Šta je novo?

Best baj mob za kupovinu u Kini, na licu mesta (ne online)

owim

Slavan
Učlanjen(a)
03.03.2011
Poruke
6,281
Poena
395
Da te pitam za savet one koji prate tržište kineskih telefona. Poznanik mi je još nedelju dana u Kini. Nema više vremena za online naručivanje u Kini. Može da ode do onih IT bazara koji su u halama, sa štandovima, gde može i da se cenjka, i gde se prodaje sve živo od elektronike.

Moje pitanje: koja bi sada bila tri best baj telefona sada da se kupe u Kini? Da nije neko dranje, a da su povoljniji nego ovde + nema carine.

Od uslova: max 5,5" ekran, idealno 5".
Neki novi Snapdragon, tipa SD 835 i sl.
Oko 200, 250€ - ili manje, ne jurim skupe telefone.
Da vredi cimanja, da ne bude da su kod nas na oglasima samo malo skuplji.
Poželjno: podrška XDA zajednice.

Dao bih mu spisak od 3 modela, pa šta nađe od toga, ili za koji izboksuje najbolju cenu.

Nije da mi treba, al' kao da iskoristim priliku. :)
Veliko hvala!
 
Xiaomi Mi 6 ako mozes da nadjes.

Mozda Nubia Z18 Mini(jeste veliki ekran ali je relativno kompaktan fon).
 
Poslednja izmena:
Trazio je covek manji fon, da moze veci izbor bi bio prakticno neogranicen.

Lenovo Z5 Pro, Meizu 16, Smartisan Nut Pro 2S, Nokia X7, Mi 8, Mi Mix 2s, Poco, Oppo RX 17 Neo, itd..

@owim

Imaj na umu da sada telefoni od 6" imaju velicinu kao telefoni od 5.5" ranije, ako ta velicina odgovara, nebo je granica na kineskom trzistu :D
 
Poslednja izmena:
Ni Mi8 ni Mix2s se ne uklapaju u cenu.
 
Mislim da je već nekoliko tema bilo sa ovom tematikom i bilo je već utvrđeno da nije bilo isplativo, jer cene su relativno iste a sad on da se cima pa donosi u Srbiju...
 
Ja sam ubedjen da moze na licu mesta mi8 ili mi2s da se nadju za 250$.
Jedan lik pre nekoliko meseci uzeo Honor note 10 za 300$ mislim a pocetna cena bila 450$.
Prodavci sa Alija placaju proviziju sajtu i plus za reklame dodatno pa morada budu skuplji nego u radnjama u Kini
 
imaju i neke jeftinije valjda...a sad vidim i da imaju neke jeftinije serije, recimo Y i Z serija...

svejedno, nesto sto se ovde redje nalazi, oppo, nubia, sta ja znam...ne vidim smisao da se juri po kini xiaomi a1 ili redmi note...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno