Šta je novo?

Koji Samsung soundbar?

Učlanjen(a)
19.09.2000
Poruke
3,865
Poena
815
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 3600 + Scythe SCMG-5100
Matična ploča
Asus B550 TUF Gaming Plus
RAM
Kingston 2x16 GB DDR4 3200 CL 16
GPU
ASUS GTX 1080 ROG Strix 8 GB
Storage
Kingston SA2000 1 TB + 2x4 TB WD Red
Zvuk
Integralac
PSU
Cooler Master V750 gold
Kućište
Thermaltake Urban T31
Monitor
HP Envy 27'' 4K
Miš & tastatura
Mad Catz RAT 5 + Genius tastatura
Mobilni telefon
Samsung Note 20 Ultra SD 256/12
Pristup internetu
  1. Optički internet
Imam Samsung UE49KS7000 tv, zeleo sam da poboljsam zvuk, nesto sam se mlatio sa Microlab Solo 3, ali posto oni nemaju daljinac, ici ce na oglas, a ja sad gledam neki soundbar :)

Sta mi treba? Nesto za filmove i serije, ni za sta vise. Ne razumem se nesto preterano u svu tu tematiku, ali pretpostavljam da ce da rade bolje nego ugradjeni zvucnici :)
I sto je najbitnije, voleo bih da sve to radi na ovom jednom daljincu, posto mi se patoloski smanjuje tolerancija na sve sto zahteva vise od jednog :D

Razmisljam izmedju ovih HW-K430, i ovih HW-N450. Na oglasima sam ove prve nasao za 220 evra, a drugi su 250 evra.

Da li je bitno da budu Samsung, ili bilo koji drugi proizvodjac moze lepo da se upari sa ovim mojim tv-om i da radi na jednom daljinskom upravljacu?
Da li uzeti bezicne ili zicne (da li kod bezicnih mozda ima neki lag, ili nesto drugo moze da mu smeta?)

Sta biste mi preporucili za neku cenu od 250 evra, recimo?
 
Da podelim iskustvo, druže. Imam TV sličnih dimenzija (doduše LG, 47'') i uzeo sam SJ4 isto LG 2.1 soundbar, sličnih karakteristika kao ovi za koje ti pitaš (300W, 2.1 ch, radi sa daljincem od TV-a, ima BT i par konektora za druge izvore).
Dnevna soba je 4x6 m, i mogu ti reći da sb radi OK, ali samo OK. Naravno, MNOGO bolje od ugrađenih zvučnika u TVu, koji ni bilizu ne mogu da se "pojačaju"...Ali...ne može da "popuni" sobu, ono, da se osetiš kao da si u bioskopu, nekako mi je "tanko"...zvuk je lep, pun, sve je to OK, ali nekako sam očekivao više.
Mislim da bi bilo dobro da odeš kod nekog da čuješ kako to radi i onda odlučiš.

Eto toliko od mene...
 
Hvala. :) da li sve ovo radi na jednom daljincu?
 
Da. samo prebaciš na TVu na taj HDMI ARC kao default izlaz za zvuk, i to je to. Jedino što kod mene fali, je da se ne vidi "progress bar" ili kako da to nazovem, za intenzitet zvuka kada pojačavam - vidi se samo "+" ili "-", dok je pre išao counter...ali i za to me baš zabole...
 
Nazad
Vrh Dno