Šta je novo?

MTS na satelitu

Jok, kad se jako naoblaci pred oluju, pogotovo je to leti izrazenije (ali krace traje) ni vece antene ne mogu to da probiju.

Satelitska, navikni se ;)
 
Zna li neko nigde ne mogu da nadjem pod kojim uglom se prima signal sa satelita?Znaci ne ono sto je antena podesena na ugao od 35 stepeni nego pod kojim uglom dolazi signal odozgo?
 
Valjda nije 35 stepeni nego 23 istocno.

Sto se tice drugog niko ne moze da ti kaze jer svaka antena ima drugaciji fokus (ne mislim prevashodno na mts-ove antene nego na sve) pa od toga zavisi koliko ce biti spustena/podignuta.
 
Poslednja izmena:
Zna li neko nigde ne mogu da nadjem pod kojim uglom se prima signal sa satelita?Znaci ne ono sto je antena podesena na ugao od 35 stepeni nego pod kojim uglom dolazi signal odozgo?

Vaša lokacija:
Širina:
44.83° S (44° 49' 47")
Dužina:
20.50° I (20° 30' 0")
Grad:
Belgrade
Država:
Srbija
Azimutni ugao:
175.75° (True North)
Elevacioni ugao:
38.32°
LNB tilt (zakrenutost):
-3.01°
LNB tilt (zakrenutost):
3.99° (Astra 3B => poseban slučaj!)
Offset ugao:
20.36°
Udaljenost od satelita:
37915.29 Km
Kašnjenje signala:
252.77 ms (Uplink + Downlink)
Deklinacioni ugao:
-6.76°
Polarni časovni ugao:
176.64°
Uglovno podešavanje motora:
3.36° Istok
Satelit:
Astra 3B (23.5° I = 336.5° Z)
 
1.png
2.png
3.png
 
zna li neko kako da resim "gresku 6 - nema pristupa". Vec par dana mi ni jedan kanal ne radi, koji god pustim izbacuje "nema pristupa (6)" i tako na svim kanalima, a na drugom tv-u radi sve. Zvao njih i oni rekli kao ako na jednom tv-u radi da ce i na drugom, mozda je nesto trenutno... mada evo traje vec par dana, ni jedan kanal e radi svud nema pristupa... Jel imao neko slican problem, kako da resim ovo?
 
Samo cu reci da im je odgovor genijalan....meni tako box kaze samo za crnogorske kanale,sto je kako je ovde neko rekao normalno jer su regionalno zakljucani mada ne vidim razlog.
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje za one koji imaju m:SAT box:

Prilikom uključivanja/isključivanja uređaja preko daljinskog da li se istovremeno uključuje/isključuje tv povezan preko hdmi kabla ili moram da koristim i daljinac od tv-a?
 
Mora da se koristi daljinac od tv-a imam na dva razlicita tv-a box-ove.Tu opciju imaju korisnici na optici jer su drugaciji boksovi I daljinci pa prilikom montaze monter upari,preslika daljinski I onda ima ta opcija za koju pitas.Ovaj daljinac na msat je najobicniji nema opciju memorisanja I kopiranja kao daljinac na optici barem koliko je meni poznato ali neka potvrdi jos neko.
 
Hvala. Ja tu opciju imam na EON-u. Čak i kada se direktno na uređaju uključuje/isključuje tv reaguje. Mislim da u tom slučaju komanda ide preko hdmi kabla pa sam se ponadao da je isto i kod m:SAT boxa.
 
zna li neko kako da resim "gresku 6 - nema pristupa". Vec par dana mi ni jedan kanal ne radi, koji god pustim izbacuje "nema pristupa (6)" i tako na svim kanalima, a na drugom tv-u radi sve. Zvao njih i oni rekli kao ako na jednom tv-u radi da ce i na drugom, mozda je nesto trenutno... mada evo traje vec par dana, ni jedan kanal e radi svud nema pristupa... Jel imao neko slican problem, kako da resim ovo?

Meni se isto desilo juče"nema pristupa (6)".
Jesi li uspeo da rešiš problem?
 
Da odgovorim sam sebi.
Jednostavno su me isključili,jer nisu plaćeni računi od prošle godine.
Trebalo je biti 5 meseci po 1 dinar, međutim:
"U okvir računa naplaćuje se mesečna naknada za m:SAT uslugu koja iznosi 1.399,00 dinara i mesečna naknada za STB uređaj u iznosu od 300 dinara."
???
Kada sam potpisivao ugovor bilo je rečeno da je drugi risiver gratis???
Naravoučenije,čekam sledeću godinu da istekne ugovor i ćao.1699 din. za one kanale,ne.
Imam IPTV za 10 puta manje para,znam ,nije isto ali sam takođe siguran da msattv nije 10 puta bolji.
 
Dobro jutro svima,
15.10. mi ističe ugovor za Box 4 paket pa nameravam da pređem na ovaj novi Box 4 sa mSAT televizijom. Pošto zaista ništa ne znam o satelitskoj televiziji interesuje me sledeće: da li satelitska antena koju će mi monteri postaviti mora stajati na što većoj visini (na krovu) ili može stajati, recimo, na nekoj terasi na spratu ili prizemlju?
Pošto planiram da povežem dva TV-a (rekli su mi da je drugi BOX gratis) interesuje me kako se povezuje drugi TV? Da li direktno na antenu ili to ide preko nekog uređaja...? Izvinjavam se na laičkim pitanjima - potrebni su mi odgovori da bih isplanirao raspored kablova po kući. Jedan TV mi je na spratu a drugi u prizemlju.
 
Tanjir moze da stoji i na terasi ako nema nekih prepreka ka nebu, dva boxa na jedan tanjir moze na vise nacina ali najverovatniji da ces dobiti dual lnb ili lnb sa dva izlaza.
 
Twin lnb daju, tako da se oba boxa vežu na antenu
 
Da li neko zna jel msat usluga radi u inostranstvu? Drugar hoce da uzme i odnese u Nemacku da gleda zvao je call centar oni naravno rekli da radi samo u Srbiji al ako ide preko satelita nije mi jasno sto ne bi radilo bilo gde...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
4Suvjdg.png
Paneuropean beam sa Astra 23.5e pokriva Evropu, ne bi trebalo da bude problema...
ovo u sredini najcrvenije znaci da je dovoljna antena od 50cm... na obodu je vec potrebna minimum 120 cm antena u precniku.
 
Poslednja izmena:
Sta se desava,nemam arenu 2,3,4,5,samo imam arenu1,i nemam filmske kanale pocevsi od broja 40,da li se to jos nekom desava?
 
Da li neko zna jel msat usluga radi u inostranstvu? Drugar hoce da uzme i odnese u Nemacku da gleda zvao je call centar oni naravno rekli da radi samo u Srbiji al ako ide preko satelita nije mi jasno sto ne bi radilo bilo gde...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Može slobodno,samo je bitno da usluga bude vezana na račun u Srbiji. Mislim da može da se uzme i u Austriji jer i tamo postoji Telekom Srbija kao Mtel.at
Ja koristim u kamionu od Švedske, Španije do Sicilije sa antenom od 40cm nemam nikakvih problema sem kada je izuzetno jaka kiša.
 
Jel zna neko na koliko moze da se uzme dodatni STB? Znam da za IPTV moze i na mesec dana, uzimao sam ga tako deset puta. Jel isto i kod satelitske?
 
STB se uzima bez ugovorne obaveze i može da se vrati bilo kada ali se pri svakom uzimanju naplaćuje priključna taksa od 1500 dinara. Može 3 dodatna do ukupno 4 STB-a (daju LNB sa 4 izlaza).
 
@Nabukodonosor Još uvek ne, pitao sam početkom meseca.

Mislim da neće nikad imati jer 1) "brine" ih piraterija, 2) ciljna grupa korisnika u većini slučajeva nema TV sa DVB-S2 dekoderom (odnosno ciljna grupa su im ruralna područja gde ne mogu da puste IPTV jer nema parica za xDSL uopšte ili je kvalitet/razdaljina prevelika) i/ili ne znaju da koriste CAM modul, 3) ne žele da se "muče" da podrže ovaj način pristupa, pošto je to svakako nestandardno kod nas na tržištu (ni bivši Digi ni sada Polaris ni Total TV nisu i neće imati podršku za CAM modul)

Edit: BTW, novi risiveri koje daju (koji izgledaju potpuno isto kao i stari osim što u kutiji ima power kabl koji je metar dugačak a ne pola metra kao pre, i novi firmver) nemaju više onaj problem da se zaglavljuju periodično i da se pale sa zelenom sliku, barem ova 3 komada što su mi dali sad u aprilu, i ne koče toliko koliko su ranije - odnosno ne koče uopšte osim što ne možeš više od 5 klika daljinskog u sekundi da odradiš, jednostavno ignoriše dalje klikove dok ih ne obradi. Sam interfejs jeste zbunjujuć ali se može lako navići na njega. Sa novi ažuriranjima ovaj put rade sve izmene liste kanala i pomeranje kanala a na starim modelima (koje sam koristio 2019 godine) to uopšte nije funkcionisali. I dalje se greje naravno jer je dosta kanala u HEVC kodiranju, a STB ima neki jadni "Ali" čip koji ide u te jeftine risivere, međutim to što se greje mu ne smeta previše sa ovim novim modelima jer se više ne crash-uje kao pre.
 
Jel novi risiver Nagravision sistem kodiranja ili je conax i dalje?
Može neka slika novog uređaja ako ga neko ima? Hvala.

@MilanKragujevic
za pirateriju ne moraju da brinu, i ovaj postojeći conax paired sistem im je skoro 100% siguran
tako da i preko CAM modula se ništa ne bi moglo uraditi da "prorade" onako kako ne bi želeli.
Problem zašto nema CAM modula po mom mišljenju je taj što MSAT ima u ponudi HEVC kanala
i dosta tv a kod korisnika ne podržava HEVC i tu bi nastao problem. Ne bi mogli objasniti nekome
zašto moraju kupiti novi tv da bi im radile Arene Sport npr. i tu je kraj priče.
Sličan slučaj će biti i sa Neosatom koji već daje conax CAM module uparene ali mogu da rade samo
u televizorima koji mogu da puste HEVC.
Što se tiče Totala kada uskoro pređu na novi sistem kodiranja Irdeto, verovatno će ponuditi i CAM
module koji će biti bez kartica kao što su im i novi risiveri Changhong (Irdeto caid 069F).
Inače ovaj sistem bez kartice je od 01.04.2021.počeo da koristi i Nova Digi Sk (Nagravision caid 1882).
 
Meni danas,sutra treba da montiraju opremu, koja je max preporučena dužina kabla? I kolika vidljivost je potrebna prema gore tj koji ugao.pravac znam manje više,jug( na severu Vojvodine će biti montaža)
 
To će ti majstori skratiti na najmanju moguću meru a da radi, ne brini za to.
Ni njima nije u interesu da ti vuku kabel 50m do antene, takođe i za samu
antenu na tebi ostaje samo kada ti kažu "e ovde može" da kažeš jel i tebi to
odgovara (fasada,terasa,..) ili ne?
 
Mogao si i da preskocis svoj komentar i da ostavis prostora da neko odgovori na ono sto sam pitao.
 
Pa ja mislim da sam ti i odgovorio, uz dobre namere naravno nikako loše?
 
Nazad
Vrh Dno