Šta je novo?

MTS na satelitu

Da,upravo je u tome i caka taj hevc manji protok po kanalu, više kanala po 1 tp...

Šta mislite koji kanali još fale u m:SAT platformi da bi bila bolje tražena i prodavana a da nisu SK?
Fox, fol life, fox crime, fox movies, comedy cental, n1, 24 kitchen, E!
I da, manje Pink kuhinje.
Ima i još jedna mana, teško da je ovo namenjeno urbanim sredinama, skidaju ljudi antene, neće niko kablove sve sada ide preko neta. Mnogo kasno ulaze u priču pored Totala i Polarisa, ali opet u startu će imati bivše pretplatnike Digi tv-a(ako ih je ostalo štogod) , na to se zaboravlja :)

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Što se tiče Fox kanala ubaciće neke to imam info od podizvođača, za ove ostale ti ne znam?
Mada moraju pojačati još bolje ukoliko misle da privuku korisnike naročito od Polarisa ili Digija.
Slažem se sa tobom oko te "mane" to sam im i ja rekao, teško će im to i slabo ići mislim. Da
su sa ovim krenuli pre prebacivanja Polarisa na 1.9E pa još nekako mada i tada je Total uhvatio
maha i prigrabio veoma veliki broj korisnika i od Digija i preko SBB, eON i ostalih usluga...
Ko koristi sada Total nema šanse da ode zbog SK kod m:sat zbog Arena samo, jer baš kome
su one bile potrebne mogao je uzeti Polaris i Arene samo za 500 din. ili čak i sada imaju akciju
sve za 850. Prava stvar bi im bila da pošto su počeli da kupuju sve redom uzmu i Polaris i sa
time ostvare pravo na exkluzivu na Arene, ovako pored jeftinog Polarisa teško da će uspeti sa
cenom osnovnog paketa od 1100 din. da im budu konkurentni iako su im Arene u hd.
Što se tiče Digija svi koji su ga koristili zbog srp. kanala prešli su kod nekog drugog provajdera,
4 domaća kanala koja su ostala nedovoljna su za domaće korisnike. Ovo što je ostalo kod njih
su uglavnom ljudi sa mađarskog govornog područja, iz sela u Bačkoj gde im Digi nekako i rešava
pitanje kanala. A ti sigurno neće preći kod m:sat jer ni jedan kanal nema na 23.5 koji bi njima bio
interesantan. Tržište je baš prepuno svega, ponuda je i više nego velika, krenuti sada u vreme kada
SBB & Total vladaju tržištem je malo rizičan potez za MTS po meni
 
Poslednja izmena:
Kopernikus je kupio Digi Tv koliko se secam. Mozda je i to bilo u paketu kad su ih kupovali.
 
Pa nije bas tako da ce ljudi birati iskljucivo total pre mts-a. Ja koristim total i placam 1.395 din. mes. (a inace imam i EON FULL DUO) i ukoliko predjem kod mts-a a hocu u martu mesecu za te iste pare cu imati HBO Premium a svi ostali su manje vise isti kanali. Pricate o urbanim sredinama pa pobogu nije centar sveta Beograd Nis i N.Sad...A sto se tice polarisa pa on je cista beda sa ponudom u odnosu na mts i total u osnovnom paketu. (tri godine sam koristio polaris dok nisu sjebali pokrivenost ). U mojoj okolini strahovito puno ima sat antena . Jedina prednost kod sbb-a je sto su dali eon free . I tu kad bi sredili mts go da imaju kao eon bio bi im pun pogodak.
 
Ja nisam rekao da je samo Beograd, Niš i Novi Sad urbana sredina nego da prosto ljudi nemaju uslove za satelitsku antsnu svuda u gradu , evo ja nemam, terasa gleda na sever, tamo se satelit ne može uloviti. Pazi sad da idem za 200 300 dinara da montiram antenu na krov pa da vucaram kablove a već imam 3 u zgradi da biram već instalirano (novogradnja). Dakle više u ruralnim sredinama, kućama. Mada ko je hteo uzeo je već iptv, kabl, eon, total, polaris... Cilja se na tu grupu koja već koristi Total i Polaris (da otmu od njih) i eventualno na ruralna područja. Stvarno ne vidim poentu da neko instalira satelitsku i vuče kablove po zgradi gde već ima infrastrukture kablovskih operatera.

Sa druge strane Kopernikus kao firma je prodata Telekomu, to uključuje valjda sve korisnike pa samim tim i Digi tv. Znači imaće u startu nekih 2, 3 000 potencijalnih korisnika. Nije Digi skroz propao.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ako zbog toga pitate odmah da znate da je upareno i da ne ide i neće ni ići preko toga što mislite da radi ili se nadate da će raditi. :)
A slika stavljena čisto da ima nešto da nije crna pozadina jer se onda ne bi video prozor od bitrate viewera :)

Nema cak ni uparivanja jer nece biti kartica tj camova izgleda samo boxovi sa internim conax dekodiranjem.

Kod mene na boxu radi taj bitrate viewer ali ja nisam tako merio nego preko snimljenog .ts-a, ko zna moze naknadno i sliku da dobije.

Za pocetak po meni fali History Channel, SK naravno ne racunamo zna se i zasto, ponuda za pocetak i nije tako rdjava za cene koje su se pojavile.
 
Nema cak ni uparivanja jer nece biti kartica tj camova izgleda samo boxovi sa internim conax dekodiranjem.

Kartice ima i u risiveru je, ne ona velika nego mala kao sim kartica,urađena je odlična zaštita na dosta slabom hw

i to im je velika prednost što neće moći ići u c*. Ko je video i zna kako je urađena zaštita zna o čemu se radi.

Čim risiver dođe na signal i krene skeniranje kanala uradi se uparivanje i kraj priče dalje o onome...the end.

Ista će priča biti i sa modulom koji će se verovatno naći naknadno u ponudi kao što je bilo kod Antene MTS.
 
Da, na to sam i mislio, da ne pomisli neko da ce biti klasicne kartice ili tako nesto ...
 
Imam jednu teoriju, malo je neproverena, ali je daleko od toga da nije moguća.

Imate sela u kojima je sada fiksni telefon realizovan preko CDMA tehnologije na 450MHz (ranije je to koristila NMT 1G mreža). Čuo sam neke neproverene priče da će mts zameniti svoju CDMA mrežu sa LTE mrežom na bandu 31 (450MHz), te da će preko toga nuditi fiksni telefon (VoLTE ili klasičan SIP na kućnom ruteru) i internet u udaljenim selima. E sad zamislite BOX2, BOX3, BOX4 pakete sa tim internetom i fiksnim telefonom + mSAT televizija. Meni deluje prilično moguće.
 
Imam jednu teoriju, malo je neproverena, ali je daleko od toga da nije moguća.

Imate sela u kojima je sada fiksni telefon realizovan preko CDMA tehnologije na 450MHz (ranije je to koristila NMT 1G mreža). Čuo sam neke neproverene priče da će mts zameniti svoju CDMA mrežu sa LTE mrežom na bandu 31 (450MHz), te da će preko toga nuditi fiksni telefon (VoLTE ili klasičan SIP na kućnom ruteru) i internet u udaljenim selima. E sad zamislite BOX2, BOX3, BOX4 pakete sa tim internetom i fiksnim telefonom + mSAT televizija. Meni deluje prilično moguće.
Pa gde su mogli zamenili su cdma bakrom. A to što je ostalo je mizerni broj korisnika. A mts sada nema kapacitet za ta udaljena mesta za 2g i 3g aj da vidimo kako će da srede 4g. Uostalom i ta udaljena mesta su već mogla da uzmu vip i telenor internet i total i polaris kao alternativu. Moraju da naprave bas baš dobre box pakete ako misle da udju u celu tu priču ozbiljnije. Isto kao sa kupljenim kablovskim operaterima, oni su svi i dalje po starom. Znači za neku ozbiljnu migraciju na mts, zvaničnu i završnu priču svega proteći će još dosta vode Dunavom.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Pa gde su mogli zamenili su cdma bakrom. A to što je ostalo je mizerni broj korisnika. A mts sada nema kapacitet za ta udaljena mesta za 2g i 3g aj da vidimo kako će da srede 4g. Uostalom i ta udaljena mesta su već mogla da uzmu vip i telenor internet i total i polaris kao alternativu. Moraju da naprave bas baš dobre box pakete ako misle da udju u celu tu priču ozbiljnije. Isto kao sa kupljenim kablovskim operaterima, oni su svi i dalje po starom. Znači za neku ozbiljnu migraciju na mts, zvaničnu i završnu priču svega proteći će još dosta vode Dunavom.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока

Treba sacekati jer mora neki ciklus da prodje od bar par godina zbog uo kod drugih pa tek onda ce moci da se vidi efekat. Ja total koristim od 2007 i nisam se vencao ;) sa njima da necu da ih promenim...
 
Kao što naslov kaže,krenuo je sa radom novi satelitski provajder m:sat Telekom Srbija.

Paket emituje preko satelita Astra 3B na poziciji 23.5°E sa 3 paketa ponude kanala na 4 tp:

start 1099 din.mes.

plus 1399 din. mes.

max 1799 din. mes. (oko 140 kanala, 22 HD + 5 Arena Sport u HD)

Cena montaže i opreme za nove korisnike je 1 din. i svi koji potpišu ugovor na 24 mes. imaju 3 meseca gratis full paket.

Signal sa 70 cm antenom je odličan na sva 4 tp a kvalitet sd slike je zadovoljavajuć,hd klasika..

U prilogu imate spisak kanala po paketima i par slikica nove opreme.

Kanali su kodirani (sem RTS Svet HD) u conaxu.

Pogledajte prilog 264644

Pogledajte prilog 264645

Pogledajte prilog 264652

Da potvrdim ovo, m:sat je zaista pušten i moguće je odabrati paket sa ponudom i cenama i opremom što si naveo (pitao sam direktno u poslovnici). Na sajtu trenutno nema reči o tome, ali je moguće direktno u MTS poslovnici prijaviti se za uslugu i čekati poziv montera za montažu opreme, isto kao i kod drugih sat operatera kod nas... Ja sam Totalac i iskreno meni smeta što je sat. antena 60cm (kod Totala je 90cm) i mislim da će to biti velika mana za kvalitet slike kad je nevreme - kiša, sneg... Po meni, sve ispod 90cm su antene-igračke, ali dobro, vizuelno antena je manjeg prečnika i manje vizuelno "smeta". m:sat antena je bele boje za razliku od Totalove koja je sive boje i po meni se Totalova lepše uklapa u fasadu / terasu bez obzira što je veća, ali to je subjektivno... Cene i izbor programa su jasno vidljive, pa kako kome odgovara... Dobro je imati što veću konkurenciju i to treba pozdraviti u svakom slučaju. Treba videti kakvi su utisci korisnika, pogotovu kad je kiša / sneg jer je to po meni najveća boljka sat. tv...
 
M:sat je zaista pušten...da super hvala na potvrdi, biće i na sajtu strpljenja malo samo molim.
A mali tanjir se tebi ne sviđa... :p a nisi pomislio da je neko već proračunao da je prečnik od 70 cm (nije 60)
dovoljan sa ovom jačinom za nesmetano emitovanje sa Astre 3B -23.5°E !?
Ne misliš zaista da bi napamet stavljali manje prečnike da korisnici nemaju dobar prijem?
A za boje antene biće specijalno za one koji imaju antracit fasade i za njih antena baš u toj boji...:D
 
M:sat je zaista pušten...da super hvala na potvrdi, biće i na sajtu strpljenja malo samo molim.
A mali tanjir se tebi ne sviđa... :p a nisi pomislio da je neko već proračunao da je prečnik od 70 cm (nije 60)
dovoljan sa ovom jačinom za nesmetano emitovanje sa Astre 3B -23.5°E !?
Ne misliš zaista da bi napamet stavljali manje prečnike da korisnici nemaju dobar prijem?
A za boje antene biće specijalno za one koji imaju antracit fasade i za njih antena baš u toj boji...:D

Ne znam dali si nekako sa njima u vezi, ali mene interesuje moze li se zadrzati totalov tanjir a staviti samo lnb duo za 23.5°E.. :D Jes da je druga reklama na tanjiru...ili je to direktan dogovor sa monterom. Do koliko metara ide frii kabal a da bude na oba konektora veza....
 
U principu može, plus dogovor sa monterom mora postojati jel isti ima i slikanje antene posle instalacije na adresi (neki kao dokaz da je odradio instalaciju)
Ovo za kabel te nisam baš razumeo, no kako god i coax.kabel se po pravilu isto dobija gratis.
 
U principu može, plus dogovor sa monterom mora postojati jel isti ima i slikanje antene posle instalacije na adresi (neki kao dokaz da je odradio instalaciju)
Ovo za kabel te nisam baš razumeo, no kako god i coax.kabel se po pravilu isto dobija gratis.

Ok hvala nisam znao za slikanje mislio sam da je kao kod totala a tako je bilo i dok sam imao polaris bilo dovoljno da potpisem ugovor na licu mesta sa cim bi usluga trenutno bila aktivna...
Sto se tice kabla kod nekih je bilo 10-tak metara free a sve preko se placa monteru na licu mesta, e sad ja zelim odmah da spusti sa krova zgrade dva kabla posto je lnb duo i imao bih za dva televizora vec konekciju spremnu. Naravno za drugu tv bi se cekao cam modul kad bude pusten. Nadam se da si me razumeo.
poz
 
Da, usluga aktivacije je ovde maximalno pojednostavljena,bukvalno čim risiver dođe na signal risiver autom.preskenira 4 tp i sve je aktivno i radi.
Ugovor se sa minimalnim podatcima popuni,dva papira svega od kojih jedan ide korisniku drugi mts u. To za tvoj slučaj i kabel za drugi tv sa modulom
uglavnom mislim da možeš sa montažerima odraditi sve, zamoliš ih pa vidiš možda ti i odrade to ili častiš malo kontam da to nije neka stavka.
Mislim dok se sve radi lakše je tada provući oba kabela nego kasnije ponovo vući posebno od antene? Ja sam tražio i pitao podizvožače za module ali
neki odgovor u vezi toga da li će biti modula u ponudi nisam još dobio. Svakako treba zvati i mts i raspitati se jer ljudi koji rade u call centru prenose
nadređenima i predloge koje dobiju od korisnika.
 
Uskoro nove vesti iz m:sat...neću prvi da budem ali biće dobrih vesti :)
 
Poslednja izmena:
Pa pisi koje su to lepe vesti,nemoj biti skrt...
 
U najavi su daleko niže cene paketa, verovatno se zbog ovoga i čeka sa zvaničnom ponudom na sajtu?
 
Šta će biti sa njihovom DVB-T2 platformom "Antena plus"? Ponuda kanala na "m:sat" platformi je daleko bolja i ne može se porediti sa "Antenom plus". Generalno obe usluge su dostupne na teritoriji cele Srbije. Postoji li jedan jedini razlog da se neko odluči za "Antenu plus" pored "m:sat-a", osim ako cena "Antene plus" ne bude bila drastično manja.
 
... Postoji li jedan jedini razlog da se neko odluči za "Antenu plus" pored "m:sat-a", osim ako cena "Antene plus" ne bude bila drastično manja.
Svi naši sat operateri, pa i m(ts):sat, pružaju uslugu na satelitu za koji se antena mora usmeriti grubo rečeno na jugo-istok. Da bi se taj uslov ispunio, morate postaviti antenu na fasadu odnosno terasu okrenutu na tu stranu sveta i to bez prepreka u vidu objekta ili drveta. Postoji i varijanta montaže antene na krov objekta, ali i to zahteva čvrstu podlogu za nosač antene (recimo dimnjak) i u slučaju zgrade odobrenje skupštine stanara za montažu. Ukoliko se antena montira na krov zgrade, u većini slučajeva koax kabl mora da uđe kroz krov u hodnik u objektu i da se vertikalno sprovede do vašeg stana, a i za to će trebati odobrenje skupštine stanara zgrade. Svaki monter bi trebalo da traži pismeno od skupštine stanara pečatom overeno odobrenje za montažu antene na krov, jer je delom montaža van Vašeg isključivog vlasništva koje pripada svim stanarima zgrade. Ne mogu svi koji imaju stanove u zgradama da ispune ove uslove, tako da njima ostaje kablovska, iptv ili zemaljska tv antena, uključujući i mts Antena plus...
 
Svi naši sat operateri, pa i m(ts):sat, pružaju uslugu na satelitu za koji se antena mora usmeriti grubo rečeno na jugo-istok.

Ne, grubo rečeno na jug: za m:sat na orbitalnoj poziciji 23,5° istočno svega 4° od juga ka istoku (dakle skoro čist jug), a za Polarisov novi satelit Bulgariasat 1 na poziciji 1,9° istočno 26° od juga ka zapadu (dakle jug-jugozapad).

https://satlex.de/en/azel_calc-para...&lo=20.50&country_code=cs&diam_w=75&diam_h=80
https://satlex.de/en/azel_calc-para...&lo=20.50&country_code=cs&diam_w=75&diam_h=80
 
Ne, grubo rečeno na jug: za m:sat na orbitalnoj poziciji 23,5° istočno svega 4° od juga ka istoku (dakle skoro čist jug), a za Polarisov novi satelit Bulgariasat 1 na poziciji 1,9° istočno 26° od juga ka zapadu (dakle jug-jugozapad)...
U pravu si, hvala na ispravci...
Ja sam muku mučio da uvedem satelitsku TV... Igrom slučaja ispostavilo se da nakon renoviranja stana majstori su menjajući pod slučajno presekli koax kabl od postojećeg CATV operatera i to zajedno sa mts telefonskim kablom (vođeni su jedan pored drugog u podu). Kada je sve bilo gotovo i kada sam hteo da uvedem kablovsku TV od postojećeg provajdera koji je ranije bio u funkciji (kod bivšeg vlasnika) monteri su samo slegli ramenima i rekli mi da u stanu jednostavno nema signala uopšte, a pošto je razvod uzidan kako u stanu tako i u samoj zgradi/ulazu, jedina mogućnost za CATV je da se kanalicom u hodniku zgrade dovede koax kabl u stan za šta mi je potrebna pismena saglasnost skupštine stanara koju nikako nisam mogao da dobijem i pored insistiranja i eventualnog krečenja celog ulaza. Što je najgore nije se znalo ni na kom mestu je ušao koax kabl u stan pa da se lokalno tu ištema zid i nastavi novim kablom u stan... IPTV kao i CATV je definitivno otpalo, pa sam uzeo sobnu TV antenu da hvatam FTA programe ali je i to otpalo jer je signal u mom kraju bio idi mi - dođi mi, čas ga ima, a čas nema. I jedina preostala opcija (izuzev možda spoljne zemaljske antene i/ili servisa MTS Antene plus) je bila satelitska TV. Ispostavilo se da moj stan delom gleda na jugo-istok, tačnije terasa i da kao može Total... Sve je bilo super dok mi monter nije rekao da i to otpada dok drvo koje je zaklanjalo pogled sa terase ne sklonim/odsečem ili dok ne dobijem saglasnost skupštine stanara za montažu na krov i koax kabl do stana (kroz hodnik zgrade) što je unapred otpalo zbog prethodno navedenog. Čekao sam godinu i po dana da mi se odobri i iseče (sva sreća) suvo drvo koje zaklanja signal ka satelitu (koliko je teško legalno iseći suvo drvo u BGD to zna svako ko je pokušao tako nešto)... I nakon seče tog suvog drveta za pola sata su mi montirali Total TV i sve šljaka perfektno... I srećan sam što je moj stan tako pozicioniran ka jugo-istoku, inače ništa od satelitske televizije... Da je recimo okrenut ka severu, mogao bih da se oprostim od sat tv...
Zbog mog mukotrpnog iskustva oko uvođenja sat tv znam da je u mnogo slučajeva nemoguće uvesti istu. Mislim da oko 50% ljudi u Srbiji nema mogućnosti da uvede SAT TV uopšte i da je zemaljska TV i kablovska TV generalno mnogo više zastupljenija kao mogućnost...
 
Poslednja izmena:
Najlakši način da proverite sami da li imate nekih prepreka za prijem preko jedne veoma korisne app link
 
Ima li neko sadasnji cenovnik, na poslu imamo total tv pa da vidim koja nam je alternativa. Nasao sam negde spisak kanala i cena za osnovni paket valjda 1099 ili 1100 ali za dodatne nisam nasao nista
 
Hvala, nekako sam preskocio. Ako ubace fox moze biti zanimljivo

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Mislim da je M:SAT mogao/trebao da nudi (besplatno) bar još 1 satelit (ako ne i 2) pored "osnovnog" na poziciji 23,5E (Astra 3B). Ovo sad nema veze sa ponudom kanala koje nudi, jer se radi o FTA kanalima sa dodatnog satelita (ako bi se nudio). Po meni Total je to fino rešio sa Inverto Triple-feed single LNB Monoblock-om i pored satelita sa koga emituje 16E - Eutelsat, nudi i FTA kanale sa 13E (Hotbird) i 19,2E (Astra). Evo o čemu pričam:
Total_LNB.jpg
Ništa ga dodatno ne koštaju ta 2 dodatna satelita, a čisto sumnjam da je razlika u ceni tog LNB monoblok-a velika u odnosu na LNB što nudi M:SAT. Doduše ovaj Totalov Inverto monoblok je za antenu prečnika 85cm i jedan TV, a za 2 TV-a/risivera nudi twin monoblok sa 2 satelita - dakle 1 dodatni po izboru. Naravno da svako može sam da investira u opremu, ali ja ovde govorim o podrazumevanoj besplatnoj opremi... Jel M:SAT risiver dozvoljava ručno dodavanje FTA kanala ili je sve "zakucano" predefinisanom listom kanala ? Meni Total ugovorena obaveza ističe za koji mesec i voleo bih da vidim razlog da pređem kod konkurencije ne zato što sam nezadovoljan Total-om, već zbog kvalitetnije/bolje ponude, jer uvek može bolje (iako je i ovo odlično)... Voleo bih da vidim u ponudi recimo CAM modul, ali koliko sam obavešten od toga nema ništa (ili možda grešim ?).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno