Šta je novo?

Broj pod ugovorom - odobren prenos?

Pazi ti sad ovo. Telenor kaze korisniku da ON ide u VIP i da se "hvata" za sitna slova u ugovoru i trazi raskid ugovora? On da resava njihove greske. Strasno. Jesu oni konkurencija, ali sigurno postoje kanali za resavanje ovakvih problema, uostalom kad mogu cene da dogovaraju, mogu i ovo da rese.
 
Ma čovek je čist ko suza! Prstom ja ne bih mrdnuo, ponavljam.
 
Evo me setam od vipa do telenora, i svi me gledaju belo. Niko ne zna sta da radi.

Na kraju su mi u telenoru rekli - da ce me zvati kad vide sta da se radi.

Huawei P10
 
Poslednja izmena:
Idi kući. Njihova brljotina, oni neka je srede (ili ne).
 
Iskuliraj i koristi Vip. I kazi im da te zovu kad urade a ne kad vide sta da se radi.
 
^ Bravo, upravo to treba da uradi [emoji106]
 
Po mom mišljenju si čist kao suza. I zaista si se potrudio da ispraviš tuđu grešku. Ja bih sada, kao što prethodnici kažu, ćutao i uživao....neka oni ispravljaju svoje propuste.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
To cu i da uradim. A da vidim kakve cu racune da dobijem u januaru...

Huawei P10
 
Pa dobices duple nema da brineš :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa i treba, ali videcemo sta ce da pise

Huawei P10
 
Pa nece dobiti duple posto vise ne koristi usluge Telenora.
 
Tipujem da će Telenor u prvom računu da obračuna punu cenu telefona, odmah dospeva na naplatu i to je to...

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Mogu oni da obracunaju i put na Mars ali nemaju pravo. U tom slucaju moze da radi i policija a ne samo privatna tuzba
 
U ovom sistemu, u ovoj državi? Čisto sumnjam... Ovde je čovek potpuno bez bilo kakve greške, Telenor je zeznuo. Samo kažem šta će se u realnosti dogoditi. Ako ne mogu da vrate broj, usluga se ne pruža, ugovor se raskida. To da su oni krivi zbog toga, nikada neće priznati. Naravno, onda on može da tera na sud celu priču i na kraju dobije. Način na koji oni teraju korisnika da on lično rešava sa drugom operaterom ovakvu situaciju dovodi do zaključka da im se baš... da ne idem dalje.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pa vec su priznali pustanjem prenosa. Cuo sam ja za par slucejeva jos ranije (pre 5, 10 godina) da su ljudima greskom iskljucivali broj (zbog kasnog proknjizenja, permutacije i sl.) pa ko je cutao i pravio se lud izlazio bez UO i sa telefonom a ko se bunio ostajao u mrezi i zadovoljio se izvinjenjem.
Nema sta on da tera na sudu, mogu samo oni njega, ako im nije dovoljno to sto su ostali bez 23 pretplate i telefona vec hoce jos vece gubitke... A ako pokusaju da mu naplate telefon (i pretplatu), lepo u policiju pa prijava za pokusaj prevare/iznude i cao.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, on je sa njima potpisao ugovor, zatim aneksom ugovornu obavezu, koju ONI jednostrano raskidaju (suprotno pravilima ugovora) gašenjem saobraćaja korisniku.
Po meni, oni će:
1. Zatražiti od korisnika da plati punu cenu telefona (zasigurno će tražiti celu sumu jednokratno, ali bi verovatno pristali i da bude isplaćen na više rata),
2. Zatražiti od korisnika da vrati uređaj,
3. Napraviti neki dil sa Vipom (više opcija).
 
Poslednja izmena:
To bi mogli da traze da je on jednostrano raskinuo ugovor
 
Moje misljenje je da oni nemaju nikakvu komunikaciju sa vipom kojom bi se ovo resilo. Ispada da se sve svodi na moje licno delovanje po tom pitanju. Radnica u vipu mi je danas dala zanimljiv predlog, ali ja ga nisam sprovodio, u fazonu da napisem zahtev/molbu da mi omoguce raskid itd... Ali nisam bas hteo to da radim, to mi je ona rekla vise onako usput...
Sto se tice racuna nema sanse da im platim pretplatu vise nego sto su mi usluge pruzili (telenoru). Sto se tice placanja telefona, to mogu da dobiju ali na 6 rata kako je i napisano u ugovoru. Glavno pitanje, sa kime god sam pricao u telenoru bilo je da li sam u vipu potpisao UO, sto sam realno i mogao da uradim, ali nisam.
Oni mogu da posalju racun za sta god hoce ali pare nece videti za ono sto nisu pruzili kao uslugu.
A ovo da traze telefon nazad, to tek sumnjam da ce uraditi, a ne znam ni sta ce im, ni po kom osnovu. Mogu samo da eventualno trazs pare za isti, ali opet, dobili bi 6000 za telefon koji vredi 300+ €...

Huawei P10
 
Ne treba da im das ni 6000, oni su se toga odrekli kad su pustili prenos. Ugovor vise ne postoji, oni su ga raskinuli. A od tebe je i ona poruka o opozivu zahteva za prenos vise nego dovoljno
 
Ne mogu da verujem da je jos neko imao ovakav problem. Sve se desilo sredinom meseca.

Potpuno isti slucaj, isti akteri, takodje sam stopirao prenos u VIP (potpisao aneks sa Telenorom) a kasnije dobio info da ce broj ipak biti prenet.
Telefon nisam otpakivao danima cekajuci sta ce biti. Telenor me ubedjivao da broj nece biti prenet, odlazio u VIP vece pre nego sto je trebao broj da se prenese i rekli mi da je zahtev za prenos ponisten.
Tek onda sam otvorio telefon misleci sve ce biti u redu.
Sutra ujutro, na telefonu nema signala.

Na kraju broj otisao iz Telenora, VIP ga nije prihvatio a meni broj ukinut.
Nakon prijave problema za par sati mi Telenor aktivirao broj.
 
@alexwolf kod tebe se bar znalo gde je greska i ko da je ispravi... Ja sam imao ceo jedan dan da odem u vip i stopiram prenos, samo da sam znao da to i treba da uradim. Telenor podrska mi je savetovala da posaljem sms poruku [emoji849]



Ne treba da im das ni 6000, oni su se toga odrekli kad su pustili prenos. Ugovor vise ne postoji, oni su ga raskinuli. A od tebe je i ona poruka o opozivu zahteva za prenos vise nego dovoljno

Vidis ovakvo razmisljanje mi nije palo na pamet, da ugovora u stvari i nema... Taj ugovor je sada fakticki u vipu. Zato se oni u telenoru i brinu da li sam potpisao UO u vipu.

Huawei P10
 
Poslednja izmena:
@alexwolf kod tebe se bar znalo gde je greska i ko da je ispravi... Ja sam imao ceo jedan dan da odem u vip i stopiram prenos, samo da sam znao da to i treba da uradim. Telenor podrska mi je savetovala da posaljem sms poruku [emoji849]

Huawei P10

Ja sam u utorak podneo zahtev za prenos, u sredu me zvali iz Telenora (nisu imali telefon koji sam zeleo i pustili me), u cetvrtak sam se predosmislio (isto od korisnicke podrske dobio info za slanje sms-a sto sam i uradio), istog dana uradio aneks sa Telenorom a 20 minuta nakon toga dobio poruku od VIP-a da ce broj biti prenet.
Odmah otisao u Telenor, oni pisali neki zahtev i rekli mi da ce mi biti javljeno sta ce biti (umesto da me posalju u VIP). U petak zovem Telenor, oni kazu bice ok, ostaje broj. Od VIP-a stize nova poruka da se prenos pomera za jedan dan (umesto ponedeljak sada utorak). Ostalo znas.
 
Ujutro u Vip, UO na 24 meseca i - ćao Telenor (und vielen Dank).
 
Sve opcije su u igri. Mislim da me niko nece ni zvati iz telenora, osim da me mozda salju opet u vip sa nekom novom idejom...

Huawei P10
 
Mislim da je problem jer Telenor sporo odreaguje sa retention ponudom, da li nemaju dovoljno ljudi ili neki tehnicki problem ne znam.
Najnoviji slucaj zahtev za prenos podnet u ponedeljak uvece, znaci procesuiran u utorak. Telenor se javlja u cetvrtak uvece i nudi 50% na pretplatu, korisnik pristane i posle 5 minuta od pristanka stize sms od Vip-a da je zahtev za prenos prihvacen i da ce obaviti 31.12.
 
Znaci definitivno je neki problem u sistemu kod njih. Nema veze sa ljudstvom, jer meni nisu nista ponudili, ja sam se preracunao, nabavio vaucer i uzeo telefon sa popustom... A obnovu potpisao dan posle podnosenja zahteva za prenos u vip...

Huawei P10
 
Odmah otisao u Telenor, oni pisali neki zahtev i rekli mi da ce mi biti javljeno sta ce biti (umesto da me posalju u VIP).
Nema sta vi da idete negde, operater davalac broja dozvoljava ili blokira prenos. Ako vas puste - znaci sve obaveze (sem poslednjeg racuna) izmirene, UO ne postoji. Zdravo dovidjenja
 
Sve obaveze sem računa za tekuci mesec, koji mora da se plati kad stigne.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Moj savet otkucaj ti za svaki slicaj 1 mejl njima (Telenoru). Opet je napismeno napismeno i povlavi malo zakonske odredbe. I imas dokaz za ne daj boze nesto sutra. Vip sa tim nema nista. Ti si lepo potpisao oni tebe pustili kod njih. Jel Tnor odobrio? Jeste. Molim lepo. A jesi li uzeo telefon na rate preko banke ili na racun?
 
Nazad
Vrh Dno