Šta je novo?

Odgvorite me od kupovine Honor Play !

Sexy-NOT

Cenjen
Učlanjen(a)
16.04.2012
Poruke
110
Poena
169
Rešio sam da kupim Honor Play.

Ima već tri meseca od kad se pojavio, merkam, meračim, upoređujem, gledam YT reviewe...

Kako god da poredim, i sa kojim god modelom, i dalje mi se čini kao dobar/bolji izbor.

Napišite nešto negativno o Honor Play, neki razlog da se ipak pokolebam.
 
Da dodam najverovatnije cu opet uzeti neki xiaomi model samo mislim da ipak nisu toliko bolji od drugih. Isto tako to sto ima manje zalbi na honor play telefone moze da znaci da su ljudi zadovoljni njima i da ih zato ima manje po forumima a ne zato sto se manje prodaju jer ipak zvanicni podaci su drugaciji
Promeniti ime teme u batakoleta je nemoguće odgovoriti od kupovine honor telefona [emoji39]. Sorry za off ali nisam mogao da izdržim.

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
 
Ima li neko taj honor play da postavi koju sliku u ful rezoluciji, pa da vidimo koliko su te kamere bas lose? Ja mislim ako su kamere ok za taj rang, da je ovo vrhunska kupovina.
 
Samo se delimicno slazem jer nije tacno da je huawei manje poznat i popularan jer prema svim zvanicnim podacima huawei prodaje vise telefona cak je sada drugi iza samsunga a xiaomi cetvrti, razlika se meri milionima primeraka. Zar su stvarno toliki milioni ljudi bas toliko glupi pa kupuju samsung huawei ili iphone u svim kategorijama a losiji su od xiaomi. Ja sam kupio redmi note 2 kad ga gotovo niko nije imao koristim ga i danas imao sam dosta sitnih gluposti resavao sam ih i generalno sam zadovoljan. Isto tako mnogo ljudi u mom okruzenju je koristilo druge marke bez ikakvih problema. Xiaomi je mlada firma koja forsira iphone izgled i funkcije android telefona sve su bolji ali ipak treba da prodje vreme da pocnu da prave ozbiljne telefone kao njihovi suparnici pre svega softverski. Citao sam mnogo foruma i njihovi clanovi su mnogo realniji narocito u svetu, jedino na benchu ne postoji nista drugo osim xiaomi sve ostalo nista ne valja. Iz mog iskustva xiaomi je sada na nivou na kojem je huawei bio pre 3-4 godine ali ne sumnjam da ce ih brzo dostici pa i prestici. Xiaomi jeste najbolja kupovina za novac ali ne i najbolji u svemu, pa i huawei je tako poceo. Problem u Srbiji je sto je tesko probati neki model pre kupovine ili ga vratiti pisle 15 dana ako ne odgovara pa je izbor otezan. I da imam pare nikad ne bih dao 1000€ za telefon ali bih vrlo rado kad bih mogao da biram poklon izabrao neki vrhunski samsung ili iphone pre xiaomi ili huawei telefona
Nisam rrekao da je Huawei manje poznat sada. Ali u. ono vreme kad je Xiaomi bio poznat po sajtevima kao XDA, Huawei je bio, moz se reci odron. Kako se popularno kaze za krs telefone.
 
Sad nije nista bolja situacija, samo su nasipali milijarde u marketing. Sve je jasno kad prakticno nigde (sto se tice vecih sajtova i kanala) nije bilo reci o problemima sa ekranom na M20 Pro.

Jedino sto valja od njih je Mate flagship serija (ovde ne racunam Lite verzije Mate telefona), eventualno poneki solidan Honor. Ostalo je sve precenjeni, prehajpovani krs.
 
Ma jok, nekonkurentan chipset (losiji i od SD 835, kamo li SD 845), prehajpovana kamera, daleko ruzniji od konkurencije (notch+front FP, frankenstajn), softver los, ekran nista posebno, nema Gorilla Glass. Sve u svemu ispod proseka za flagship 2018-toj godini, a po hajpu i reklamama bi covek rekao da je medju najboljima.
 
Ruzan jeste, notch imali skoro svi osim samsunga, softver *mjau**mjau**mjau* takav je kod svih huaweia, voleo bi da je malo drugaciji.
Proc nije bolji od SD ali je u klasi sa Exynosom, mozda i upotrebljiviji.
Ekran u proseku klase, steta za GG.
Nije najbolji tel u 2018 ali je sasvim solidan sa kamerom koja je najbolja u LL i baterijom iznad proseka
 
Nije konkurentan sa Exynoss-om u S9(+) i Note 9.

Ukratko, na tom P20 Pro nista nije najbolje, osim eto te kamere u LL (i to pitanje koliko uz GCam na Samsungu), mada izmedju flagshipova je sve manja i manja razlika u kameri.

Ekran prosek, chipset ispod proseka, dizajn los, softver meh, a cena kao da je konkurentan. S9 ima 3 puta bolji ekran, konkurentnu kameru, bolji chipset (osim 4g modema), bolji IP rejting, po dizajnu neuporedivo bolji, jedino po cemu je realno losiji je autonomija, eventualno LL kamera (posto su svi danas polu-profi fotografi i 24/7 fotkaju u LL sa mobilnim telefonom).

To su telefoni slicne cene i izasli u slicno vreme, toliko o tome. Cak je i P20 Pro skuplji bio po izlasku, sad vidim.

Edit:

Zaboravih da je S9 ide sa 4GB memorije, mada to ne menja mnogo situaciju.
 
Poslednja izmena:
Najbolje vidiš po cenama polovnih telefona. S7/P9 bili konkurenti - koja je cena sad jednog a koja drugog. Isto S8/P10. Huawei mnogo brzo gubi cenu. Samsung jedini koji prati Apple po zadržavanju vrednosti, ali i on kaska.

Generalno Huawei prehajpovan. Dok su bili kao Xiaomi, imali dobru cenu ok je bilo, ali sad su po ceni ravni konkurentima.

Čipset u Huawei po performansama kaska i za Exynosom, a sa SD ne može ni da se poredi. To se najbolje vidi u video snimanju gde čipset igra važnu ulogu. Jednostavno ne može da isprati novu generaciju telefona. Nema da video snimak secka i sl. ali se primećuje neki nedostatak. Kao da su u pitanju mid range uređaji.

Jedino što su uspeli kameru da naprave ko svet, koja opet nije realna. Noćne slike jesu fenomenalne ali nisu realne. Deluju kao da su obrađene u Photo Shop-u.

Ja sam stavio s9+ na oglase, ali realno ne znam kojim fonom da ga zamenim. Note 9 mi je prevelik (kao i sam s9+), mate 20 pro jedino zbog kamere da uzmem. Bio bi mi idealan fon veličine običnog s8/s9 ali sa kamerom i baterijom kao kod s9+/note 9.
 
E ovo je prava rasprava jos kada bi se javili korisnici huawei telefona sa iskustvima. U mom okruzenju sam uticao na mnoge da kupe xiaomi jer su videli da je odlican telefon a povoljna cena. Isto tako mnogi koriste huawei, samsumg i to su ljudi koji kupe telefon koriste ga zadoboljni su ne posecuju forume i bitno ime je im uredjaj lepo fluidno radi bez kocenja i slicno a tako danas prakticno rade svi telefoni vodece cetvorke. Vecinu ljudi ne interesuje sta je u telefonu mi smo manjina koju sve to interesuje i raspravlja o tome pa i nismo bas dobri za savete koji telefon kupiti. Mene kad danas pitaju sta da kupim odgovorim sta ti se svidja kako ti lezi u ruci i za sta imas pare i da su od samsunga iphone huawei ili xiaomi, ostale iskljucujem jer ne poznajem nisam koristio a ima mnogo novih firmi kojima treba vreme da dostignu kvalitet velikh firmi. U jednom periodu sam radio servis mobilnih telefona i tada sam znao sta se najvise a sta najmanje kvari pa sam savetovao ljude . Sto se tice mojih nedoumica kupio bih telefon koji ima sve mogucnosti poput nfc ali nije mi toliko bitna kamera jer imam dslr za ozbiljne fotigrafije a ni radio ne slusam, a da bude cenovno pristupacan najvise do 300€. U tom rangu sam jedino nasao taj honor play koji na kp moze da se nadje za 240€. Najpovoljniji xiaomi mi8 koji bih vrlo rado kupio jer mi se bas svidja je 350€ minimum a to mi je trenutno bas mnogo. Znaci displej 6-6,5 inca, pristojne kamere , ne mora 3,5mm za slusalice obavezno nfc , dobra baterija , dobra izrada . Znaci ja sam nasao ili honor play ili mi 8 koji mi je preskup ako postoji nesto bolje do 300€ a da ste probali ili koristili otvoren sam za savete, nemam predrasude
 
E ovo je prava rasprava jos kada bi se javili korisnici huawei telefona sa iskustvima. U mom okruzenju sam uticao na mnoge da kupe xiaomi jer su videli da je odlican telefon a povoljna cena. Isto tako mnogi koriste huawei, samsumg i to su ljudi koji kupe telefon koriste ga zadoboljni su ne posecuju forume i bitno ime je im uredjaj lepo fluidno radi bez kocenja i slicno a tako danas prakticno rade svi telefoni vodece cetvorke. Vecinu ljudi ne interesuje sta je u telefonu mi smo manjina koju sve to interesuje i raspravlja o tome pa i nismo bas dobri za savete koji telefon kupiti. Mene kad danas pitaju sta da kupim odgovorim sta ti se svidja kako ti lezi u ruci i za sta imas pare i da su od samsunga iphone huawei ili xiaomi, ostale iskljucujem jer ne poznajem nisam koristio a ima mnogo novih firmi kojima treba vreme da dostignu kvalitet velikh firmi. U jednom periodu sam radio servis mobilnih telefona i tada sam znao sta se najvise a sta najmanje kvari pa sam savetovao ljude . Sto se tice mojih nedoumica kupio bih telefon koji ima sve mogucnosti poput nfc ali nije mi toliko bitna kamera jer imam dslr za ozbiljne fotigrafije a ni radio ne slusam, a da bude cenovno pristupacan najvise do 300€. U tom rangu sam jedino nasao taj honor play koji na kp moze da se nadje za 240€. Najpovoljniji xiaomi mi8 koji bih vrlo rado kupio jer mi se bas svidja je 350€ minimum a to mi je trenutno bas mnogo. Znaci displej 6-6,5 inca, pristojne kamere , ne mora 3,5mm za slusalice obavezno nfc , dobra baterija , dobra izrada . Znaci ja sam nasao ili honor play ili mi 8 koji mi je preskup ako postoji nesto bolje do 300€ a da ste probali ili koristili otvoren sam za savete, nemam predrasude

Mate 20 npr ako imas srece da uleti za 300e. Mislim da ima sve sto si naveo
 
Mislim da u rangu od 240-290e xiaomi mi mix2 i 2s daju najviše za uloženo.
 
Ne, uzeo mix 2 bez s 6/128. Jako sam zadovoljan, nemam problema, brz je, baterija ok, jako brzo puni bateriju, slike ok. Selfi ne koristim, tako da, mogu samo sve najlepše da kažem o ovom modelu. Ne verujem da ću ga skoro menjati, nema potrebe. SEM ako dobijem 6cu na lotou npr :). Onda bi ga dao sinu koji ima note 4, a ja bih uzeo mix3 vrv.
 
Nazad
Vrh Dno