Šta je novo?

Sklapanje računara

coa.mcfc

Poštovan
Učlanjen(a)
28.09.2017
Poruke
21
Poena
54
Pozdrav ljudi, skoro mi je crko komp a sada sam naručio novi pa me interesuje kako sam izabrao konfigiraciju i par stvari oko sklapanja.
Matična: ASRock AM4AB350M PRO4 DDR4/SATA3/GLAN/7.1/USB 3.1
SSD: Kingston SATA3 120GB UV400 550/350MB/S
RAM: DIMM DDR4 2x8GB 3200MHz GeIL EVO Protenza CL16
Napajanje: LC Power LC600H-12 V2.31 bulk 600W
Procesor : AMD AM4 Ryzen 3 1300X 3.50GHz BOX 8mb cache.
Zanima me šta mislite o ovoj konfiguraciji, šta sve može da radi na njoj. I da li sutra kada sklopim sve moram da radim update biosa i slicno. I da napomenem od starog kućišta mi je ostala samo prazna kutija, pa ako vidite da neki kabl ili nešto fali recite ovde da dokupim sutra. Veliki pozdrav svima i unapred hvala.

Послато са SM-A750FN уз помоћ Тапатока
 
Uzmi u startu duplo veći SSD, a posle dokupi 8 GB RAM-a, malo je 128 danas.

Drugo, a i bitnije, taj procesor nema integrisanu grafičku kartu, tako da moraš i to gledati da kupiš.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Uzmi u startu duplo veći SSD, a posle dokupi 8 GB RAM-a, malo je 128 danas.

Drugo, a i bitnije, taj procesor nema integrisanu grafičku kartu, tako da moraš i to gledati da kupiš.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Kako misliš nema integrisanu graficku kartu? [emoji849] sad već počinjem da psujem radnika iz WinWin-a.

Послато са SM-A750FN уз помоћ Тапатока
 
Pa nema, šta da ti kažem :)

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Takoe!

Ili zameni procesor za APU (2200G na primer) ili ubaci grafičku.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Takoe!

Ili zameni procesor za APU (2200G na primer) ili ubaci grafičku.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Ryzen 3 2200G nema na stanju i stigao bi tek posle nove godine to je i razlog zasto sam izabrao 1300x jer sam mislio da ima integrisanu graficku. Imam neku nvidia 210 staru da li moze da posluzi dok ne kupim novu?

Послато са SM-A750FN уз помоћ Тапатока
 
Može.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
No problemo :)

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Za taj komp ti ne treba 600W, gledaj da izbacis LC Power i uzmes neki krsteni brand napajanja, Corsair, Silverstone, Seasonic, minimum Cooler Master,, barem da nije Kinez, bilo koje snage.

Drugo, ne treba ti toliko brza memorija, ako tu mozes da ustedis, a pogotovo ti ne treba 16GB, vec samo uzmes jedan stik od 8GB i posle mozes da dokupis ako ikada zatreba, ali sumnjam.

I naravno, ovo sto ti rekose za cpu.

Za ssd ti je dovoljno 120gb samo za sistem, ali moras imati veci HDD pored toga.
Mozes uzeti i 250gb ssd, ako si u mogucnosti.
I pogledaj ponudu u vise prodavnica, pogledaj online, nema sanse da je WW najjeftiniji :)

Edit
Sada vudeh da si vec uzeo, pa onda nema veze :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Za taj komp ti ne treba 600W, gledaj da izbacis LC Power i uzmes neki krsteni brand napajanja, Corsair, Silverstone, Seasonic, minimum Cooler Master,, barem da nije Kinez, bilo koje snage.

Drugo, ne treba ti toliko brza memorija, ako tu mozes da ustedis, a pogotovo ti ne treba 16GB, vec samo uzmes jedan stik od 8GB i posle mozes da dokupis ako ikada zatreba, ali sumnjam.

I naravno, ovo sto ti rekose za cpu.

Za ssd ti je dovoljno 120gb samo za sistem, ali moras imati veci HDD pored toga.
Mozes uzeti i 250gb ssd, ako si u mogucnosti.
I pogledaj ponudu u vise prodavnica, pogledaj online, nema sanse da je WW najjeftiniji :)

Edit
Sada vudeh da si vec uzeo, pa onda nema veze :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Vec sam uzeo ovo sve, ali do trenutka podizanja komponenti mogu da menjam. Tako da cu ipak da sacekam za Ryzen 2200G.
SSD mi ne treba veci jer imam novi HDD od 500 gb koji nema 40 radnih sati tako da ce da sljaka. A napajanje sam uzeo od 600W jer planiram vremenom da kupim neku graficku solidnu a do tada cu na Ryzenu jer cu sutra da porucim 2200G umesto 1300X.

Послато са SM-A750FN уз помоћ Тапатока
 
Vec sam uzeo ovo sve, ali do trenutka podizanja komponenti mogu da menjam. Tako da cu ipak da sacekam za Ryzen 2200G.
SSD mi ne treba veci jer imam novi HDD od 500 gb koji nema 40 radnih sati tako da ce da sljaka. A napajanje sam uzeo od 600W jer planiram vremenom da kupim neku graficku solidnu a do tada cu na Ryzenu jer cu sutra da porucim 2200G umesto 1300X.
OK, al' kad budes jednog dana probao SSD i video kako sistem onda radi, seti se ovoga ;)

To sto za LC napajanje pise da je 600W ne znaci da je kvalitetno - nisu ti dzabe iskusniji preporucili da trazis kvalitetnije a slabije.

Pa ne znam bas ima i dobrih i losih utisaka, sta mislis ti konkretno zasto je problematicna?
Pun je forum prituzbi na nju - potrazi malo.

A ako ces ipak uzimati 2200G za B350 chipset, trazi da ti u radnji odrade BIOS update.
 
OK, al' kad budes jednog dana probao SSD i video kako sistem onda radi, seti se ovoga ;)

To sto za LC napajanje pise da je 600W ne znaci da je kvalitetno - nisu ti dzabe iskusniji preporucili da trazis kvalitetnije a slabije.


Pun je forum prituzbi na nju - potrazi malo.

A ako ces ipak uzimati 2200G za B350 chipset, trazi da ti u radnji odrade BIOS update.
A lose si razumeo, ja uzimam SSD 120GB sada, s tim sto cu da koristim HDD za podatke a SSD za sistem.
Mora da se odradi Update biosa ? Ne mogu ja to da odradim, mislim nisam skroz truba snasao bih se valjda.

Послато са SM-A750FN уз помоћ Тапатока
 
Sorry, radim nesto paralelno pa sam u brzini prevideo. U svakom slucaju, mislim da ti je na duze staze bolje da uzmes duplo veci (240GB) sa brzom brzinom upisa (write) za 4390 RSD.

Za BIOS update, koji je potreban da bi ploca radila sa 2200G procesorom, ti treba stariji procesor od njega kojeg ploca prepoznaje.
 
Sorry, radim nesto paralelno pa sam u brzini prevideo. U svakom slucaju, mislim da ti je na duze staze bolje da uzmes duplo veci (240GB) sa brzom brzinom upisa (write) za 4390 RSD.

Za BIOS update, koji je potreban da bi ploca radila sa 2200G procesorom, ti treba stariji procesor od njega kojeg ploca prepoznaje.
Uuu *mjau**mjau**mjau* moraću da se cimam i sa njima tamo oko toga.

Послато са SM-A750FN уз помоћ Тапатока
 
Taj LC Power je za taj novac korektna kupovina, dovoljno da možeš da ubaciš neku grafičku kartu srednje klase tipa GTX 1060 i da bude dovoljno. Ništa više od toga.

Mada sa maloprodajnom cenom od 30 evra i sam znaš da tu nema reči o nekom kvalitetu. Za 20-25 evra više dobijaš značajno kvalitetniji i pouzdaniji proizvod, pa čak i vizuelno lepši ako ti to nešto znači, pošto je taj LC siva limena kutija sa paukovom mrežom kablova koje može biti i malo bučno.

Ako ikada budeš ubacivao neku malo moćniju grafičku kartu, bićeš mirniji ako imaš napajanje za koje sigurno znaš da može da izdrži opterećenje. Plus, verovatno ćeš ga iskoristiti i za konfiguraciju koja će u budućnosti da zameni ovu što sada praviš.

Iskreno, SSD razmotri od 256 GB jer 120 je baš knap. Prvo formatiranje, pa Windows sa drajverima i programima 30 GB, pa 20 GB što moraš ostaviti slobodno za sam disk, dve-tri igre i već je pun disk.

RAM je OK, brz i u dual channel modu, to nemoj menjati, pogotovo ako uzimaš 2200G.

Za bios na ploči je u početku bilo problema, sada već je moguće da je sve ispeglano, zavisi koliko dugo im ploča leži na lageru.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Taj LC Power je za taj novac korektna kupovina, dovoljno da možeš da ubaciš neku grafičku kartu srednje klase tipa GTX 1060 i da bude dovoljno. Ništa više od toga.

Mada sa maloprodajnom cenom od 30 evra i sam znaš da tu nema reči o nekom kvalitetu. Za 20-25 evra više dobijaš značajno kvalitetniji i pouzdaniji proizvod, pa čak i vizuelno lepši ako ti to nešto znači, pošto je taj LC siva limena kutija sa paukovom mrežom kablova koje može biti i malo bučno.

Ako ikada budeš ubacivao neku malo moćniju grafičku kartu, bićeš mirniji ako imaš napajanje za koje sigurno znaš da može da izdrži opterećenje. Plus, verovatno ćeš ga iskoristiti i za konfiguraciju koja će u budućnosti da zameni ovu što sada praviš.

Iskreno, SSD razmotri od 256 GB jer 120 je baš knap. Prvo formatiranje, pa Windows sa drajverima i programima 30 GB, pa 20 GB što moraš ostaviti slobodno za sam disk, dve-tri igre i već je pun disk.

RAM je OK, brz i u dual channel modu, to nemoj menjati, pogotovo ako uzimaš 2200G.

Za bios na ploči je u početku bilo problema, sada već je moguće da je sve ispeglano, zavisi koliko dugo im ploča leži na lageru.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Pa da ali svakako moracu da trazim Update jer ne znam da li je odradjen ili ne. A da uzmem plocu a nemam drugi procesor AM4 mogu samo da je gledam i ne mogu da je update.

Послато са SM-A750FN уз помоћ Тапатока
 
Onda insistiraj da odrade ažuriranje, Ryzen se prodaje na tone pa ne bi trebalo da bude problema.



Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ili uzmi B450 plocu.

Cisto ako nisi znao, ta konkretna ploca koju si odabrao moze da se nadje u radnji na E za 1000 dinara manje...
 
Poslednja izmena:
Onda insistiraj da odrade ažuriranje, Ryzen se prodaje na tone pa ne bi trebalo da bude problema.



Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Uzeo sam sve sem procesora koji stize u ponedeljak. Sklopio sam ovo u kuciste, mislim da sam dobro odradio to, mefjutim kada povezem na struju nista se ne desava ni kuler ne vrti na napajanju ni piskavac ne pisti, pa pitam jel moguce da ploca da neki znak bez procesora ili je nemoguce?

Послато са SM-A750FN уз помоћ Тапатока
 
Neke ploče ne postuju bez procesora, a neke postuju.

Sačekaj da ti stigne procesor pa probaj, a ako tada ne bude radilo isprobaj i napajanje.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno