pripada svim stanarima zgrade. Ne mogu svi koji imaju stanove u zgradama da ispune ove uslove, tako da njima ostaje kablovska, iptv ili zemaljska tv antena, uključujući i mts Antena plus...

Member
        Na forumu od
        Feb 2012
        Poruka
        522
        Citat Citiram korisnika: Lik BG Pogledaj poruku
        Svi naši sat operateri, pa i m(ts):sat, pružaju uslugu na satelitu za koji se antena mora usmeriti grubo rečeno na jugo-istok.
        Ne, grubo rečeno na jug: za m:sat na orbitalnoj poziciji 23,5° istočno svega 4° od juga ka istoku (dakle skoro čist jug), a za Polarisov novi satelit Bulgariasat 1 na poziciji 1,9° istočno 26° od juga ka zapadu (dakle jug-jugozapad).

https://satlex.de/en/azel_calc-param...w=75&diam_h=80
        https://satlex.de/en/azel_calc-param...w=75&diam_h=80

Na forumu od
        May 2013
        Poruka
        329
        Citat Citiram korisnika: ewfd154 Pogledaj poruku
        Ne, grubo rečeno na jug: za m:sat na orbitalnoj poziciji 23,5° istočno svega 4° od juga ka istoku (dakle skoro čist jug), a za Polarisov novi satelit Bulgariasat 1 na poziciji 1,9° istočno 26° od juga ka zapadu (dakle jug-jugozapad)...
        U pravu si, hvala na ispravci...
        Ja sam muku mučio da uvedem satelitsku TV... Igrom slučaja ispostavilo se da nakon renoviranja stana majstori su menjajući pod slučajno presekli koax kabl od postojećeg CATV operatera i to zajedno sa mts telefonskim kablom (vođeni su jedan pored drugog u podu). Kada je sve bilo gotovo i kada sam hteo da uvedem kablovsku TV od postojećeg provajdera koji je ranije bio u funkciji (kod bivšeg vlasnika) monteri su samo slegli ramenima i rekli mi da u stanu jednostavno nema signala uopšte, a pošto je razvod uzidan kako u stanu tako i u samoj zgradi/ulazu, jedina mogućnost za CATV je da se kanalicom u hodniku zgrade dovede koax kabl u stan za šta mi je potrebna pismena saglasnost skupštine stanara koju nikako nisam mogao da dobijem i pored insistiranja i eventualnog krečenja celog ulaza. Što je najgore nije se znalo ni na kom mestu je ušao koax kabl u stan pa da se lokalno tu ištema zid i nastavi novim kablom u stan... IPTV kao i CATV je definitivno otpalo, pa sam uzeo sobnu TV antenu da hvatam FTA programe ali je i to otpalo jer je signal u mom kraju bio idi mi - dođi mi, čas ga ima, a čas nema. I jedina preostala opcija (izuzev možda spoljne zemaljske antene i/ili servisa MTS Antene plus) je bila satelitska TV. Ispostavilo se da moj stan delom gleda na jugo-istok, tačnije terasa i da kao može Total... Sve je bilo super dok mi monter nije rekao da i to otpada dok drvo koje je zaklanjalo pogled sa terase ne sklonim/odsečem ili dok ne dobijem saglasnost skupštine stanara za montažu na krov i koax kabl do stana (kroz hodnik zgrade) što je unapred otpalo zbog prethodno navedenog. Čekao sam godinu i po dana da mi se odobri i iseče (sva sreća) suvo drvo koje zaklanja signal ka satelitu (koliko je teško legalno iseći suvo drvo u BGD to zna svako ko je pokušao tako nešto)... I nakon seče tog suvog drveta za pola sata su mi montirali Total TV i sve šljaka perfektno... I srećan sam što je moj stan tako pozicioniran ka jugo-istoku, inače ništa od satelitske televizije... Da je recimo okrenut ka severu, mogao bih da se oprostim od sat tv...
        Zbog mog mukotrpnog iskustva oko uvođenja sat tv znam da je u mnogo slučajeva nemoguće uvesti istu. Mislim da oko 50% ljudi u Srbiji nema mogućnosti da uvede SAT TV uopšte i da je zemaljska TV i kablovska TV generalno mnogo više zastupljenija kao mogućnost...
        Menjao Lik BG : 10.02.2019. u 11:31

Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        284
        Najlakši način da proverite sami da li imate nekih prepreka za prijem preko jedne veoma korisne app link

Newcomers
        Na forumu od
        Apr 2017
        Poruka
        75
        Ima li neko sadasnji cenovnik, na poslu imamo total tv pa da vidim koja nam je alternativa. Nasao sam negde spisak kanala i cena za osnovni paket valjda 1099 ili 1100 ali za dodatne nisam nasao nista

Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        284
        Post #11 u ovoj temi.

Newcomers
        Na forumu od
        Apr 2017
        Poruka
        75
        Hvala, nekako sam preskocio. Ako ubace fox moze biti zanimljivo

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka

Na forumu od
        May 2013
        Poruka
        329
        Mislim da je M:SAT mogao/trebao da nudi (besplatno) bar još 1 satelit (ako ne i 2) pored "osnovnog" na poziciji 23,5E (Astra 3B). Ovo sad nema veze sa ponudom kanala koje nudi, jer se radi o FTA kanalima sa dodatnog satelita (ako bi se nudio). Po meni Total je to fino rešio sa Inverto Triple-feed single LNB Monoblock-om i pored satelita sa koga emituje 16E - Eutelsat, nudi i FTA kanale sa 13E (Hotbird) i 19,2E (Astra). Evo o čemu pričam:
        Click image for larger version. 

Name:	Total_LNB.jpg 
Views:	148 
Size:	242,5 KB 
ID:	265471
        Ništa ga dodatno ne koštaju ta 2 dodatna satelita, a čisto sumnjam da je razlika u ceni tog LNB monoblok-a velika u odnosu na LNB što nudi M:SAT. Doduše ovaj Totalov Inverto monoblok je za antenu prečnika 85cm i jedan TV, a za 2 TV-a/risivera nudi twin monoblok sa 2 satelita - dakle 1 dodatni po izboru. Naravno da svako može sam da investira u opremu, ali ja ovde govorim o podrazumevanoj besplatnoj opremi... Jel M:SAT risiver dozvoljava ručno dodavanje FTA kanala ili je sve "zakucano" predefinisanom listom kanala ? Meni Total ugovorena obaveza ističe za koji mesec i voleo bih da vidim razlog da pređem kod konkurencije ne zato što sam nezadovoljan Total-om, već zbog kvalitetnije/bolje ponude, jer uvek može bolje (iako je i ovo odlično)... Voleo bih da vidim u ponudi recimo CAM modul, ali koliko sam obavešten od toga nema ništa (ili možda grešim ?).
        Menjao Lik BG : 11.02.2019. u 14:46

Strana 4 od 17 PrvaPrva 1234567814 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •