Šta je novo?

MTS na satelitu

Ja pitao, jer sam ranije hteo dići brzinu, nije moglo, došli tehničari i ustanovili da mi je centrala udaljena preko 3km, i nisu mogli ostvariti preko 9 a da ne puca veza. To sam napomenuo kad su došli montirati antenu, i rekli ok, biće 10 megabita, i 100 din manje, 2299i potpisali tako ugovor nakon montaže antene.
Tek sad vidim da sam ranije napisao 2399, ne, plaćam 2299, 100 manje
 
Poslednja izmena:
Znaci da se cenkam posto sam ja 4 km od centrale i trenutno mi adsl radi sa realnih 5-6 Mbit/s bez seckanja,max 7 Mbit/s ali tad krecu problemi,ali kod drugog provajdera.

viber_image_2020-06-03_08-26-27.jpg
 
Ja pitao, jer sam ranije hteo dići brzinu, nije moglo, došli tehničari i ustanovili da mi je centrala udaljena preko 3km, i nisu mogli ostvariti preko 9 a da ne puca veza. To sam napomenuo kad su došli montirati antenu, i rekli ok, biće 10 megabita, i 100 din manje, 2299i potpisali tako ugovor nakon montaže antene.
Tek sad vidim da sam ranije napisao 2399, ne, plaćam 2299, 100 manje

Jel mozes da mi kazes model ADSL rutera koji si dobio uz BOX 3,da vidim karakteristike.
 
Koja je dijagonala msat satelitske antene,i do koje minimum dijagonale moze nesmetano da radi na podruciju vojvodine i sumadije?
 
Jak je signal sa 23E, pretpostavljam da stavljaju antene ili 60 ili 80.
 
Antena je 60
 
Da li je jos neko imao problem oko memorisanja kanala na m:sat risiveru? Nakon sto sam pronasao kanale, napravio sam drugaciji raspored istih tj. one kanale koje pratim podesio sam da budu u prvih 20-25. Problem je i u tome sto npr on ne prihvata kada pritisnem da pusti kanal 15 (brojevima), a znam da sam tu memorisao npr animal planet, on pusti nesto deseto, nesto sto me bilo po default na mestu broj 15 kada su kanali prvi put pronadjeni... E sad to je manji problem, broj kanala koje pratim je nekih 20ak tako da P+ / P- i nije neki problem jer je sve manje vise tu, ono je veci problem i sto mi poprilicno ide na nerve jeste to sto sam prinudjen da skoro svakodnevno redjam kanale ili da otvorim listu (OK dugme) i onda da listam dok nadjem koji je gde (brzina takvog listanja kanala na njihovom risiveru je spora, cesto i zabode na par sekundi kada se krene sa brzim listanjem, tako da ko koristi ovo zna problem...) Nakon sto ja kanale koje pratim namestim u prvih 20ak i memorisem ih tako nakon nekog vremena (nekad se zadrze tako 2/3 dana a nekad nakon par sati) kanali se razbacaju svud kao da sam ponovo izvrsio novu pretragu kanala, pa su onda ovi filmski kanali neki na 50-tom mestu, neki od 70/80, dokumentarni na 120/130... Sta ce meni u top10/20 kurir tv, k1, studio b, star tv... kad ja te kanale ne pratim, jednostavno hocu da na njihovom mestu stavim kanale koje svakodnevno gledam a ne da ih trazim po listi koje je gde. Da li neko ima ideju kako da resim ovo, da memorisem kanale a da se oni ne razbacaju sami??, jer me izludjuje to da svakog dana redjam kanale ili da ih trazim po listi, jednostavno ne zelim to, hocu da ih poredjam kako bi mi uvek bili na "dohvat ruke"... (inace dobio sam 2 njihova risivera i oba imaju isti problem oko redjanja kanala...)
 
Da li je jos neko imao problem oko memorisanja kanala na m:sat risiveru? Nakon sto sam pronasao kanale, napravio sam drugaciji raspored istih tj. one kanale koje pratim podesio sam da budu u prvih 20-25. Problem je i u tome sto npr on ne prihvata kada pritisnem da pusti kanal 15 (brojevima), a znam da sam tu memorisao npr animal planet, on pusti nesto deseto, nesto sto me bilo po default na mestu broj 15 kada su kanali prvi put pronadjeni... E sad to je manji problem, broj kanala koje pratim je nekih 20ak tako da P+ / P- i nije neki problem jer je sve manje vise tu, ono je veci problem i sto mi poprilicno ide na nerve jeste to sto sam prinudjen da skoro svakodnevno redjam kanale ili da otvorim listu (OK dugme) i onda da listam dok nadjem koji je gde (brzina takvog listanja kanala na njihovom risiveru je spora, cesto i zabode na par sekundi kada se krene sa brzim listanjem, tako da ko koristi ovo zna problem...) Nakon sto ja kanale koje pratim namestim u prvih 20ak i memorisem ih tako nakon nekog vremena (nekad se zadrze tako 2/3 dana a nekad nakon par sati) kanali se razbacaju svud kao da sam ponovo izvrsio novu pretragu kanala, pa su onda ovi filmski kanali neki na 50-tom mestu, neki od 70/80, dokumentarni na 120/130... Sta ce meni u top10/20 kurir tv, k1, studio b, star tv... kad ja te kanale ne pratim, jednostavno hocu da na njihovom mestu stavim kanale koje svakodnevno gledam a ne da ih trazim po listi koje je gde. Da li neko ima ideju kako da resim ovo, da memorisem kanale a da se oni ne razbacaju sami??, jer me izludjuje to da svakog dana redjam kanale ili da ih trazim po listi, jednostavno ne zelim to, hocu da ih poredjam kako bi mi uvek bili na "dohvat ruke"... (inace dobio sam 2 njihova risivera i oba imaju isti problem oko redjanja kanala...)

Nije to problem, to je tako namerno napravljeno u sw-u risivera, i tu nema pomoći
 
Da, i ja sam tako ređao kako meni odgovara, uvek pamti od par sati do 3-4 dana, i vrati na staro. Možda ti najbolja varijanta da ideš na favorite kanale, imaš fav dugme, ali opet je malo sporije nego preko strelica + Ok kombinacije.
 
Da li je jos neko imao problem oko memorisanja kanala na m:sat risiveru? Nakon sto sam pronasao kanale, napravio sam drugaciji raspored istih tj. one kanale koje pratim podesio sam da budu u prvih 20-25. Problem je i u tome sto npr on ne prihvata kada pritisnem da pusti kanal 15 (brojevima), a znam da sam tu memorisao npr animal planet, on pusti nesto deseto, nesto sto me bilo po default na mestu broj 15 kada su kanali prvi put pronadjeni... E sad to je manji problem, broj kanala koje pratim je nekih 20ak tako da P+ / P- i nije neki problem jer je sve manje vise tu, ono je veci problem i sto mi poprilicno ide na nerve jeste to sto sam prinudjen da skoro svakodnevno redjam kanale ili da otvorim listu (OK dugme) i onda da listam dok nadjem koji je gde (brzina takvog listanja kanala na njihovom risiveru je spora, cesto i zabode na par sekundi kada se krene sa brzim listanjem, tako da ko koristi ovo zna problem...) Nakon sto ja kanale koje pratim namestim u prvih 20ak i memorisem ih tako nakon nekog vremena (nekad se zadrze tako 2/3 dana a nekad nakon par sati) kanali se razbacaju svud kao da sam ponovo izvrsio novu pretragu kanala, pa su onda ovi filmski kanali neki na 50-tom mestu, neki od 70/80, dokumentarni na 120/130... Sta ce meni u top10/20 kurir tv, k1, studio b, star tv... kad ja te kanale ne pratim, jednostavno hocu da na njihovom mestu stavim kanale koje svakodnevno gledam a ne da ih trazim po listi koje je gde. Da li neko ima ideju kako da resim ovo, da memorisem kanale a da se oni ne razbacaju sami??, jer me izludjuje to da svakog dana redjam kanale ili da ih trazim po listi, jednostavno ne zelim to, hocu da ih poredjam kako bi mi uvek bili na "dohvat ruke"... (inace dobio sam 2 njihova risivera i oba imaju isti problem oko redjanja kanala...)


Ja sam obrisao ceo transponder-onaj gde je belami,itd..

Ostale bulshit kanale brisem

Vracaju se ponovo,nekad brzo a nekad posle 20 tak dana

To je neki bag u ovoj kanturini od resivera

telekonj moroni definitivno ne umeju da zakljucaju kanale,sve radi full
 
Da, i ja sam tako ređao kako meni odgovara, uvek pamti od par sati do 3-4 dana, i vrati na staro. Možda ti najbolja varijanta da ideš na favorite kanale, imaš fav dugme, ali opet je malo sporije nego preko strelica + Ok kombinacije.

jedino to preostaje, jeste sporij nego + / - ali opet tu cu imati samo listu kanala koje pratim da ne ih ne trazim po celoj listi gde su i oni kanali koji me ne interesuju... Hvala svima na odgovoru, inace jako velika glupost sto ne mozes sam da podesis kanale kako hoces :mad:
 
Da li je nekome antena na dohvat ruke,tacnije nosac,jer mi je potreban razmak izmedju rupa u vasem slucaju centara srafova posto vam je vec montiran.Da vidim gde bi mogao da se montira.
 
Koja je dijagonala msat satelitske antene,i do koje minimum dijagonale moze nesmetano da radi na podruciju vojvodine i sumadije?

Ja pratim sa antenom od 40cm po čitavoj Evropi, od Skandinavije do Italije, morao sam uzeti tu veličinu tanjira zbog mesta, težine i otpora vetra jer sam često u Švedskoj i Danakoj. Koristim uslugu u kamionu montiram je svaki vikend i treba mi nekih 15min vremena da to uradim. Jedini problem je kada je izuzetno jaka kiša, provala oblaka, tada nemam signal.
Vrati se par postova nazad imaš sliku veličine antene kada sam je prvi put probao u Srbiji na kolima.
 
Usluga montirana pre neki dan,antena u mom slucaju je 80cm sa twin monoblok LNB 4.3" koji je usmeren na astru 23.5e odakle se emituje msat I astru 19.2e gde ima dosta FTA kanala.
E sad kvalitet slike je po mojim standardima losiji,cak I na hd kanalima se vidi nizak bit rate.(televizori su full hd I 4 k)
Pre ovoga sam koristio dvbt2 boxove koji primaju par kanala oko pet u 1080I rezoluciji sto je naspram sat set top boxa nebo I zemlja u kvalitetu slike.
Sve u semu ,sve ima svoje prednosti I mane,vise korisnih kanala losija slika,naspram manje kanala sa boljom slikom,tako da sad kombinujem ta dva boxa u zavisnosti sta se gleda.
 
Da li su svima travel chanel I viasat nature na cini mi se Madjarskom a ide Srpski titl I zasto?
Da li su I vama Crnogorski kanali zakljucani?
 
Da li su svima travel chanel I viasat nature na cini mi se Madjarskom a ide Srpski titl I zasto?
Da li su I vama Crnogorski kanali zakljucani?

Prebaci u audio podešavanju na engleski. Inače po default si mi bili na madjarskom.
Da crnogorski kanali su zaključano, geografsko ograničenje.
 
Hvala reseno,oba audio jezika su bila na srpskom drugi sam prebacio na engleski I sad je ok.
 
Jutros rano u 4h Beograd jaka kisa I vetar umeren,na tv pise nema signala odem da proverim u listi satelita astra 23.5e jacina signala 60 % kvalitet 0%
prvo sam pomislio da je vetar pomerio antenu ali satelit ispod astra 19.2e fta prikazuje jacinu 91% kvalitet 80+% znaci da nije antena pomerena I posle 20min sve se samo vratilo u normalu .Kako je moguce da je prijem sa jednog bio ok a sa drugog los u isto vreme,na istoj anteni? Ili je neki bag na lnb-u bio?
 
Možda je problem bio do njih, na uplinku. Da li si probao fta kanale na 23,5 koji nisu u mts paketu?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Da li je neko uzeo njihov CAM modul, ili je i dalje to samo u najavi?
Pozdrav
 
Nema toga
Bila samo najava od koje nije bilo ništa
 
Da li se nekome desavaju prekidi kad se naoblaci malo jace a u daljini grmi,malo pre je prekid bio 5 min i sad radi opet normalno a oblaci su jos tamniji.Ovo se do sad desilo vec par puta od ugradnje ima oko 3 nedelje.Sta ce biti tek kad pocne sneg da pada danima.
viber_image_2020-08-09_19-30-42.jpg
viber_image_2020-08-09_19-30-43.jpg
viber_image_2020-08-09_19-30-44.jpg
viber_image_2020-08-09_19-30-421.jpg
 
Nije antena uštimana kako treba
 
Ne verujem da je do toga (upucavana je sa profi uredjajem nije sa mobilnim telefonom i kompasom kako mnogi rade) ,evo sad i dalje nebo sivo,sivo i krenula kisa.Ali ne grmi.Sad je signal dobar kad je vedro bude jos bolji za koji procenat.
viber_image_2020-08-09_19-56-34.jpg
viber_image_2020-08-09_19-56-341.jpg

Da li je moguce da kad grmi ima tih smetnji zbog elektromagnetnog praznjenja pa to ometa?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno