Šta je novo?

Broj pod ugovorom - odobren prenos?

Vec ima sve u pisanoj formi - zahtev za prenos, potpisivanje UO, opoziv zahteva (i potvrda istog). Nema sta da radi tudji posao, ostaje mu samo da plati to sto je duzan od prethodnog preseka stanja do momenta prelaska u Vip. Ako ovi budu slali neke nebuloze, lepo prigovor na racun i prijava nadleznim organima i zdravo.
 
Ti nadležni organi će opet izaći u susret Telenoru a ne njem to ti garantujem, ovo je zemlja Srbija.
 
Sigurno nemam nameru ja nikome da se obracam, osim ako ne budu izmislili neki dug i predali ga onim agencijama za naplatu. A ipak protiv dokaza cak ni telenor ne verujem da moze, cak ni u ovoj zemlji. Ne verujem da bi se bas zezali. Da je mts to bi vec bila druga prica

Huawei P10
 
A vip uhvatio pa ne pusta :)
3328b7e7e165c84d130024e047a33f69.jpg


Huawei P10
 
Pa ti si njihov korisnik, izabrao si njihovu mrežu i neo 2 tarifu, sve lepo piše :)

Ja kažem da ti kucaš na pogrešna vrata

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sad je akcija da se dupliraju GB i jos ako narucis online ugovor dobijes jos 1GB tako da na NEO2 dobijes 5GB mesecno.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Pa ti si njihov korisnik, izabrao si njihovu mrežu i neo 2 tarifu, sve lepo piše :)

Ja kažem da ti kucaš na pogrešna vrata

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Ne kucam ni na jedna trenutno, tu sam gde sam.

Huawei P10
 
Jos jedan info posto sam pisao pre svega ovoga na onaj mejl @servis da pitam za popust, oni su mi odgovorili mejlom, u ponedeljak 24.12, u kome kazu da vide da sam posetio prodajno mesto i obnovio UO, te mi se zahvaljuju. Taj dan kasnije uvece, ja dobijam sms da je prenos broja odobren... Ludilo mozga.

Huawei P10
 
I to ti je super dokaz da su oni napravili gresku. ja bih im poslao odgovor bas na taj mail i trazio da ti omoguce uslugu koju si potpisao, tj da oni rese problem sa VIP-om.
 
Broj je iskljucen, kad ga pozovem dobijem info: broj nije u funkciji...

Edit: vracen u telenor mrezu. Problem resen

Huawei P10
 
Poslednja izmena:
Znaci ipak postoji saradnja izmedju operatera za resavanje ovakvih gresaka. To je dobro. Da li ce se izviniti korisniku?
 
Samo da javim da se zna, da mi je racun za telenor za decembar obracunat kako treba.
Racun od vipa, mi je prikazan zajedno sa racunom za moj drugi postpaid broj koji je u vip mrezi, gde su sva zaduzenja za "prenoseni" broj prikazana, ali - anulirana. Dakle sve su na kraju ispeglali kako treba.

Huawei P10
 
Da pozdravimo onda oba operatera. Greške su normalna stvar, reakcija koja usledi nakon je ta koja je bitna.

Drago mi je da se sve završilo kako treba.
 
Sreca te im nisam zakomplikovao zivot uzimanjem telefona i u vipu [emoji23] ili sebi...

Huawei P10
 
Ujutro u Vip, UO na 24 meseca i - ćao Telenor (und vielen Dank).
Au kako bi ja to sa zadovoljstvom uradio... autor teme nije ni svestan kakav "zicer" je propustio [emoji23]

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Mozda da, a mozda ne... Ko zna kako bi to sve ispalo u tom slucaju, ali sudeci po tome da su u poslovnici telenora zapamtili moj broj (isao sam kasnije drugim poslom), frka je bila golema... Ali nemam ja zeludac za takve stvari...
A i telenor mi realno najvise odgovara...
Huawei P10
 
Poslednja izmena:
A kao "nagradu" za postenje od telenora, u januarski racun su mi uracunali svih pet preostalih rata za telefon, koji je uzet na 6 rata.

Huawei P10
 
Sad se mislim da odem i da trazim raskid ugovora zbog neposrovanja odredbi s njihove strane. Ovo je previse.

Huawei P10
 
Baš te iscimaše... Verovatno je greška nastala zbog onog nesrećnog prenosa broja. Ali ako si to uspeo da stopiraš, ovo bi trebalo da može još lakše da se reši.
 
Ovo im je treci gaf za ovu obnovu ugovora. Doduse, to su jos uvek podaci iz moj telenor app. Cekam zvanican racun.

Huawei P10
 
Poslednja izmena:
Ma samo ih pitaj na twiter i odmah će ti odgovoriti, možda uspeš tu i da odradiš žalbu tj reklamaciju.
 
Ovo im je treci gaf za ovu obnovu ugovora. Doduse, to su jos uvek podaci iz moj telenor app. Cekam zvanican racun.

Huawei P10

Jesi dobio racun gde su obracunate preostale rate?
Ja sam imao sve iste probleme kao i ti, samo 15 dana ranije u decembru, sada sam isto dobio preostalih 5 rata na naplatu, zvao call centar u sredu, jos nista nisu resili.
 
Jesi dobio racun gde su obracunate preostale rate?
Ja sam imao sve iste probleme kao i ti, samo 15 dana ranije u decembru, sada sam isto dobio preostalih 5 rata na naplatu, zvao call centar u sredu, jos nista nisu resili.
Dobio sam, podneo reklamaciju mejlom, cekam resenje iste...

Huawei P10
 
Samo da javim da su "ispeglali" problem sa racunom, i obracunom rata, uz nekoliko izvinjenja...

Huawei P10
 
Čekamo novu epizodu [emoji1] [emoji106]
 
Nova epizoda:
Iz cista mira mi iskljucise eracun.

IMG_20190308_104300.jpeg

Huawei P10
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno