Šta je novo?

MTS na satelitu

Može neka slika novog uređaja ako ga neko ima? Hvala.
Novi risiver je isti kao stari, fizički barem, i trebalo bi isti čip da ima. Verovatno je samo povećana veličina heatsinka (hladnjaka) unutra. Ne postoje vidne razlike uopšte, osim što dolazi duži kabl u kutiji uz njega i još jeftiniji i tanji HDMI.

Jel novi risiver Nagravision sistem kodiranja ili je conax i dalje?
Skoro sigurno je i dalje conax, ne znam jer nisam rastavljao novi i vadio SIM karticu iz njega da vidim koji je caid kad se očita.

za pirateriju ne moraju da brinu
Rekao sam to više sarkastično. Odnosno, za direktore firmi koje se bave distribucijom live TV programa [a još više za vlasnike sadržaja], uvek postoji strah da se bilo šta dopusti korisniku, i da ceo stack mora da bude njihov. I onda lepo checklist pristupom na kraju dođu do toga da nude risiver i ako to tehnički nema neke posebne mere zaštite koje CAM ne bi mogao da ima -- uvek možeš da radiš HDMI capture sa risivera ako hoćeš da im kradeš i restream-uješ programe.

Problem zašto nema CAM modula po mom mišljenju je taj što MSAT ima u ponudi HEVC kanala
i dosta tv a kod korisnika ne podržava HEVC i tu bi nastao problem. Ne bi mogli objasniti nekome
zašto moraju kupiti novi tv da bi im radile Arene Sport npr. i tu je kraj priče.
Tako je. Supernova ima problem da na nekim VOX televizorima ne radi zvuk sa CAM modulom jer ne podržava AC3 audio kodek, i imaju problema da objasne korisnicima to.

Isto tako SBB ima glavobolju od korisnika starih modela Samsung Smart televizora koji nemaju EON app a ljudi očekuju to i onda troše vreme podršci i neviraju sebe i druge bespotrebno.

Što se tiče Totala kada uskoro pređu na novi sistem kodiranja Irdeto, verovatno će ponuditi i CAM
module koji će biti bez kartica kao što su im i novi risiveri Changhong (Irdeto caid 069F).
To bi bilo vrlo lepo.

Ja sam iskreno očekivao, kad je tek izašao m:sat TV kao platforma i usluga, da će nuditi CAM module jer imam TV sa DVB-S2 tjunerom (koji podržava i HEVC), ali nažalost od toga ništa. Obećavali su u call centru to, ne zato što su znali šta je to ili imali ikakve informacije, već zato što im je rečeno da obećavaju sve što nije konkretno definisano uz čuvene reči "Verujemo da će vrlo brzo postati dostupno. Bićete obavešteni o tome, a svakako možete pratiti našu ponudu na sajtu www.mts.rs".

--- @mstevanic javi mi se u DM molim te. thx :)
 
@mstevanic
Na zalost nisi. Kod mene postoje 3 moguca scenarija.
1. Brza i laka montaza antene i 10tak m kabela ( "vidljivost" je moguci problem)
2. Montaza na antenski stub i 15tak m kabela ("vidljivost" je moguci problem i ne bas lak pristup stubu)
3. Betoniranje stuba (potrebno vreme za susenje betona i +30 m kabela).
Ako je br. 3 neophodan scenario postavlja se pitanje duzine kabela i postavljanje stuba. Majstoribi opet dosli ko zna kada.
 
@midlfinger meni su radili instalaciju tako što su antenu montirali blizu krova pa onda kabl kroz tavan sproveli u sobu koja služi kao telekomunikacioni centar gde su mi svi svičevi i ruteri i sve, tu su stavili spojnicu, pa onda su to progurali kroz bužir iz sobe niz kuću podzemno pa onda kad je izašlo iz zemlje spojnicu u razvodnoj kutiji pa onda uz drugu kuću kroz tavan pa iz tavana u sobu i kroz sobu do TV-a, ima sigurno više od 30m kabla i radi savršeno.

Imam dakle 3 STB-a u dve kuće, na jednu antenu i LNB sa 4 porta.

Dokle god je kabl kvalitetan i nema oštećenja niti vode, radiće ti bez problema.
 
@Bandzi8 Misliš msat TV uz Iris? To je samo jeftiniji paket za korisnike IPTV-ja. Dobijaš msat TV STB i antenu kao da si uzeo samo msat paket, praktično ništa nema veze sa Iris-om osim što eto plaćaš manji račun.
 
@Bandzi8 Postoje Box 2, Box 3 i Box 4 paketi uz msat TV, i dodatak uz IPTV "msat TV uz mts TV" tj. "iris TV".

msat Box 4 - https://mts.rs/Privatni/BOX/BOX-4/FIKSNA-NET-TV-MOB#box-4-msat
msat Box 3 - https://mts.rs/Privatni/BOX/BOX-3/FIKSNI-NET-m-SAT-TV
msat Box 2 - https://mts.rs/Privatni/BOX/BOX-2/MOBILNI-NET-m-SAT-TV
msat uz iris/IPTV - https://mts.rs/Privatni/Televizija/m-SAT-TV/m-SAT-tv-uz-mts-TV

Bitno je da razumeš da ne možeš iris da zameniš sa msat-om u postojećim paketima, već samo kao doplatu na postojeći box sa IPTV. Box paketi sa msat imaju brzinu 20/4 Mbps ili manje (ako je ADSL), i ne mogu da se koriste sa većom brzinom nikako.
 
@Bandzi8 Postoje Box 2, Box 3 i Box 4 paketi uz msat TV, i dodatak uz IPTV "msat TV uz mts TV" tj. "iris TV".

msat Box 4 - https://mts.rs/Privatni/BOX/BOX-4/FIKSNA-NET-TV-MOB#box-4-msat
msat Box 3 - https://mts.rs/Privatni/BOX/BOX-3/FIKSNI-NET-m-SAT-TV
msat Box 2 - https://mts.rs/Privatni/BOX/BOX-2/MOBILNI-NET-m-SAT-TV
msat uz iris/IPTV - https://mts.rs/Privatni/Televizija/m-SAT-TV/m-SAT-tv-uz-mts-TV

Bitno je da razumeš da ne možeš iris da zameniš sa msat-om u postojećim paketima, već samo kao doplatu na postojeći box sa IPTV. Box paketi sa msat imaju brzinu 20/4 Mbps ili manje (ako je ADSL), i ne mogu da se koriste sa većom brzinom nikako.
Hvala za detaljan info. Ja razmisljam o box 4 na optici, plus msat uz iris na drugoj adresi. To je kako mi izgleda izvodljivo, zar ne?
 
Pozdrav ,imam dva ugovora za Msat satelitsku televiziju. Jedan od risivera pokvario se.Mrtav ,ne daje nikakav znak ,signal ne svetli napred. Probao sve ,nije do kabla.Kakva he procedura da li moze da se odnese u poslovnicu i uzme drugi ili moram preko call centra da prijavim.
 
@murinjo80

Nemaju risivere u poslovnicama, doduše daljinske imaju ali ne u svim poslovnicama.

Moraš da pozoveš 0800100100, prijaviš smetnju za uslugu televizije - ne radi ti risiver, i onda sačekaš da se namoli monter da dođe "da pogleda" i da zameni STB.

Obrati pažnju da prijaviš smetnju za odgovarajući ugovor, inače neće moći da ti razduži STB jer će imati radni nalog za jednu instalaciju i sistem neće dozvoliti da se unese serijski broj STB-a sa drugog ugovora za razduženje a monteri ne mogu da "diraju" ugovore koji im nisu dodeljeni kroz sam radni nalog.

Ako ne znaš za koji ugovor je, pitaj šalterušu call centra da ti pročita opremu na oba ugovora pa proveri i podnesi smetnju za taj ugovor.

edit:

@Nabukodonosor @mstevanic Samo da javim da posle 2 meseca korišćenja STB-ova (dakle upaljeni 24/7, isti TV, ista lokacija, ista temperatura objekta), nijedan se nije zakucao nijednom - dakle nema ni roze/zelenog ekrana sa/bez interfejsa ili slike koja je previše mračna. Isto tako ne mogu da ga nateram da se sruši bez obzira koliko brzo pritiskao dugmiće, samo prestane da reaguje na komande posle 6 dugmeta dok ne obradi poslednju komandu - npr. promenu kanala, i onda nastavi dalje - a kad sam poslednji put imao msat STB mogao sam da ga srušim (restartuje se, dakle msat logo i sve nanovo) bez greške svaki put samo prebrzim pritiskanjem dugmića za promenu kanala ili jačine zvuka ili prolazak kroz menije. I subjektivno mislim da se mnoogo manje greje STB. Platforma je i dalje krš naravno ali služi svrsi - za razliku od ranijeg, kada sam morao svaki dan-dva da gasim iz struje STB jer se zaglavi sa zelenom/roze slikom.
 
Poslednja izmena:
Jel imao neko Total i Msat pa da mi kaze , sto se tice kvaliteta slike, kako stoje stvari? Deru me iz totala pa bi presao na Mts.
 
Jel imao neko Total i Msat pa da mi kaze , sto se tice kvaliteta slike, kako stoje stvari? Deru me iz totala pa bi presao na Mts.
Imam Msat. Slabo ga koristim, vise za dodatni tv koji se redje koristi. Kvalitet kanala je upitan. Ima hd kanala ali bitrejt nije bas veliki. Imam supernova kablovsku takodje gde je kvalitet odlican. Imaces stabilnost usluge ali ne bas i kvalitet, zato i msat ne preporucujem za svakodnevnu upotrebu. Odlican je za vikendicu i neku povremenu upotrebu. Msat-ov stb je kriminalan bar 10-15 godina zaostaje za vremenom. A vec sam jedan promenio. Tehnicka sluzba brzo resila problem (doneli novi stb). Total nemam ali ima moj ortak i koliko sam video kvalitet je mnogo bolji nego msat.
 
Total tv ima mnogo kvalitetniju sliku
 
Dobro ste mi rekli, onda odustajem. To majka gleda u kuci na selu, znaci nije povremeno.
 
Pošto majka verovatno nema neki oled tv kontam da bi bila zadovoljna i sa ovim kvalitetom slike?
Mada cenovno su mi tu negde i total i msat...
 
Nema majka internet, samo tv. Pa ispadne 1550 mts i 1980 Total. Neka ostane onda na Totalu.
 
Nemam, ja svuda na Sbb.
 
@DGoran Mislio sam ako ti imaš bilo gde BOX 3 paket sa IPTV, možeš da dobiješ jeftinije msat.
Upravo to. Na taj nacin sam i ja pridodao msat. Bila akcija 5-6 meseci gratis a kasnije mi samo msat izadje dodatnih 170 din mesecno u odnosu u na box 2 sto sam imao
 
Nema majka internet, samo tv. Pa ispadne 1550 mts i 1980 Total. Neka ostane onda na Totalu.
Kako je Total 1980 kad je extra paket 1395 i sve u njemu ima osim HBO i još koječega, proveri obavezno, za 1395 ima dovoljno šta treba da ima od paketa.
 
Ima dodatni risiver pa zato+ jos 100din sto poslupise zbog “ekologije”.😁
 
Ima dodatni risiver pa zato+ jos 100din sto poslupise zbog “ekologije”.😁
Dodatni risiver sigurno 500 kinti, pomislih i ja na to, sada daju taj dodatni za 200 dinara ko nije imao do sada, ali samo ako je drugi primerak istog a za treći je cena 500 ;)
 
Može li ovaj mts risever da se priključi na stari tv koji ima samo činčeve, nema skart?
 
Moze, dobija se 3.5mm to RCA kabal koji ide u AV ulaz na risiveru.
 
Ima onaj kabl koji sa obe strane ima činčeve - beli žuti i crveni. Koja boja ide u risiver? Nisam sada u mogućnosti da probam, a moram da objasnim starijim osobama?
 
Kao sto rekoh, 3.5mm dzek ide u AV ulaz na STB, a cincevi u TV po bojama. Evo i slika


Screenshot 2021-08-31 182149.png
 
Hoce biti novih Arena Sport kanala na mSat ?
EDIT: Cini mi se da na sajtu pise da dolazi, ali ako neko ima provereno nek napise.
 
Nazad
Vrh Dno