Šta je novo?

X470 ili B450 za AM4?

Učlanjen(a)
10.12.2016
Poruke
1,459
Poena
165
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600x @4.7Ghz + Phanteks PH14
Matična ploča
Msi Tomahawk B450
RAM
16 GB Corsair Vengeance
GPU
RX 6700 XT - XFX
Storage
256Gb M.2 Samsung + 1 TB SSD Samsung
Zvuk
Edifier R2000DB + Lucya DAC + Qed Profile 1
PSU
Corsair RM850X White
Kućište
NZXT Source 530
Monitor
LG 34GN850
Miš & tastatura
Corsair K70 MK 2 + Sabre Mouse
Mobilni telefon
Samsung S24 Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Porucio sam plocu Asrock X470 master SLI, ali sam u medjuvremenu pronasao dosta stvari, pogotovo komentari na VRAM koje me teraju na razmisljanje da li uzeti neku drugu. Konkretno svuda nalazim na preporuke u tom cenovnom rangu(do 120e) za MSI B450 Tomhawk.

Moje pitanje je, da li ostaviti Asrock-a, ili uzeti Tomhawk-a? I da li je moguce da je Master SLI toliko lose odradjena?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ok, kontam.

Pro ima za nijansu bolji VRM (to ti nije bitno, kažeš), 1 extra M.2 slot i hladnjak na SoC VRM-u koji Plus nema...da li ti je to vredno razlike u ceni, moraćeš sam da odlučiš. Ako planiraš da u budućnosti overklokuješ neki APU, možda Pro nije loša ideja, čisto zbog tog hladnjaka...imaš na JuĆubu VRM analizu te ploče by Buildzoid, čisto da baciš pogled.

PCIe SSD/NVME za tvoju upotrebu i nije bitan. Realne brzine u radu su samo malo veće (za neke standardne zadatke) a cena je dosta veća. Opet, na tebi je...
 
Poslednja izmena:
instalirah win7 najnormalnije na msi b450 gaming plus i ryzen 1600x, mis i tastaturu je svo vreme video posto su gornja dva usb nazad i dalje usb2.0..... evo me na njemu upravo :)
 
Znaci nisi morao da ubacujes nikakve dodatne drajvere na instalacioni disk/USB flash?

ne. sa zadnje strane ima 2 usb2.0 i sve je proslo normalno. instalirao drajvere i neke hotfix sa msi sajta posle, sve besprekorno radi. cak ni ne prijavljuje da je ryzen nepodrzan, kao sto sam cuo da ce win 7 prijavljivati

win7.PNGwin7a.PNG
 
Poslednja izmena:
ne. sa zadnje strane ima 2 usb2.0 i sve je proslo normalno. instalirao drajvere i neke hotfix sa msi sajta posle, sve besprekorno radi. cak ni ne prijavljuje da je ryzen nepodrzan, kao sto sam cuo da ce win 7 prijavljivati

Pogledajte prilog 264116Pogledajte prilog 264117

Extra, jos jedan plus za maticnu, zajedno sa pristojnim heatsink-om iznad SoC/graficke VRM sekcije. MSI je stvarno premasio sva ocekivanja i iznenadio sa odlicno odradjenim VRM-ovima na plocama, i odlicnim rasporedom po cenovnim grupama.
 
Poslednja izmena:
Znaci nisi morao da ubacujes nikakve dodatne drajvere na instalacioni disk/USB flash?

Ako drajveri nisu već ubildovani u ISO, dobar štos je pre instalacije bilo kakvog Win-a, podići neki butabilni fleš sa PE okruženjem (SStrelec npr), preparticionisati disk, i na drugu particiju nabaciti neophodne čipset i USB 3.x drajvere. Podrazumeva se da radi bar miš ili tastatura. Odnosno u slučajevima notebook-a barem tačped ili kb :) Pa potom ih pokrenuti.
Više problem koji se javlja kod Intel nego kod AMD baziranih mašina.
 
Poslednja izmena:
pozdrav,planiram da uzmem neku konfiguraciju,zen 3 3200g msi b450 bazooka v2 i corsair 16gb(2x8) na 3000 ali kad udjem na sajtu pod compatibility nema mnogo podrzanih ram memorija za 3x00g procesore,tako da ne znam sta da radim,da li to nije azurirano ili je tako kako je ili moze i ram za obicnu seriju 3000
 
Sve je to isto, nema veze koji Ryzen, Te QVL liste pokrivaju jedva nekoliko % od svih memorija na tržištu.
 
I to nisu podržane već testirane memorije u to vreme kad je ploča izlazila, a to je sad već prošlo dosta vremena...
 
Nazad
Vrh Dno