Šta je novo?

Ryzen 7 2700X Cooler + Temps

Aryanprince

Poštovan
Učlanjen(a)
19.07.2016
Poruke
25
Poena
54
Kupio sam ovaj procesore nego me mnogo nervira cooler. Cuti cuti pa onda kao avion se cuje.

Idle temp je 35C a load ~70C
kada predje 60 stepeni, cuje se kao avion, strasno me nervira. Ali ajde to nego sto pravi spikove, pa odjednom se cuje jako

Fire Strike physics score 21200

Da li ima neka podesavanja, ili ako je to vec tako ja bi kupio drugi kuler

Ima li neki dobar Air Cooler da mi neko preporuci, i valja li mi ovaj: http://www.coolermaster.com/cooling/cpu-air-cooler/hyper-212-led-turbo/
 
Imaš prekidač na njemu samom Sporo-Brzo. Sem toga u BIOS-u bi trebalo da ima opcije da se promeni kriva ubrzanja ventilatora. Probaj te stvari prvo. Ako BIOS ima tu opciju namesti najviše obrtaje tek na 72 -75c. To bi trebalo da uspori nervozno skakanje brzine.
 
Imaš prekidač na njemu samom Sporo-Brzo. Sem toga u BIOS-u bi trebalo da ima opcije da se promeni kriva ubrzanja ventilatora. Probaj te stvari prvo. Ako BIOS ima tu opciju namesti najviše obrtaje tek na 72 -75c. To bi trebalo da uspori nervozno skakanje brzine.

Nzm sto mi se izbrisa poruka. Dakle imam silent, normal i jos neka dva profila u biosu. Drzim ga na silent. CB mi zavrsi sa 1803 i u tom momentu je na 79C. Ne znam da li je ovo normalan temp. A cooler ko da ce da poleti. X470F Strix je ploca
 
Uzmi lc cc120 rgb i spasi se muka :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Uzmi lc cc120 rgb i spasi se muka :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Ima li neki ekvivalent, pa nek je i skuplje druze. Sad cu da napisem sta je meni dostupno pa mi reci sta da kupim pls.

ARCTIC ACFRE00031A
COOLERMASTER MASTER HYPER 212 LED TURBO BLAC
COOLERMASTER HYPER 212 LED TURBO RED
MSI CORE FROZR L
COOLERMASTER MAM-T4PN-AFNPC-R1
 
Ja imam 2700x radi na auto oc TPU I...šeta frekvenciju od 2 do 4.2 MHz imam samo isporučeni hladnjak i isti mi drži procesor na temeraturi od 67 stepeni satima....igrao sam u poslednje vreme dosta Star wars battle front 2...čak i nije bučan...više je malo iritirajuće kada ubrzava ali to dosta može da se reguliše sa krivom za ventilator. Ja ga skoro ne čujem više...mada sam može i navikao.
 
Poslednja izmena:
Ja imam 2700x radi na auto oc TPU I...šeta frekvenciju od 2 do 4.2 MHz imam samo isporučeni hladnjak i isti mi drži procesor na temeraturi od 67 stepeni satima....igrao sam u poslednje vreme dosta Star wars battle front 2...čak i nije bučan...više je malo iritirajuće kada ubrzava ali to dosta može da se reguliše sa krivom za ventilator. Ja ga skoro ne čujem više...mada sam može i navikao.

Kriva se regulise preko tri tacke. Temp/%rada hladnjaka. Pa od tacke do tacke ide ona kosa linija. Koje vrijednisti da stavim za svaku od ove 3 tacke. Makar da mi ne kvari merak dok mi ne stigne drugi cooler.
 
Kriva se regulise preko tri tacke. Temp/%rada hladnjaka. Pa od tacke do tacke ide ona kosa linija. Koje vrijednisti da stavim za svaku od ove 3 tacke. Makar da mi ne kvari merak dok mi ne stigne drugi cooler.

Podigao sam malo tačku broj 2 i broj 1. Probaj i optimize curve ako ti ploča to ima...i to daje ok rezultate. Uzgred CountMike nije mislio na BIOS opcije silent i slično nego na samom ventilatoru imaš prekidač za dve "brzine".
 
Poslednja izmena:
HM. Tweak sam malo Fan Curve i dosta je bolje sada. U general usage (browsing i to) nista se ne cuje, po nekad malo pojaca i splasne, u gaming takodje dobro radi. Samo u CB se cuje kao avion;
Evo slike od Fan Curve: https://i.imgur.com/Du8teu5.jpg
Jel ok ovako da stoji?
 
Pogledaj malo i napone u toku unog zauzeća processora, neki BIOSi vole da gurnu i preko 1.5v. 1.4 volta bi trebalo da bude puna kapa.
 
Ih meni je sve na auto i ide cesto preko 1.5 u loadu na Ryzen Masteru....
 
Iskljucivsi core boost u biosu, cpu radi na stock clocku 3.7. Fan se ne cuje. Zakljucio sam da je ovaj pecision boost prilicno agresivan za stock cooler tako da sam narucio 2 custom coolera. Freezer i33 co (za koji na rews pricaju ds je bas tih) i 212 rgb od cm. Poznajem ovoga dobavljaca pa mogu da vratim ako mi se ne svidja. Ali sam prilicno sigursn ds ce ovaj freezer ds mi dobro legne.
Zatim u biosu core enhancement ima nekoliko vrijednosti. Auto, default, 1 2 3 oc 4 oc. Ploca iz nekog razloga po defaultu drzi auto i izgleda je to neka od agresivnijih varijanti PBa. Stavio sam default i dobio malo nizi temp i voltage, a performance skoro iste. I stavio sam offset - 0.075V. Sada max voltage ne prelazi 1.42. A u full loadu 1.32 +-.
Dakle precision boost je dobar, ali to je vrsta OCa i za to treba malo bolji hladnjak. AMD je trebao da naglasi to, a ne da reklamira stock cooler kao da je savrseno rjesenje.
 
Ako već uzimaš Arctic Freezer 33, uzmi eSports edition, hladniji, jednako tih i 2 ventilatora ima.

A Hyper 212 je lošiji u odnosu na LC CC 120.
 
Ne verujem da će ti oni doneti neki veći PBO ali tišinu, tj. manju buku sigurno.
 
Montirao custom hladjenje, ovo je odmor za usi, i za dusu. Zatvaram temu.
 
Da ne otvaram novu temu, da li ova moja ploca podrzava u potpunosti ovaj samsungov m.2 ssd

Rog Strix x470-F
SAMSUNG MZ-V7P1T0BW

Stavio bi OS na njega.
 
Naravno

1 x M.2 Socket 3, with M Key, type 2242/2260/2280 storage devices support (SATA & PCIE 3.0 x 2 mode)*2

*2 M.2_2 socket shares PCIe clock with PCIeX1_1, when PCIeX1_1 or PCIeX1_3 are occupied, M.2_2 only can support SATA mode.
 
Moj savet je , uzmes Noctu-u , u14s i uzivas , svega stepen-dva toplija od d15,ali daleko kompaktnija. Pogledaj test sa threadripper-om , naime kida i vodeno tipa corsair h105.
 
Koji si cooler uzeo na kraju?
Imam potpuno isti problem sa istom pločom i 2700x.
Uspeo sam malo da ga stišam u biosu sa ručnim podešavanjima i blagim spuštanjem voltaže ali i dalje ga čujem i jako mi ide na nerve -_-
Je l stvarno lc cc toliko dobar? Išao bih do nekih 60-70 evra pa ako imate neku preporuku u tom cenovnom rangu...
 
Poslednja izmena:
Koji si cooler uzeo na kraju?
Imam potpuno isti problem sa istom pločom i 2700x.
Uspeo sam malo da ga stišam u biosu sa ručnim podešavanjima i blagim spuštanjem voltaže ali i dalje ga čujem i jako mi ide na nerve -_-
Je l stvarno lc cc toliko dobar? Išao bih do nekih 60-70 evra pa ako imate neku preporuku u tom cenovnom rangu...

LC-CC-120 i LC-CC-120-RGB po 22e i 28e ti je budget varijanta ako hoces to manje da potrosis.

onda imas

Arctic Freezer 34 po 32e

Arctic Freezer 34 eSports Duo 42e

FSP Fortron WINDALE 6 48e

Noctua - NH-U12S SE-AM4 67e
 
Citao sam vec to nego sam se nadao da ga neko vec ima posto vidim da pise da je malo bucniji od ostalih u ponudi pa ne bih da dobijem isto kao i sa stock wraith prism coolerom.
 
Nazad
Vrh Dno