Šta je novo?

MTS na satelitu

Imam jedno pitanje, ako se ko razume u to. Naručio sam M:SAT pretplatu i televizor za vikendicu. Sad sam saznao da će televizor tek u ponedeljak da stigne, a monteri će sutra doći. Da li mogu oni nekako namestiti tu antenu bez televizora, a da ja resiver spojim tek kad televizor stigne?
Može, oni sve nameste, ti samo povežeš tv kad stigne. Moraćeš da uradiš pretragu kanala na risiveru kad stigne tv.
 
Imam jedno pitanje, ako se ko razume u to. Naručio sam M:SAT pretplatu i televizor za vikendicu. Sad sam saznao da će televizor tek u ponedeljak da stigne, a monteri će sutra doći. Da li mogu oni nekako namestiti tu antenu bez televizora, a da ja resiver spojim tek kad televizor stigne?
Свакако. Особа која монитра антену има уређај који повеже са сателитском антеном приликом. Тај уређај ће монтеру показати неопходне информације како би знао да ли је успостављена комуникацијом са сателитом у васиони.
 
ponesi neki monitor sa hdmi i resi problem
da ne komplikujes za dz
 
Jel može da se zameni ovaj njihov box sa nekim koji podržava snimanje programa?
 
trebalo bi da postoje uredjaji koji snimaju sa hdmi, ali su verovatno skupi.
ako ti nije (preterano) bitan kvalitet mozes da snimas sa kompozitnog izlaza.
najbolje bi bilo da ti daju cam modul pa ga stavis u odgovarajuci uredjaj, ali to verovatno nece bas zbog toga...
 
trebalo bi da postoje uredjaji koji snimaju sa hdmi, ali su verovatno skupi.
ako ti nije (preterano) bitan kvalitet mozes da snimas sa kompozitnog izlaza.
najbolje bi bilo da ti daju cam modul pa ga stavis u odgovarajuci uredjaj, ali to verovatno nece bas zbog toga...
HDMI capture nisu skupi, ali mora da ti laptop/kompjuter bude upaljen dok snimaš,tj ne znam da li bi snimao kada bi ga stavio u stand by... Moj tv može da snima samo kada je u DTV,čim prebaciš na HDMI ,taster za snimanje ne reaguje uopšte.
 
HDMI capture nisu skupi, ali mora da ti laptop/kompjuter bude upaljen dok snimaš,tj ne znam da li bi snimao kada bi ga stavio u stand by... Moj tv može da snima samo kada je u DTV,čim prebaciš na HDMI ,taster za snimanje ne reaguje uopšte.
pa naravno, jer je HDMI nekompresovan... to snimanje DVB je u stvari kopiranje (eventualno deskrembolvanje i eventualno ponovno skremblovanje da bi ga samo taj tv pustao)
 
pa naravno, jer je HDMI nekompresovan... to snimanje DVB je u stvari kopiranje (eventualno deskrembolvanje i eventualno ponovno skremblovanje da bi ga samo taj tv pustao)
Pa da. Zato se pitam da li može da se zmeni ovaj njihov box,jer on nema onu karticu kao što ima total tv box,već mi izgleda kao običan box,tj nema nikakvu zaštitu.
 
Uparena je kartica naravno
A camove su najavili, ali ih niko još nije video, pošto ih nema
 
Nisu u mogućnosti, verovatno je skup prelazak sa SD u HD.
 
Bukvalno govorimo o aspektu tehnologije starom 10+ godina.
 
Slažem se ja sa vama ali šta da radimo, možemo samo da čekamo da se smiluju.
 
Odabrali su skup satelit (Astra 3B) verovatno ne žele da zakupe još kapaciteta (transpondera) na istom.
 
Pozdrav svima i može li bilo kakav savjet, plaćam pivo ako upali :). Selidba iz BiH u Njemačku, ponio msat risiver sa sobom, ovde uzeo antenu, podesio na 3B, 23.5, preskenirao, bruka nekih kanala, nigdje neki ex yu? Sta propuštam, tj šta nisam dobro uradio, išao sam step by step uz pomoć gugla pa je realna opcija da sam nešto previdio ali ne kontam šta.
 
Pogrešan satelit
 
Ne, Total tv je na 16°, MTS na 23.5° (istok)
 
Ne, Total tv je na 16°, MTS na 23.5° (istok)
Hvala, nisam stručnjak, ali sam po polažaju antena to i pretpostavljao ...
Pitam zato što Total tv imam od 2007g, i njihov ADSL 20/1 mbs a realno 8/1 mbs ali nisu oni krivi ( živim na selu, 4km od tel. centrale, nema optike i ostalih luksuza već dve žice nastavljane X puta dok su došle do moje Kuće ). Jedino što sam gledao preko Total tv je Premijer liga, ostalo kad imam vremena preko HTPC ili Youtube.
E sad, pošto je "nekim čudom" Premijer liga prešla na Msat, a meni kod SBB ističe ugovor krajem godine, planiram da pređem samo na Msat, koji mi je ostao od pokojnih roditelja, kuća pored
Preneo sam Msat resiver na svoj tv ful HD, i kad sam uporedio slike, SBB bar za dva koplja ima kvalitetniju sliku od Msat.
Kvalitet slike SportKluba i Arene je smešno porediti, iako Arena piše da je HD, a realno zemaljskom antenom imam bolji signal RTSa nego Arene sa Msat.
Mislio sam da sam nešto pogrešio, mada pokazuje da je i jačina i kvalitet signala na maksimumu, inače antenu nisam dirao kako je majstor namestio, samo kabl preneo, a onda sam u komšiluku proverio još na par mesta i ista situacija što se tiče "kvaliteta".
Pošto ću raskidom ugovora sa SBB morati da vratim opremu, čuo sam da jedino Antene ne traže nazad , verovatno jer su već podlegle vremenskim uslovima, mislio sam da Msat resiver nakačim na SBB antenu i probam da li bih dobio iole bolju sliku, mada će biti da je pre do resivera ...

A i EPG im je do mojega, samo piše Italijanska liga, a ko igra, traži po internetu
Tako će verovatno biti i za Premijer ligu, na 5 Arena kanala će pisati Premijer liga i ništa više, e sad da li igra Liverpul-Čelzi ili Sautempton-Votford, sam se snađi pa saznaj, šta njih briga
 
Nema slika veze sa antenom i signalom
Jednostavno, slika na msat-u je krš, nakrcali su previše kanala na jedan transponder, pa je onda protok užasan
 
Nema slika veze sa antenom i signalom
Jednostavno, slika na msat-u je krš, nakrcali su previše kanala na jedan transponder, pa je onda protok užasan
Hvala
bar da se džabe ne cimam i sa tim, pored ostalog posla .... Da nisam imao Total Tv, pa.... ovako kao sa konja na magarca, čitao sam ranije postove zašto Arene Premijum nisu u HD rezoluciji kao recimo Arena 1, i sl......
Ma i te Arene HD , nisu prošle pored HD rezolucije gledajući kvalitet SD kanala na Totalu.
Ovo pišem SAMO kao korisnik, i jednima i drugima trenutno JA plaćam, a oni meni ništa, tako da nemam ni razlog ni nameru da nekog bez potrebe hvalim ili kudim, jednostavno je tako ....
 
Istina je da Total tv ima neuporedivo bolju sliku
 
ARENE PREMIUM u HD-u. Konačno se i to dogodilo.
Izvinjavam se, da li su Arene Premijum 1,2 i 3 još u HD rezoluciji ?
Kod mene jedino one nisu, sve ostale jesu, imam mSAT TV Plus paket .
Gledam juče Premijer ligu, slika kao na Trećem Kanalu ( 3K ) iz 1989.
Očekujem samo da se kao voditelji uključe u prenos Voja Nedeljković i Igor Miklja ....A direktno pored terena Ivana, tada Bojić, mada njoj i na ovakvoj slici nisi imao šta zameriti na izgledu...


TV Arena i koje su u HD a koje nisu tj ARENE PREMIJUM.jpg

Igor Miklja.jpg
 
Poslednja izmena:
Te tri glavne Arene nisu u HD
 
Nazad
Vrh Dno