Šta je novo?

Pitanje oko garancije za kopir

-j1ggy-

Slavan
Učlanjen(a)
31.10.2007
Poruke
483
Poena
365
Hteo sam da stavim temu u "...multifunkcionalni uredjaji..." ali bi tamo bio blagi off, i misljenja sam da je prikladnije za ovaj podforum.

Elem, kupio sam polovan Canon fotokopir (ir c2380i), koji je prodavac generalno servisirao i kao takvog mi ga je prodao za 800 evra sa 12 meseci garancije. Radi se o firmi iz BG, koja se ozbiljno bavi tim poslom. Imao sam i opciju da za duplo manje novca uzmem kopir iz magacina, pa da ga dam nekom da ga sredjuje, ali sam resio da uzmem ovaj, zbog garancije. Na njemu je odradjeno 156k kopija u momentu kupovine.

6 meseci nakon kupovine, doslo je do problema, gde mi je kopir "sencio" papir u i prilikom stampe test stranice je ostavljao tragove kao spirala preko lista, pa nisam nista cackao i pozvao sam coveka da dodje i da mi donese 4 nova tonera za stampac koje sam mu (njegovom serviseru) uredno platio u na licu mesta (250 evra), jer su stari bili pred kraj, pa kad vec dolazi da popravi masinu, da ubijemo dve muve...

Serviser je ocitao stanje brojaca (164k kopija) sve popravio i zamenio sledece delove:

-bubanj + cistac - magenta
-cistac transfer folije

Nakon toga, ja dobijam poziv da nista od tih delova ne podleze garanciji i da treba da im platim punu cenu popravke (18k dinara).
Ne razumem se u kopire i njihove pokretne i nepokretne delove, ali malo mi je nelogicno da nakon 8k kopija ja imam te probleme, a kopir je, navodno, generalno servisiran i nakon kupovine koriscen u manjoj kancelariji i iskljucivo za potrebe firme tj nije usluzno, i pravio je u proseku manje od 1500 kopija mesecno za tih 6 meseci tj. oko 50 kopija na dan, sto je za takvu masinu smesno... Receno mi je da je to sve potrosni materijal i da ne podleze garanciji, pa sam sada u rebusu da li da platim, ili je nesto ili su svi navedeni delovi pokriveni garancijom?
 
Poslednja izmena:
Ono što je bitno je da li je to kupila firma preko računa od njih ili fizičko lice?
Ako je firma onda ZZP ne važi, ako je fizičko lice onda ZZP važi naravno ako imaš račun.
Na polovnu robu zakonska garancija je 12 meseci, tako da po mom mišljenju jedino toneri ne podležu garanciji. Svakako bi kontaktirao udruženje za zaštitu potrošača da oni daju savet šta uraditi.
 
Kao fizicko lice sam ga kupio.

Hvala vam za informacije, tu su negde u skladu i sa mojim razmisljanjem. Najmanji problem je platiti 18k, ali kao i vecina, ne volim da me vuku za nos...
 
Nazad
Vrh Dno