Šta je novo?

Odgvorite me od kupovine Honor Play !

Sexy-NOT

Cenjen
Učlanjen(a)
16.04.2012
Poruke
110
Poena
169
Rešio sam da kupim Honor Play.

Ima već tri meseca od kad se pojavio, merkam, meračim, upoređujem, gledam YT reviewe...

Kako god da poredim, i sa kojim god modelom, i dalje mi se čini kao dobar/bolji izbor.

Napišite nešto negativno o Honor Play, neki razlog da se ipak pokolebam.
 
Ja sam pre mesec dana direktno iz Kine kupio bas Honor 8x i mogu reci da je za samo 275 evra(verzija 6 GB + 128 GB) neverovatno kvalitetan telefon.

Redmi Note 4x sada koristim samo kao drugi telefon !
 
Sto kina kada imas na ebay amazon kod domacih?

TT over 6X
 
Napišite nešto negativno o Honor Play, neki razlog da se ipak pokolebam.
Ok, sam si trazio. :D
Nema nista posebno negativno, osim da za slicnu cenu ima Pocophone, koji je daleko bolji. Za samo malo vise para, tu su i mix2s i mi8, a i black shark je sad oko 350e na KP. Dobar je i taj black shark, nudi najbolji zvuk, unikatan dizajn, ekran bez zuba, skoro stock android i dzojstik.
Video sam po stranim forumima da se neki zale na multi touch delay na honor play-u. Ne znam da li je to reseno.
https://www.youtube.com/watch?v=Fdcfsgjc8Ew

SD845 je daleko jaci cipset od kirina 970. Evo mozes pogledati ovde ove benchmark rezultate: https://www.gsmarena.com/huawei_mate_20_pro-review-1845p5.php
Adreno 630 je daleko brza grafika od mali g72, brza je i od mali g76. Nikakav GPU turbo tu ne pomaze. Gpu turbo moze samo da stabilizuje frame-rate, a ne da ga navuce sa 20 na 60fps. Razlika u snazi je ogromna (oko 750 GFLOPS vs 350 GFLOPS).
Razlika je itekako vidljiva u CPU/GPU zahtevnim igrama i aplikacijama (npr. video editing i zahtevni emulatori).
Evo npr. u ove dve igrice je SD845 3 put brzi i duplo brze exportuje video. https://www.youtube.com/watch?v=8C7pQFiU1YU&t=
Evo jos poredjenja u ovih 6 manje zahtevnih igara: https://www.youtube.com/watch?v=1k3nkp8GYuU&t=
Razlika ce vremenom biti sve vidljivija. Uskoro izlazi i Call of Duty za Android. Kirini to nikako ne mogu vrteti na ultra 60fps. Za Snapdragon se igre i aplikacije bolje optimizuju, jer je najzastupljeniji.

Ako ne igras igrice, ili ne koristis zahtevne aplikacije, evo ih i ostale razlike izmedju Honor play-a i Pocophona:

1. Pocophone ima daleko bolji senzor glavne kamere od honor play-a.
Poco ima Sony imx 363 senzor (12 MP, f/1.9, 1/2.55", 1.4µm, dual pixel PDAF)
Honor play ima dosta manji senzor, manje velicine pixela, bez ovog brzog dual pixel autofocusa i "losijeg" otvora blende f/2.2. To automatski znaci da Pocophone hvata daleko vise svetla u senzor i da je autofocus mnogo puta brzi.
Video zapis na Pocophonu je daleko bolji, tu nema nikakvog post-processing gde bi Play mogao izvuci neku bolju sliku, podizuci expoziciju u pokusaju da nadoknadi hardverski nedostatak malog i slabasnog senzora.
Pocophone je dobio u updateu i Night Mode i 960fps slow-mo. Trebalo bi da dobije i 4k 60fps. To honor play nikad nece dobiti jer ni Kirin 970, ni senzor ne podrzavaju snimanje 4k 60fps.
Kvalitet fotografija zavisi i od softvera. Ne znam koja je razlika stock vs stock. Za bolje fotografije na Pocophonu, tu je gcam.

2. Pocophone ima bolju podrsku (za custom i za MIUI)

3. Pocophone ima (play nema): IR face recognition, stereo zvuk, Fm radio, liquid cool, jacu bateriju, noviji Bluetooth 5.0, Gorilla Glass, P2i splash resistant.

Na strani Honor Play-a su samo objektivno-NFC i subjektivno-dizajn. Neko ce reci: "Honor play je kvalitetnije izrade, jer ima metalna ledja". Poco je prosao JerryRigEverything durability test, ima i gorila staklo i taj P2i, dakle Poco je kvalitetniji. :D Najverovatnije je i signal dosta jaci na Pocophonu.
 
Pocophone je za klasu bolji svakako, kamera, chipset, 6GB ram, softver, podrska, custom romovi.

Jedina prednost Play-a je izrada, metalna ledja u odnosu na (dobru)plastiku na Poco-u. 8x je dosta losiji od oba, ali je lepsi.
 
Ok, sam si trazio. :D
Nema nista posebno negativno, osim da za slicnu cenu ima Pocophone, koji je daleko bolji. Za samo malo vise para, tu su i mix2s i mi8, a i black shark je sad oko 350e na KP. Dobar je i taj black shark, nudi najbolji zvuk, unikatan dizajn, ekran bez zuba, skoro stock android i dzojstik.
Video sam po stranim forumima da se neki zale na multi touch delay na honor play-u. Ne znam da li je to reseno.
https://www.youtube.com/watch?v=Fdcfsgjc8Ew

SD845 je daleko jaci cipset od kirina 970. Evo mozes pogledati ovde ove benchmark rezultate: https://www.gsmarena.com/huawei_mate_20_pro-review-1845p5.php
Adreno 630 je daleko brza grafika od mali g72, brza je i od mali g76. Nikakav GPU turbo tu ne pomaze. Gpu turbo moze samo da stabilizuje frame-rate, a ne da ga navuce sa 20 na 60fps. Razlika u snazi je ogromna (oko 750 GFLOPS vs 350 GFLOPS).
Razlika je itekako vidljiva u CPU/GPU zahtevnim igrama i aplikacijama (npr. video editing i zahtevni emulatori).
Evo npr. u ove dve igrice je SD845 3 put brzi i duplo brze exportuje video. https://www.youtube.com/watch?v=8C7pQFiU1YU&t=
Evo jos poredjenja u ovih 6 manje zahtevnih igara: https://www.youtube.com/watch?v=1k3nkp8GYuU&t=
Razlika ce vremenom biti sve vidljivija. Uskoro izlazi i Call of Duty za Android. Kirini to nikako ne mogu vrteti na ultra 60fps. Za Snapdragon se igre i aplikacije bolje optimizuju, jer je najzastupljeniji.

Ako ne igras igrice, ili ne koristis zahtevne aplikacije, evo ih i ostale razlike izmedju Honor play-a i Pocophona:

1. Pocophone ima daleko bolji senzor glavne kamere od honor play-a.
Poco ima Sony imx 363 senzor (12 MP, f/1.9, 1/2.55", 1.4µm, dual pixel PDAF)
Honor play ima dosta manji senzor, manje velicine pixela, bez ovog brzog dual pixel autofocusa i "losijeg" otvora blende f/2.2. To automatski znaci da Pocophone hvata daleko vise svetla u senzor i da je autofocus mnogo puta brzi.
Video zapis na Pocophonu je daleko bolji, tu nema nikakvog post-processing gde bi Play mogao izvuci neku bolju sliku, podizuci expoziciju u pokusaju da nadoknadi hardverski nedostatak malog i slabasnog senzora.
Pocophone je dobio u updateu i Night Mode i 960fps slow-mo. Trebalo bi da dobije i 4k 60fps. To honor play nikad nece dobiti jer ni Kirin 970, ni senzor ne podrzavaju snimanje 4k 60fps.
Kvalitet fotografija zavisi i od softvera. Ne znam koja je razlika stock vs stock. Za bolje fotografije na Pocophonu, tu je gcam.

2. Pocophone ima bolju podrsku (za custom i za MIUI)

3. Pocophone ima (play nema): IR face recognition, stereo zvuk, Fm radio, liquid cool, jacu bateriju, noviji Bluetooth 5.0, Gorilla Glass, P2i splash resistant.

Na strani Honor Play-a su samo objektivno-NFC i subjektivno-dizajn. Neko ce reci: "Honor play je kvalitetnije izrade, jer ima metalna ledja". Poco je prosao JerryRigEverything durability test, ima i gorila staklo i taj P2i, dakle Poco je kvalitetniji. :D Najverovatnije je i signal dosta jaci na Pocophonu.
623.jpg


Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Iskreno, između pocoa i playa (to poređenje se nametnulo jer su oba izašla u isto vreme i glavni adut za oba je "jak procesor za manje novca")
prednost sam dao playu zbog dva faktora:
1.Benchmarkov Youtube prilog iz septembra gde nije tolika prednost data pocou kako je ovde opisao SilentBobStrike
2.Više mi se sviđa zbog aluminijumskog kućišta

A zatim poredeći specifikacije Playa sa cenovno sličnim modelima, njegov jači procesor i 3,5mm izlaz za slušalice uvek imaju prevagu.

Svakako mi je ovo što ste ovde napisali, posebno SilentBob, dalo materijala za razmišljanje;
 
Taj bench-ov test nije bio toliko realan, budimo objektivni. Svakako oba telefona su odlična, na tebi je da odluciš šta ti vise odgovara

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Mislim da realno Pocophone nudi vise kad je igranje u pitanju. Definitivno je SD845 cudo od cipseta. U realnom radu neces videti razliku izmedju SD i Kirina, ali u igrama razlika ce bas biti primetna. Dodatno, sto u tom rangu cene Poco nema konkurenciju. Da mu je kamera imala OIS ja bi uzeo njega umesto S9+.

A sto se tice 8x vs Playa, definitivno je bolji play. Jaci cipset, a narocito GPU jedinica, sto je opet bitno za igre. Vizualno, 8x i Play imaju malo razlika, najveca je vezana da li hoces pozadi staklo ili metal. Po meni je bolje metal koji je na PLAY-u.
 
Poslednja izmena:
Neko mi je rekao da je jako bitno da telefon može da radi na LTE B20 opsegu. Gledajući specifikacije Honor Play-a ne vidim da ima taj 20(800) opseg:
LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 8(900), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500) - China

Ne razumem se (očigledno), da li su ovi navedeni opsezi koje Honor Play ima (preuzeto sa gsmarene) noviji i bolji od pomenutog B20, ili je nedostatak istog hendikep ?
 
LTE B20 opseg na telefonu ti moze biti od (nekog) znacaja samo ako si Telenor korisnik. Svi ostali operateri koriste B3 (ukljucujuci i Telenor) opseg
 

Prilozi

  • Freq mobilnih operatera.JPG
    Freq mobilnih operatera.JPG
    56.3 KB · Pregleda: 153
Neko mi je rekao da je jako bitno da telefon može da radi na LTE B20 opsegu. Gledajući specifikacije Honor Play-a ne vidim da ima taj 20(800) opseg:
LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 8(900), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500) - China

Ne razumem se (očigledno), da li su ovi navedeni opsezi koje Honor Play ima (preuzeto sa gsmarene) noviji i bolji od pomenutog B20, ili je nedostatak istog hendikep ?

Svi ti telefoni (kineski) koji su namenjeni za nase (EU) trziste imaju band20, iako na gsmarena ne pise.
 
Mene pre svega interesuje razlika u svakodnevnoj upotrebi bez igranja igrica, znaci internet ,pozivi, viber, facebook i slicno nista zahtevno . Po pisanju na forumu pocophone je jaci brzi ali i sa dosta sitnih problema koji mogu da nerviraju, i zbog cega je potrebno ubacivati custom romove i slicno. Zato na netu ima toga dosta za xiaomi telefone a za huawei manje. Mozda gresim ali cini mi se da huawei ima stabilniji i ispeglaniji sistem jer ima manje zalbi na takve stvari a prodaje se bar isto kao xisomi a mozda i vise
 
Mene pre svega interesuje razlika u svakodnevnoj upotrebi bez igranja igrica, znaci internet ,pozivi, viber, facebook i slicno nista zahtevno . Po pisanju na forumu pocophone je jaci brzi ali i sa dosta sitnih problema koji mogu da nerviraju, i zbog cega je potrebno ubacivati custom romove i slicno. Zato na netu ima toga dosta za xiaomi telefone a za huawei manje. Mozda gresim ali cini mi se da huawei ima stabilniji i ispeglaniji sistem jer ima manje zalbi na takve stvari a prodaje se bar isto kao xisomi a mozda i vise
Više ima za xaiomi zato što je lako menjati Rom ili nešto drugo. Na Huawei telefonima je nemoguće ili veoma teško, a rizikuje se tajno oštećenje telefona. Na sve to xaiomi ne ukida garanciju kada je bootloader otključan. Bar je tako bilo

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
 
Kupio bih telefon u koji bih stavio karticu upalio ga i koristio . Znaci bez instalàcija pecova i slicno a da radi brzo fluidno pa mi se cini da je za to bolji izbor huawei. Par kolega ima razne huawei telefone i svi su zadovoljni
 
Stock softver na Xiaomi telefonima je dve klase iznad stock softvera na Huawei telefonima.

To sto postoji gomila custom romova koji su jos bolji je samo bonus.

Pocophone je apsolutno po svemu, osim izradi, klasa iznad Honor Play-a i ostalih Huawei/Honor u tom cenovnom rangu.
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam zasto ljudi misle da na xiaomi telefonima treba da instaliras peceve i ostale gluposti... :D

MIUI je mnogo bolji od EMUI-a, a xiaomi je pogodniji za istaliranje raznih romova, ali to ne znaci da je to obavezno, a opet, sto ne bi instalirao gcam i dobio mnogo bolje fotke...a to na pocophone-u i sada na RN7 moze da se instalira bez rutovanja itd... :)
 
Sve su to predrasude i "Žaomi" do juče izazivao podsmeh i priču to je kinesko, to će da se pokvari za 3 meseca i slično. Pričam o prosečnim korisnicima. Daleko do toga da je Huawei loš, ali i za njega je išla ista priča pre 5 godina. Secam se kao danas da sam nekome preporučio Huawei P2 i hteli ljudi ovde u top da me stave, a sada taj isti Huawei prodaje telefone od 1000e. Suština je da Xaiomi nudi slično za mnogo manje para. Čim postanu prepoznatljivi i oni će da podignu cene.

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
 
Pa ja sada koristim redmi note 2 vec vise od 4 godine i imao sam problema sa softverom doduse resavao sam ih uz pomoc mi flash tool pa me interesuje koliko je xiaomi napredovao. Citao sam u temi pocophone da je bilo dosta problema uglavnom softverski ne znam da li su svi reseni
 
Ko god cita ovaj sajt, tj forum, ili xda, ili tako neki forum, oni kupuju telefone koji su popularniji, naravno da ako se je nesto popularnije, i prodaje se vise, da ce ljudi vise pisati o tom telefonu, nego o Huawei Play, koji nece niko kupiti jer nema sanse da se nesto podesava uz pomoc custom zajednice. Te sve greskice koje citas u vezi xiaomi telefona, te greskice imas na svakom telefonu, pocmi samo da citas npr temu o Samsung galaxy s9 telefonima, ovde na forumu. Pa onda o Huawei mate 20pro, i tako redom.
Xiaomi je i ranije bio poznatiji i popularniji od Huawei-a, tako da nema sta da se dokazuje. Oni su dokazani. Huawei koristi jak marketing i na osnovu toga prodaje telefone za 1000+evra, koji evo sada posle 2 meseca mogu da se kupe novi za ispod 500evra po evropi., za 2 meseca ce biti i ispod 350evra.
Samo stvaraju losu sliku o kvalitetu uredjaja, koji su u najmanju ruku prosecni.

edit: nemoj da te mislis da ako se nesto ne pise o tom Play telefonu na XDA da on nema problema, i tako to.
Kad kupujes telefon, uvek gledaj kakva mu je podrska te custom zajednice, jer ces na taj nacin uvek lakse naci resenje za neki problem ako ga budes imao.
Jer iako imas npr huawei, i mislis da je sve ok, nikad ne znas kad moze nesto da krene po zlu, npr kod updejta firmwarea, nesto se poremeti, zakljuca. Custom zajednice nema, nema pomoci, jedino resenje je da platis.
 
Poslednja izmena:
Samo se delimicno slazem jer nije tacno da je huawei manje poznat i popularan jer prema svim zvanicnim podacima huawei prodaje vise telefona cak je sada drugi iza samsunga a xiaomi cetvrti, razlika se meri milionima primeraka. Zar su stvarno toliki milioni ljudi bas toliko glupi pa kupuju samsung huawei ili iphone u svim kategorijama a losiji su od xiaomi. Ja sam kupio redmi note 2 kad ga gotovo niko nije imao koristim ga i danas imao sam dosta sitnih gluposti resavao sam ih i generalno sam zadovoljan. Isto tako mnogo ljudi u mom okruzenju je koristilo druge marke bez ikakvih problema. Xiaomi je mlada firma koja forsira iphone izgled i funkcije android telefona sve su bolji ali ipak treba da prodje vreme da pocnu da prave ozbiljne telefone kao njihovi suparnici pre svega softverski. Citao sam mnogo foruma i njihovi clanovi su mnogo realniji narocito u svetu, jedino na benchu ne postoji nista drugo osim xiaomi sve ostalo nista ne valja. Iz mog iskustva xiaomi je sada na nivou na kojem je huawei bio pre 3-4 godine ali ne sumnjam da ce ih brzo dostici pa i prestici. Xiaomi jeste najbolja kupovina za novac ali ne i najbolji u svemu, pa i huawei je tako poceo. Problem u Srbiji je sto je tesko probati neki model pre kupovine ili ga vratiti pisle 15 dana ako ne odgovara pa je izbor otezan. I da imam pare nikad ne bih dao 1000€ za telefon ali bih vrlo rado kad bih mogao da biram poklon izabrao neki vrhunski samsung ili iphone pre xiaomi ili huawei telefona
 
Da dodam najverovatnije cu opet uzeti neki xiaomi model samo mislim da ipak nisu toliko bolji od drugih. Isto tako to sto ima manje zalbi na honor play telefone moze da znaci da su ljudi zadovoljni njima i da ih zato ima manje po forumima a ne zato sto se manje prodaju jer ipak zvanicni podaci su drugaciji
 
Nazad
Vrh Dno