Šta je novo?

Koji Ryzen i MB sa memorijom za RX570 uzeti ?

Levčanin

Cenjen
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruke
579
Poena
169
Sastavljam novu konfu. Elem uzeo sam Asus RX570 i sad razmišljam koji Rayzen uzeti da je lepo potera da ne bude uskog grla tokom gejminga.

Za ploču sam se odlučio, najverovatnije Tomahawk ili Mortar b450 ako uspem naći.


Ali ne znam koji Ryzen se najviše trenutno isplati, šta uzeti u rasponu od r3 1200 do r5 2600 ? Da nije r5 2600 overkil za tu grafiku?
Zna li neko kada će doći kod nas Ryzen serija 3xxx odnosno Zen2, vredi li sačekati malo?

Takođe pitam se koju memoriju uzeti, stavio bi 2 x 4gb ddr4 za početak dok ne skupim kasnije za još dva štapića memorije pošto vidim da većina igara do sada lepo radi sa 8gb dd4

Društvo otvoren sam za sugestije, trenutno mi rx570 kulira u kućištu na staroj mašini iz potpisa :d jedino Spintires mogu igrati od novijih naslova :laugh:
 
Ryzen 2600 + MSI B450 Tomahawk, nije overkill ako imas novca preporucujem ovu kombinaciju jer ce biti future-proof i moci ces da je koristis dosta dugo. Sto se tice Zen2, ne zna se tacno release, CES2019 je za nekih 2 nedelje, bilo bi dobro da sacekas, vidis sta se nudi, dal su istinite price i onda sto bi se reklo da prelomis kolac. :p Mislim da nema potrebe vise da cekas, taj procesor je stvarno dotrajao. Ako mozes da izdrzis i ne treba ti toliko racunar sacekaj, ako ne kupuj odmah Zen+.

Ako planiras upgrade RAM u skorijoj buducnosti, mislim da je bolje da ides odmah na jedan stap DDR4 konkretno moja preporuka Corsair Vengeance LPX 3000MHz, cena je nekih 65e.


P.S. Ove teme sta da kupim su bukvalno infinite loop cekanja, cekaj da padnu cene, cekaj da mineri rasprodaju inventar, cekaj ovo, cekaj ono... I na kraju ne znas sta da kupis. :d
 
Veruj mi već dva meseca pratim sve i samo sam uspeo se odlučiti za grafiku RX570 , i kupio je pre dve nedelje, Za ostale stvari sam se totalno zbunio, (osim za tomahawk ploču) i od muke sam otvorio novu temu, pogotovo kada vidim da je razlika u ceni između ryzen 1200 i ryzen 2600 više od 10 000 din trenutno, za te pare mogu npr uzeti SSD M2 i da progledam ko čo'ek :eyebrows:

Iskreno ta varijanta o jednom 8gb štapiću mi deluje primaljivo :D
 
jel ima razlike između Tomahawk ploče i MSI gaming plus osim dizajna? jedino kroz spec sam video da je razlika u USB tip C portu, nemaju ga obe vec samo jedna.

Mene intersuje kako rade xmp profili na obe i koja je bolja za klok ili stabilnost. ??? Tomu je postalo nemoguće naći sve se raprodale pred NG a deluje mi bolje odrađena od crno-crvenog šminkeraja na gaming pljus ploči :smash:
 
definitivno sam odlučio ne mogu da čekam više, dakle R5 2600 uzimam i SSD Samsung 860 SATA.

Samo ne mogu za memoriju uopšte da se snađem, npr Corsair od 8gb i 3000 MHz za 65e nigde ne mogu da nađem??? sve su na nižem kloku.
Daj pomozite mi Jel mogu da stavim neku drugu, isto od oko 3 GHz,ili i ove sporije mogu da se podignu u XMP profilu nebih da čačkam u OC ručno da menjam latence itd.

Jel ima neka povoljna isto a da radi na barem 3Ghz out of the box? ili da uzmem Kingston Predator mada vidim da je skuplji od 65e dosta.
 
Nazad
Vrh Dno