Šta je novo?

MTS na satelitu

Biće ovo dobra stvar


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ja mislim da su resili da pokriju kompletno trziste balkana a cene su im bolje nego na totalu. Meni istice ugovor za total za koji mesec i adio sto se tice sbb-a posle 12-13 godina.
Najbolja stvar je sto mi daju mogucnost i ptipejda sto meni odgovara da uvedem i na moru nase kanale a da ne vucem resiver tamo vamo vec daju cam modul...
 
Odlična stvar. Ne vidim ponudu sa internetom zajedno. Mozda i to bude dobra i jeftina varijanta. Nesto kao sto sbb nudi preko total-a


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobra stvar, ali neće biti toliko dobra ukoliko je ne ukombinuju sa Box paketima. U velikom broju mesta u Srbiji IPTV radi veoma loše zbog udaljenosti centrale do mesta priključka (kockice, medijske greške...)ili smanjuje i onako male brzine ADSL-a Veliki broj nas, korisnika ADSL-a zakucano je godinama na brzine do 10MB/s. Svako povećanje bi dobro došlo pa i ono od 4-5 MB/s koliko odvlači IPTV.
 
To "Box paket sa satelitskom TV" nećeš doživeti. Ipak je to državna firma sa marketinškim timom koji mozak troši ne na "optimizaciju ponude" nego na smišljanje "modernih"/trendi ili "duhovitih" reklama. Tako da ćeš ako hoćeš da "skočkaš ponudu" 99% sigurno morati uzimati na jedan ugovor Box 2 (fixni + net), na drugi ugovor tu novu satelitsku ponudu i eventualno na treći ugovor MTS postpaid tarifu (pošto "naravno" da ne postoji ni Box3 paket gde uzimaš mobilnu tarifu umesto IPTV usluge, pa da imaš "samo 2" ugovora ako hoćeš satelitsku TV).

Kao što ni SBB nikad nije ponudio D3i + DSL internet "budle" i sad neće nuditi EON + DSL net.
 
Poslednja izmena:
ja mislim da su resili da pokriju kompletno trziste balkana a cene su im bolje nego na totalu. Meni istice ugovor za total za koji mesec i adio sto se tice sbb-a posle 12-13 godina.
Najbolja stvar je sto mi daju mogucnost i ptipejda sto meni odgovara da uvedem i na moru nase kanale a da ne vucem resiver tamo vamo vec daju cam modul...

Nije sigurno da će imati CAM modul jer se uglavnom pominju samo risiveri, jedino gde piše cenovnik tu se pominje među uslugama i ''dodatni stb/cam'', inače risiveri nemaju kartice ali to je već poznato odavno.

Pripejd može, tj. usluga bez ugovorne obaveze ali u tom slučaju se plaćaju dve takse u iznosu od 8.500 dinara a ništa se ne plaća pri uvođenju usluge kada se potpisuje ugovorna obaveza na dve godine. I pretplata je skuplja za nekih 300 din mesečno po paketu kada ide na pripejd opciju.

Shaman je u pravu u vezi povezivanja MTS Satelita sa Boxom, nema od toga ništa, ja o tome pisah nedavno na drugoj temi pa me neki ''znalci'' prozivaše zbog toga.
 
Poslednja izmena:
Ovaj osnovni paket je dobar za te pare. Korektna ponuda.
 
Uklonjena ponuda sa sajta.

Sad sam ih kontaktirao sajt im je nadgradjen a ponuda jos uvek postoji kod njih. Kada ce se pojaviti na sajtu ona zena pojma nema.
Ja sam zainteresovan ali mi istice total tv 1.marta pa cu onda tek preci kod mts-a.. znaci cim mi se stvori uslov.
 
Poslednja izmena:
[MTS] m:sat nova platforma preko satelita

Kao što naslov kaže,krenuo je sa radom novi satelitski provajder m:sat Telekom Srbija.

Paket emituje preko satelita Astra 3B na poziciji 23.5°E sa 3 paketa ponude kanala na 4 tp:

start 1099 din.mes.

plus 1399 din. mes.

max 1799 din. mes. (oko 140 kanala, 22 HD + 5 Arena Sport u HD)

Cena montaže i opreme za nove korisnike je 1 din. i svi koji potpišu ugovor na 24 mes. imaju 3 meseca gratis full paket.

Signal sa 70 cm antenom je odličan na sva 4 tp a kvalitet sd slike je zadovoljavajuć,hd klasika..

U prilogu imate spisak kanala po paketima i par slikica nove opreme.

Kanali su kodirani (sem RTS Svet HD) u conaxu.

1.jpg

2.jpg

IMG-3715.jpg
 

Prilozi

  • m SAT TV spisak kanala.pdf
    315.6 KB · Pregleda: 599
Poslednja izmena:
I malo slika jačine signala sa 4 tp m:sat mereno preko satfindera Dr.HD 1000s .

IMG-3732.jpg

IMG-3733.jpg

IMG-3734.jpg

IMG-3735.jpg
 
Da li će moći ovo iz CG da se koristi, montaža preko mtel cg?
 
Mislim da će za sada biti jedino u Srbiji i BiH, otvorio sam ovde temu ne znajući da ova postoji?
Pa ako koga interesuje oprema kako izgleda, spisak kanala može da pogleda dok moderatori je
ne obrišu ili ne prebace ovde?
 
Instalacija 49e, moze 4m aktivan pa 8m mirovanje, paket 10e. Nije lose jos kad bi neka promocija ukljucila i besplatnu instalaciju :)
 
Koliki bitrejt imaju arene u HD?
 
Gde to videti kada u njihovom risiveru nema ova opcija?
Inače slika je ok, i ide u fhd 1920x1080i25 HEVC 16:9
 
Ne pitaj me samo kako sam izmerio :)

protok video signala na Areni Sport 2 HD ~2250 kbit/s, audio ~192 kbit/s.

1_0_19_4E35_C85_3_EB0000_0_0_0.jpg
 
Poslednja izmena:
I ja sam nesto slicno izmerio, jest da je hevc ali opet manje od 3 mbt, hm ...
 
Da,upravo je u tome i caka taj hevc manji protok po kanalu, više kanala po 1 tp...

Šta mislite koji kanali još fale u m:SAT platformi da bi bila bolje tražena i prodavana a da nisu SK?
 
Pa da upravo, pitanje je samo koliko je merodavan tj. da li dobro odrađuje video protok na taj način?
Na mom vu zero 4k ne radi ovaj plugin ali je risiver hevc, dok na dm800se radi ali taj rec.nije hevc :)
 
Ajd manje više kako si merio, to neću da pitam, nego odakle ti slika? :D
 
Ako zbog toga pitate odmah da znate da je upareno i da ne ide i neće ni ići preko toga što mislite da radi ili se nadate da će raditi. :)
A slika stavljena čisto da ima nešto da nije crna pozadina jer se onda ne bi video prozor od bitrate viewera :)
 
Nazad
Vrh Dno