Šta je novo?

MTS na satelitu

Mozda ljudi iz mts prilikom planiranja usluge nisu razmisljali o tome. Videcemo.
 
Šta ima to toliko interesanto i fta na Astri 19E nije mi jasno samo?
Ili zašto lepo ne pozoveš mts i ne predložiš im to što si ovde izneo?
 
Mnoštvo nemačkih kanala npr. Sa super slikom, dobrim serijama i filmovima. Ima i par dobih muzičkih kanala tamo. Ja sam lično odrastao uz Astru 19 :) uz RTL 2, RTL, ProSieben, Nickelodeon itd... Ali ostadoh u Srbiji nazalost.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Da i onda se pojavi njih 98 kojima ti švapski kanali ne trebaju uopšte i čemu onda ulaganje i bacanje para na twin monoblock 4.3°?
Plus koliko je meni poznato švabe gase uskoro te SD kanale koji su fta, ostaće samo oni u HD i većina njih će biti kodirana naravno
u drugom sistemu. Drugo twin lnb monoblock 4.3° je duplo skuplji ako ne i više od ovoga koji sada m:sat deli bez da to korisnika košta.
Inače takav twin monoblok lnb koriste holandski paket Canal Digitaal Nl. sa Astre 23.5°, ali sve zato što imaju i ponudu kanala sa Astre
19,2°E a dok m:sat to nema.
 
Iskreno sumnjam da će ih ugasiti posle 30 godina FTA... neki link sa tom informacijom?

i ja sam jedan od onih sto su odrasli uz Astru, samo sto sam ja više voleo Super RTL, VOX i Kabel Eins :) a sećam se i vremena kada je bio samo jedan SKY :)
 
Stvarno mislite da bi dobra bila da se ovom medijskom mraku prelazi sa TotalTv-a na MTS?
 
@Sale99
Mrzi me da to tražim a i ne bih da smaram ostale oko toga, ipak je tema mts...
 
Poslednja izmena:
Stvarno mislite da bi dobra bila da se ovom medijskom mraku prelazi sa TotalTv-a na MTS?

Ja stvarno mislim, a razlozi su vrlo prosti.
Placam TOTAL TV Extra po ceni od 1.395 din i za te pare nemam pinkove filmske kanale (koji inace ulaze u cenu - prevaren sam) od toga trebalo bi da imam 113 TV kanala 30 HD kanala... a ja TRENUTNO IMAM SA ISTOM CENOM 101 TV kanal (26 HD) 5 radio kanala. Dodatni resiver kosta 490 din sa preduslovom da imam fiksni telefon.
Da ne bude sve crno pogodnost je eon 0/3 za mobilni telefon i ne gase ti isti mesec ukoliko ne platis na vreme.
Kod mts-a za iste te pare imam pink filmski i HBO Premium i umesto sk dobijam arena pakete (sto meni licno odgovara vise). Drugi resiver ili camm modul ako bude bio bice jeftinije nego kod totala. I meni posebno bitna stvar je da posle uo od 24 mes.mogu da predjem odmah na pripejd pa kad sam u prilici da gledam tada i placam kad sam odutan tada nemam troskove... otprilike pola godine..
Dostupni kanali za mts su OVI
Mane ne znam jer jos nisam korisnik
 
Novi vlasnik Digi sat-a je Kopernikus koga je kupio Telekom Srbija (MTS). M:SAT je u stvari preuzeo Digi kao DTH platformu. Ja ne vidim da je ovom sadašnjom ponudom (koje još uvek nema zvanično na MTS sajtu) M:SAT ugrozio Total, već mislim da je ciljna grupa Polaris (koji je jeftiniji ali sa lošijom ponudom) i zadržavanje Digi korisnika. MTS ponuda za sada nema lokalizovanih kanala za Mađarsko i Rumunsko područje koje je Digi imao i čiji su korisnici bili konzumenti istih u procentu većim od 50%, pa se postavlja pitanje šta će biti sa njima ako te programe ukinu i dali će nastaviti emitovanje sa satelita Thor na poziciji 0.8W° sa koga je do sada emitovan ili će sve prebaciti na 23,5E (Astra 3B) ... Može biti i da će da M:SAT uvrste u box pakete i eventualno pridobiju neke svoje Antena Plus korisnike koji imaju mogućnost za sat TV.

Ima li neko info šta se trenutno dešava sa Digi Sat korisnicima jer na Digi sajtu više nije moguće dobiti bilo kakvu informaciju osim da je novi vlasnik Kopernikus na čujem sajtu se uopšte ne spominje DTH sat. televizija ?

... Dodatni resiver kosta 490 din sa preduslovom da imam fiksni telefon...
Ako pričamo o Total TV-u, za dodatni risiver (twin LNB) nije (pred)uslov fiksni telefon (proverena informacija). Ja recimo imam 1 risiver/TV (samo TV paket bez telefona / interneta), i ako bih želeo da gledam na 2 TV-a preko sat. risivera onda bih morao da doplatim jednokratno 3.500 rsd (za zamenu LNB-a za twin) + svaki mesec 490 rsd uz standardnu pretplatu koju sada imam za dodatni risiver...
 
Ako pričamo o Total TV-u, za dodatni risiver (twin LNB) nije (pred)uslov fiksni telefon (proverena informacija). Ja recimo imam 1 risiver/TV (samo TV paket bez telefona / interneta), i ako bih želeo da gledam na 2 TV-a preko sat. risivera onda bih morao da doplatim jednokratno 3.500 rsd (za zamenu LNB-a za twin) + svaki mesec 490 rsd uz standardnu pretplatu koju sada imam za dodatni risiver...

Evo sta su meni rekli za drugi resiver doduse to je bilo pre dve godine kad sam potpisivao ugovor koji uskoro istice..
Moram imati fiksni telefon zbog navodne kontrole (tada je bio sistem kuca ili tako nekako se zvalo do 3 dodatna uredjaja) dali je resiver-i zakacen-i na toj lokaciji. Jeste suludo ali na zalost istinito, a nije postojala nikakva fiksna doplata za dodatne uredjaje samo redovna renta od 490 dinara po uredjaju..
 
Možda bi bila najbolja opcija da ponude twin lnb uz doplatu pa ko želi da uzme uzeće. Pitanje je da li njihov risiver koji se dobija ima mogućnost za drugi satelit ili je zaključan na kanale sa mts ponude.
A druga stvar je ne znam čime će zadržati Digi korisnike kojih ionako nema mnogo kada su ti ljudi plaćali pakete po 500-600 dinara a Telekom nudi 2x veću cenu bez ijednog mađarskog i rumunskog kanala.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Evo sta su meni rekli za drugi resiver doduse to je bilo pre dve godine kad sam potpisivao ugovor koji uskoro istice..
Moram imati fiksni telefon zbog navodne kontrole (tada je bio sistem kuca ili tako nekako se zvalo do 3 dodatna uredjaja) dali je resiver-i zakacen-i na toj lokaciji. Jeste suludo ali na zalost istinito, a nije postojala nikakva fiksna doplata za dodatne uredjaje samo redovna renta od 490 dinara po uredjaju..

Odavno ne treba fiksni za drugi i treći risiver
A posle ugovorne obaveze takođe možeš da pređeš na prepaid, pa plaćaš samo mesec koji želiš da gledaš
 
Odavno ne treba fiksni za drugi i treći risiver
A posle ugovorne obaveze takođe možeš da pređeš na prepaid, pa plaćaš samo mesec koji želiš da gledaš

Ok znaci promenili su za telefon a za pripejd su mi isto tada rekli moze ali moram da placam minimum tri meseca ali vezano primera ako hoces:
u drugom, u sestom , i desetom mesecu da gledas moras da platis za period od 2-4 pa onda 6-8 pa 10-12 i ispadne platis tri puta po tri meseca , sa tom ponudom sam se zestoko svadjao sa njima jer tada sam bio bez ugovora i onda sam potpisao ugovor na 24 mes.
Sada postoji mts konkurencija i ona ce biti moj izbor a ne samo moj vec jos cetiri porodice za koje ja znam da ce u narednom periodu napustiti total zbog omalovazavanja starih korisnika. A jedna vrlo bitna stvar niko od nas nije finansiski ugrozen tako da nam novac nije od presudnog znacaja vec ima i nesto izmedju a nekosta nista .
 
Poslednja izmena:
Ima li neko info šta se trenutno dešava sa Digi Sat korisnicima jer na Digi sajtu više nije moguće dobiti bilo kakvu informaciju osim da je novi vlasnik Kopernikus na čujem sajtu se uopšte ne spominje DTH sat. televizija ?
Stizu mesecni racuni od Kopernikusa.
Nikakvih vesti jos uvek nema.
Mni se cini da ce sve korisnike da prebace na 23,5E i ponude nove ugovore mada zvanicno nista jos nema.
 
... Sada postoji mts konkurencija i ona ce biti moj izbor a ne samo moj vec jos cetiri porodice za koje ja znam da ce u narednom periodu napustiti total zbog omalovazavanja starih korisnika. A jedna vrlo bitna stvar niko od nas nije finansiski ugrozen tako da nam novac nije od presudnog znacaja vec ima i nesto izmedju a nekosta nista .
Iskustva korisnika su različita, evo ja na primer nemam uopšte dobro iskustvo sa MTS-om, doduše ne u vezi sa SAT TV uslugom, već vezano za fiksnu telefonsku liniju. Oni (Telekom / MTS) nisu nikako hteli (ni uz novčanu nadoknadu) da pre nego što potpišem ugovor (sa ili bez UO) za fiksnu liniju, da provere dali od razvodne kutije u prizemlju zgrade do tel. utičnice u mom stanu ima prekid kabla ili ne. Navodno ta trasa kablova ne pripada njima, već stanarima zgrade, a njihovo je samo do razvodnog ormana u prizemlju zgrade. Čak nisu hteli ni da mi kažu i kada bih uveo fiksni, šta od internet paketa (xDSL) i brzina bi mogli da mi ponude, navodno ništa dok ne uvedem fiksni... Ja prvo moram da potpišem ugovor sa UO 24 mes. ili bez UO sa jednokratnom uplatom 6.000 rsd, i posle ako se ispostavi da nema signala kod mene u stanu zbog prekida kabla negde u mom stanu (podu), nikom ništa, moram da platim sve pretplate za 2 godine, a u slučaju da je bez UO oni mi nebi vratili onih 6.000 rsd + bar jedna pretplata minimum jer je usluga puštena i počeo prvi mesec korišćenja... Pošto je tel. instalacija bila uzidana bez dozni kako u stanu, tako i u zgradi, a razvodni orman u prizemlju zgrade zaključan (oni imaju ključ), nije bilo moguće proveriti dali je negde kabl u prekidu bez da to oni provere, a to nisu nikako hteli i pored mog insistiranja. Sa druge strane SBB kablovska (CATV) ili Total TV (sat. DTH) pre nego potpišeš ugovor i obavežeš se na plaćanje usluge, oni prvo dođu i provere dali je tehnički moguće uvesti uslugu, kažu koje usluge mogu da ponude, aktiviraju uslugu / puste signal i tek onda ja potpisujem ugovor sa njima. Ako se ispostavi da usluga iz bilo kog razloga ne može biti pružena, oni se lepo zahvale i odu, a mene to ništa nebi koštalo... E to ne može kod uvođenja fiksne MTS linije, prvo ti potpiši i obaveži se na plaćanje, a posle ko te j*be što nema usluge :zgran: Ja sam im se samo zahvalio na ponuđenom ugovoru :D
 
Poslednja izmena:
Evo krenuli zvanično u Bosni ponuda nije ni blizu one prvobitne sad osnovna ponuda sa 88 kanala spala na 50 nema ni arena nit i jednog filmskog kanala u osnovnoj ponudi.Onaj srednji paket sad uz njega nema više HBO i Cinemax kanala,dok je najveći paket sa 136 spao na 110 kanala.
https://mtel.ba/televizija/m-sat/m-sat-ponuda
 
...zašto lepo ne pozoveš mts i ne predložiš im to što si ovde izneo?
A to oni (MTS) kao ne znaju, pa ja treba da im kažem, i oni će brže-bolje da sve usvoje što im ja kažem :zgran:? Znaju oni jako dobro šta konkurencija nudi, ali kao što sam već rekao, mislim da se oni ne takmiče sa Total TV... Verovatno trebam da im javim i da bi bilo korektno da, već ako su počeli da nude sat. TV - DTH uslugu, da okače ponudu na svoj zvaničan sajt, mislim to je obično tako, e sad ... Dobro, znam, treba da se strpim, doduše ja ne (meni je ionako sve jedno), ali ovi što očekuju čudo od ponude verovatno trebaju :D Tresla se gora, rodio se ...
 
Poslednja izmena:
@Lik BG
U pravu si svi mi imamo razlicita iskustva a izmedju ostalog i forum sluzi za razmenu iskustva i misljenja. Ja licno nemam nista iz mts-a. Prosle godine sam od njih uzeo mts tv go na mesec dana misleci da cu u crnoj gori moci da gledam arenu kad ono geo blokirano, zamisli u cg ko da sam otisao 5000km daleko. Malo smo se natezali i na kraju sam shvatio da sam sam kriv sto se nisam pre informisao ali j**i ga tako je. Ja imam eon na dva ugovora sa sbb-om i moram reci da nisam imao problema a u sustini od sbb-a mi treba samo net koji je bio naj stabilniji ne racunajuci optiku,fiber ko god da to ima u ponudi ali kod mene u kraju na opstini Cukarica jos uvek nije prosao.
Naravno da im necu pristati da sklapam ugovor i bilo sta potpisujem pre negoli postave antenu na vrh zgrade i dok nepuste i podese sve. ja sam testirao signal preko satelita Astra 3B na orbitalnoj poziciji 23,5°E i koliko vidim dobar je jer ide im free RTS Svet HD.
Iz totala su kvarni arene imaju bosanskoj ponudi a nedaju nama da izvsimo izbor oces sk oces arenu i naravno nebi trepnuo uzeo bi arenu jer vec imam eon sa sk.
 
Pa nije Total kriv ni kvaran što ima arene u bosanskoj ponudi a nama ''neda'' nego su u pitanju odnosi na relaciji SBB-MTS, dobro poznata priča gde jedni drugima ne daju razmenu sportskih kanala, u BH je to rešeno jer ih država naterala a kod nas nema zakona i to nikad neće ni biti.
 
Srpska komisija za zaštitu konkurencije (KZK) odobrila je Telekomu Srbije 100% kupovinu beogradskog kablovskog operatera Masko.
Kako su krenuli ne bi me čudilo da kupe i Polaris uskoro ... :)
 
U Bosni su opet oni izigrali pravila tako što su jedni drugom prihvatili nenormalne cene, tako da se ni jednom drugom operateru ne isplati da ih uvrsti u svoju ponudu.Ostali elta-kabel, blic-net,telrad,mojatv,avax imaju krz ugovore od ranije još uvek samo arene.
 
... Kako su krenuli ne bi me čudilo da kupe i Polaris uskoro ... :)
Mislim da je dobro da Polaris ostane nezavistan kao low-cost sat. DTH operater, jer je Digi (isto low-cost) "progutan" od strane MTS-a (preko Kopernikusa koji je takođe MTS). Digi trenutno više ne priključuje nove korisnike niti sklapa nove ugovore (proverena info), a pitanje je i šta će biti sa njihovim postojećim korisnicima kojima je još uvek sve po starom, a dali će do isteka UO biti usluge po ugovorenim Digi low-cost cenama ili će u jednom trenutku ponuditi nove ugovore, pakete (M:SAT) / uslove i cene to se još ne zna, a postojeće priključke demontirati ukoliko se odbije novi ugovor... Ni oni sami (Digi) ne znaju šta će biti, a čim više ne priključuju nove korisnike to znači da stara ponuda sa cenama više neće važiti i najverovatnije gase emitovanje sa Thor 0.8°W i prelazi se na M(TS):SAT... Starim Digi korisnicima bi to značilo povećanje pretplate od 100% - bukvalno duplo :zgran:
 
Poslednja izmena:
Što znači da ako tim ljudima ne ponude neki paket za 600/700 din sa osnovnim kanalima ostadoše i bez tih 2-3 000 korisnika. Druga stvar Digi već godinama unazad nema instalacije priključaka jer sve firme koje su sarađivale sa njima oko instalacije prešli su da rade Polaris ili Total/d3i.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Na liči ona slika na Thoru, i bolje da ugase...
 
I kakvi su utisci Vas koji već imate M:SAT ?
Ako sam dobro skapiro, mstevanic već ima M:SAT, ali pitanja su i za ostale korisnike istog operatera:

1. Dajte neku sliku montirane antene, da vidimo kako čuči na fasadi / terasi ?
2. Kako ste zadovoljni sa montažom ? Ja se sećam prvog montažera kad je počeo da mi stavlja one F konektrore sa buvljaka na uvrtanje :smash: Ovaj drugi što je došao i montirao doneo je krštene kompresione...
3. Jel risiver podržava dodavanje FTA kanala koji nisu predefinisani ?
4. Dali risiver ima postavke / podešavanja za satelit(e) koji se mogu menjati od strane korisnika ili je sve automatizovano i zaključano na fabričke vrednosti? Dali ima DiSEqC podešavanje za više satelita (potrebno ukoliko se postavi recimo LNB monoblok za 2 satelita) ?
5. Kakav je meni i grafičko uređenje / opcije risivera prilikom korišćenja ? Neki screenshot ?

Mislim da su odgovori na ova pitanja interesantni kako za nas korsinike drugih DTH operatera, tako i za potencijalne nove korisnike...
 
Poslednja izmena:
Pre neki dan kad sam bio u poslovnici čovek se svađa sa njima niko nije došo da mu montira opremu nego mu je samo doneli.Još uvalili detetu da potpiše jer niko drugi nije bio u kući.
 
@jok Ne čudi me, ne monitraju ni IPTV nego ti samo daju u ruke kutiju i potpišeš radni nalog.
 
Nazad
Vrh Dno